"Чому до спортсменів одне ставлення, а до митців інше?": Кулеба висловився щодо бойкоту змагань із росіянами

15 січня, 2024 понедiлок
23:47

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що українські спортсмени нічим не відрізняються від українських музикантів та митців, які відмовляються виступати разом із росіянами

Зміст

Про це він сказав у інтерв'ю Роману Бебеху на ютуб-каналі "Бомбардир". 

"Спірне питання. Чому всі митці відмовляються від спільної участі в спільних заходах з росіянами. Чому навіть музику Чайковського...Хоча де там Чайковський, а де Путін. Музику Чайковського виключили з репертуарів і це у всіх викликає повагу, все нормально, а чому у нас щодо спортсменів інший підхід", - зауважив Кулеба.

У травні Кулеба привітав українську тенісистку Еліну Світоліну, яка обіграла росіянку Варвару Грачову у чвертьфіналі турніру WTA 250. Коментуючи це, Кулеба зазначив, що тоді йому "подзвонила одна людина і каже, "ну Дмитро, дивись, ми тут засуджуємо, а ти вітаєш".

Кулеба наголосив, що українці страждають в цьому питанні через відсутність єдиних правил.

"Я просто хочу пояснити, що я за єдині правила, бо завтра якийсь український письменник візьме участь в дискусії з російським письменником і цього українського митця змішають з лайном наші ж, свої, за те, що як ти міг", - пояснив міністр.

Він наголосив: "Чому до спортсменів одне ставлення, а до митців інше", додавши, що якщо українець перемагає, він попри все радіє українській перемозі.

Раніше в інтерв'ю Sportarena Кулеба заявив, що Міжнародний олімпійський комітет (МОК) ганьбиться підтримкою російських спортсменів, зокрема їх участі у змаганнях.

“Щодо бажання Росії провести ігри БРІКС і турнір-альтернативу Олімпіади? Це питання більше до МОК. Ми говорили їм, що будь-які спроби МОК загравати з Росією, намагаючись якось з нею підтримувати баланс, завершаться ще більшою ганьбою МОКу і руйнацією міжнародного олімпійського руху. Бо вони будуть руйнувати цю історію і йди створювати свою. Ну, нехай створюють, бігають, стрибають там, луплять один одного, нехай живуть у своєму світі. Але МОК повинен жорстко стояти на захисті чистоти свого спорту, - сказав він, - Чому ви вирішили що російський спортсмен це щось інше від російського народу? Хочеш спробувати відбілити своє ім’я, то перше, що ти маєш сказати: я засуджую політику президента Путіна, засуджую агресію, я за спорт і мир. Тоді з тобою можна почати розмовляти, але це ще не вирішення твоїх проблем".

Що відомо про участь росіян та білорусів в Олімпіаді

27 січня очільник МОК Томас Бах заявив, що виступає за участь росіян та білорусів у Олімпіаді-2024 навіть попри погрози України бойкотувати Ігри. За словами президента Міжнародного олімпійського комітету, заява про бойкот Олімпіаду-2024, про від президента Національного олімпійського комітету України Вадима Гутцайта, "не відповідає місії МОК".   

29 січня президент України Володимир Зеленський повідомив, що написав листа лідеру Франції Емманюелю Макрону через можливий допуск росіян на Олімпіаду-2024 у Парижі.

У МОК відповіли на критику з боку української влади та спортивної спільноти, назвавши її наклепами. 

Томас Бах заявив, що відсторонення росіян та білорусів від міжнародних змагань є порушенням прав людини. 

30 березня Кабінет Міністрів ухвалив рішення, що українські спортсмени бойкотуватимуть турніри, на яких будуть представлені спортсмени з Росії чи Білорусі. 

22 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію, у якій закликала МОК не допускати спортсменів з Білорусі та РФ до участі в Олімпійських та Паралімпійських іграх в Парижі у 2024 році навіть під нейтральним прапором. 

26 липня національні олімпійські комітети РФ та Білорусі не отримали від МОК запрошення до участі в літніх Олімпійських іграх-2024 в Парижі. 

27 липня Міністерство молоді та спорту України видало наказ, який дозволив українським спортсменам брати участь у змаганнях, де виступають росіяни та білоруси у нейтральному статусі, а не під своїми прапорами. Таким чином, Україна відмовилася від бойкоту турнірів, де атлети з Росії та Білорусі виступають у нейтральному статусі.

14 серпня тодішній міністр спорту Вадим Гутцайт заявив, що Україна виступить на Олімпіаді-2024 навіть за умови участі в Іграх росіян та білорусів у нейтральному статусі.

8 грудня Міжнародний олімпійський комітет дозволив атлетам з Росії та Білорусі виступити на Іграх-2024 у нейтральному статусі.

У Мінмолодьспорту заявили, що Україна через таке рішення МОК розглядає можливість бойкоту Олімпіади в Парижі. 

Президент МОК Томас Бах зробив заяву, що росіян та білорусів допустили до Олімпіади-2024, адже спортсмени не мають бути покарані за дії своїх урядів.

У четвер, 4 січня, стало відомо, що МОК не допустив росіян і білорусів до юнацької зимової Олімпіади-2024.

