Повернення ЛЧ, трансфер Мбаппе, рекорд Бьо та сенсаційне золото Бухова. Головні новини світового спорту за тиждень

Дмитро Марценишин
19 лютого, 2024 понедiлок
12:57

З 12 по 18 лютого головним подіями у світі спорту стало повернення Ліги чемпіонів, домовленість французького футболіста Кіліана Мбаппе про перехід до "Реалу" та сенсаційна перемога українця Владислава Бухова на ЧС з плавання

Відновився розіграш Ліги чемпіонів

Минулого тижня матчами 1/8 фіналу відновився розіграш футбольної Ліги чемпіонів.

13 лютого український голкіпер Андрій Лунін зіграв за мадридський "Реал" у переможному матчі проти "Лейпцига".

Мадридці вийшли вперед на початку другого тайму завдяки Браїму Діасу, який завершив індивідуальний прохід точним ударом. У підсумку його гол виявився вирішальним. "Лейпциг" мав перевагу, але мадридців від голів кілька разів рятував Лунін, якого визнали найкращим футболістом зустрічі.

Для українського воротаря ця гра стала восьмою "сухою" за "Реал" у нинішньому сезоні. Шість разів Лунін залишав свої ворота недоторканими у чемпіонаті Іспанії, двічі - у ЛЧ.

Голкіпер Реалу Андрій Луніні в матчі Лейпциг - Реал у ЛЧ

"Лейпциг" - "Реал", Фото: Getty Images

13 лютого англійський "Манчестер Сіті" переміг у гостях данський "Копенгаген". Команда Хосепа Гвардіоли вийшла вперед на 10-й хвилині, завдяки голу Кевіна Де Брюйне. Данці відігралися зусиллями Магнуса Маттсона. Проте на перерву попереду пішли чинні переможці ЛЧ. У компенсований арбітром час забив Бернарду Сілва. Наприкінці гри остаточний рахунок у матчі встановив Філ Фоден.

"Манчестер Сіті" переміг "Копенгаген" з рахунком 3:1.

14 лютого у Римі "Лаціо" переграв німецьку "Баварію". На 67-й хвилині італійці заробили пенальті та отримали чисельну перевагу. У "Баварії" червону картку за фол у карному майданчику заробив Дайот Упамекано. Одинадцятиметровий реалізував Чіро Іммобіле. "Лаціо" переміг "Баварію" 1:0.

У Парижі ПСЖ переграв іспанський "Реал Сосьєдад". Господарів поля на 58-й хвилині вивів вперед Кіліан Мбаппе. Невдовзі перевагу французів збільшив Бредлі Баркола.

ПСЖ виграв у "Реал Сосьєдада" з рахунком 2:0.

Історична перемога українського плавця Бухова

Владислав Бухов

Владислав Бухов. Фото: Getty Images

У катарському місті Доха на чемпіонаті світу - 2024 з водних видів спорту український плавець Владислав Бухов сенсаційно виграв золото на дистанції 50 м вільним стилем.

Українець показав результат 21,44 сек та випередив на 0,01 сек срібного призера австралійця Камерона Макевоя, який показав найкращий час у кваліфікації та півфіналі.

Бухов приніс Україні перше золото ЧС з плавання з 2007 року. Він став першим українцем, який переміг на дистанції 50 м вільним стилем. Загалом для збірної України це восьма золота нагорода на чемпіонатах світу.

У загальному медальному заліку перемогу на ЧС-2024 з водних видів спорту здобув Китай, який виграв 23 золотих, 8 срібних та 2 бронзові медалі.  Друге місце посіли США (9-6-8), третьою стала Австралія (7-12-5). Україна з 1 золотою, 1 срібною та 2 бронзовими медалями - 17-та. Крім золота Бухова, срібло виграла збірна України з артистичного плавання. Бронзу у стрибках з вишки 10 м приніс Олексій Середа. Разом з Кирилом Болюхом він також став третім у синхронних стрибках з платформи 10 м.

Мбаппе підписав контракт з "Реалом"

Кіліан Мбаппе, ПСЖ, Ліга чемпіонів

Кіліан Мбаппе, Фото: Getty Images

17 лютого закінчилася одна з найдовших трансферних "саг" у сучасному футболі.

Нападник французького ПСЖ Кіліан Мбаппе підписав попередній контракт з мадридським "Реалом".

Контракт Мбаппе з ПСЖ чинний до кінця нинішнього сезону. Але згідно з регламентом француз уже може підписувати попередній контракт з іншим клубом.

За інформацією джерела, Мбаппе уклав попередню угоду з мадридським "Реалом". Фінансові умови не розголошуються.

На рахунку французького форварда у нинішньому сезоні 31 матч, 30 голів та 7 результативних передач за ПСЖ.

Мбаппе виступає за парижан з 2018 року. Transfermarkt оцінює форварда у 180 млн євро. Француз із норвежцем Ерлінгом Холандом та  англійцем Джудом Беллінгемом вважаються найдорожчими футболістами світу.

25-річний Кіліан Мбаппе зіграв за збірну Франції 75 матчів, забив 46 голів та став з нею чемпіоном світу у 2018 році.

"Челсі" відібрав очки у "Манчестер Сіті" у чемпіонаті Англії

Ерлінг Холанд, "Манчестер Сіті", АПЛ

Ерлінг Холанд, Фото: Getty Images

17 лютого у центральному матчі 25-го туру Англійської Прем'єр-ліги "Манчестер Сіті" та лондонський "Челсі" зіграли внічию 1:1

Лондонці вийшли вперед на 42-й хвилині, голом відзначився Рахім Стерлінг. "Сіті" відповів на 83-й хвилині голом Родрі, який врятував свою команду від поразки.

Українець Михайло Мудрик провів весь матч на лаві запасних "Челсі". Це вже третій поєдинок поспіль, коли вінгер не виходить на поле.

У турнірній таблиці АПЛ "Манчестер Сіті" займає третю позицію з 53 балами. "Челсі" - десятий, 35 пунктів. Лідирує "Ліверпуль", у якого 57 очок. Другим з 55 балами йде "Арсенал". Щоправда, "Манчестер Сіті" має гру в запасі.

Завершився чемпіонат світу - 2024 з біатлону

Йоганнес Тінгнес Бьо

Йоганнес Бьо. Фото: Getty Images

18 лютого у чеському Нове Место завершився чемпіонат світу з біатлону. У загальному медальному заліку перемогу в ньому здобула Франція, яка виграла 6 золотих, 1 срібну та 6 бронзових медалей. Жулія Сімон стала чотириразовою чемпіонкою світу - вона перемогла у спринті, гонці переслідування, змішаній та класичній естафетах. Масстарт виграла інша представниця Франції - Жустін Бреза-Буше. Серед жінок лише в одній дисципліні перемогла представниця іншої країни - італійка Ліза Вітоцці виграла на дистанції 15 км.

Другою у медальному заліку стала Норвегія, яка домінувала у чоловічих змаганнях та загалом виграла 4 золоті, 5 срібних та 3 бронзові нагороди. Норвежцям не вдалося забрати лише золото в естафеті 4 х 7,5 км, де першими стали шведи. Головним героєм ЧС-2024 серед чоловіків став норвежець Йоганнес Бьо, який здобув 3 золоті, 3 срібні та 1 бронзову медаль. Він переміг у гонках на 12,5 км, 15 км та 20 км. Загалом 30-річний норвежець став 20-разовим чемпіоном світу та повторив досягнення свого співвітчизника - Уле-Ейнара Бьорндалена.

Збірна України не здобула на чемпіонаті світу - 2024 жодної медалі.