Теги:
Читайте також:
Київ
+7.1°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.27
    Купівля 41.27
    Продаж 41.76
  • EUR
    Купівля 44.83
    Продаж 45.47
  • Актуальне
  • Важливе
2025, четвер
20 березня
23:47
Збірна України, Україна - Бельгія
Україна перемогла Бельгію у першому матчу плей-офф Ліги Націй
23:46
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
РФ атакує Україну БПЛА: на Запоріжжі постраждали люди, в Одесі аварійні відключення світла, у кількох містах лунали вибухи
23:39
Олександр Зінченко та Максим де Кейпер (праворуч), Україна - Бельгія
Україна - Бельгія 3:1: онлайн-трансляція матчу Ліги націй
22:57
Оновлено
Дональд Трамп
Трамп підписав указ про ліквідацію Міністерства освіти США
22:56
Оновлено
Від початку доби на фронті зафіксували 156 боїв: ворог найактивніший на Покровському напрямку
22:42
Майдан Незалежності
У Києві та області 21 березня обмежать дорожній рух через прибуття іноземних делегацій
22:20
Кіт Келлог
США планують провести непрямі перемовини з представниками України та РФ, - Келлог
22:18
Кір Стармер
Путін знову порушить угоду без гарантій безпеки для України, - Стармер
21:48
У Трампа пропонують план реформування USAID, - Reuters
21:31
фейк
Пропаганда РФ ширить фейк, що Захід нібито хоче ліквідувати Зеленського
21:22
Валдіс Домбровскіс
"Фокус зміститься з військової допомоги на реконструкцію": у ЄС хочуть змінити пріоритети підтримки України в разі мирної угоди
21:18
суд, санкції
Польща запровадила нові санкції проти галузі добрив у Білорусі
21:17
Ексклюзив
Володимир Путін та Дональд Трамп
Дружба Трампа й Путіна може бути схожою на відносини Сталіна та Гітлера і результат буде тим же, - професор Айзенберг
21:15
Ексклюзив
ЗАЕС
У США є потужний аргумент, щоб повернути ЗАЕС Україні, - експертка з енергетики Войціцька
20:53
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Результати атаки БПЛА на авіабазу "Енгельс": вибухи, детонація і стан бомбардувальників. Колонка Сергія Згурця
20:30
Принц Вільям уперше відвідує Естонію: у Таллінні зустрівся з українськими дітьми-біженцями
20:04
Ексклюзив
Україна ЄС
Лідери ЄС внесли тільки одну правку до підсумкового документа саміту, - кореспондентка Еспресо з Брюсселя
20:02
OPINION
Є точка болю і вона реальна, не вигадана
19:59
Антоніу Кошта
Голова Євроради Кошта назвав головну небезпеку тимчасового перемир'я між Україною та РФ
19:59
санкції проти Ірану
США запровадили санкції проти міжнародної мережі торгівлі нафтою Ірану попри ембарго
19:46
міністр закордонних справ Великобританії Девід Леммі
Путін не може накласти вето на миротворців в Україні, – очільник МЗС Британії Леммі
19:42
діти, харчування
Міносвіти розширює програму безплатного шкільного харчування: що зміниться з вересня
19:31
Кінопремія "Золота Дзиґа" оголосила довгий список номінантів
19:30
Відмовили легені: 11-річну дівчинку гелікоптером евакуювали із Запоріжжя до Києва
19:28
діти Україна
Save Ukraine просить країни допомогти зберегти дані Єльського університету про викрадених РФ українських дітей
19:25
Джорджія Мелоні
Італійська премʼєрка Мелоні виступила проти оборонного плану Євросоюзу на €800 млрд, - The Times
19:11
на фото електростанції резервного живлення
Україна отримала від Швейцарії та Нідерландів 9 електростанцій резервного живлення
19:03
Микита Потураєв
В Україні 51% медіа можуть припинити діяльність через скорочення допомоги від США, – нардеп Потураєв
18:57
"Моя книжкова полиця" знищує тираж дитячої книжки "Детектив Дупка" і просить вибачення
18:53
Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий
МОН: ветерани зі ступенем магістра зможуть викладати у вишах БЗВП
18:40
Чорнобиль
"Серйозно пошкоджено дах укриття": Greenpeace відвідав Чорнобильську АЕС після атаки російського безпілотника
18:27
Кір Стармер
Британія й союзники мають бути готові негайно відреагувати в разі мирної угоди між Україною та РФ, - Стармер
18:25
Партнерський матеріал
Захистити довкілля: Японія передає Україні знання та обладнання для безпечного поводження з небезпечним азбестом
18:25
боєприпаси натовського калібру
Розширення виробництва: Україна співпрацюватиме з норвезьким виробником боєприпасів NAMMO
18:23
Євросоюз
Євросоюз припинив обговорення конфіскації заморожених російських активів, - DW
18:18
Ексклюзив
Сили оборони України здійснюють контрзаходи з перенесенням бойових дій у Білгородську область РФ, - військовий експерт Снєгирьов
18:07
Винахідники в армії зможуть отримати винагороду за розробки: Міноборони ініціювало зміни до законодавства
18:01
OPINION
Телефонна розмова Трампа і Путіна: реальні наслідки та що далі
18:00
Віктор Ляшко
"Подивимось, чи посилають пацієнтів зі списками до аптек": Ляшко оголосив про перевірку лікарень в Україні
18:00
Огляд
winfly-8
Швидкі та маневрові, можуть полювати на російські БПЛА: що таке дрони WinFly і як вони допомагають на фронті
Більше новин