"Вже всім все ясно": адвокат Головань заявив, що судовий процес за позовом Порошенка про скасування санкцій перебуває на "фінішній прямій"

15 грудня, 2025 понедiлок
16:51

Адвокат Ігор Головань повідомив, що судовий процес щодо скасування санкцій проти колишнього президента Петра Порошенка виходить на "фінішну пряму"

Зміст

Про це він сказав після судового засідання, йдеться на сайті "Євросолідарності".

Головань зазначив, що вже всі ключові моменти справи зрозумілі, і судовий розгляд у Касаційній адміністративній палаті Верховного Суду за позовом Петра Порошенка про скасування санкцій наближається до завершення.

Водночас адвокат Ілля Новіков додав, що суду залишилося опрацювати лише близько двадцяти сторінок матеріалів, тому рішення можна очікувати на початку наступного року.

Петро Порошенко, який є автором Закону про санкції, ще раз наголосив, що закон не передбачає застосування санкцій до громадян України на підконтрольній території. На судовому засіданні також зачитали стенограму голосування у Верховній Раді, яка це підтверджує.

"Позиція абсолютно чітка. Якщо ти запроваджуєш санкції до громадянина України, ти порушуєш Конституцію, оскільки ти позбавляєш конституційного права на захист. Це позасудова, позазаконна і неконституційна дія з боку діючого президента. Це – руйнація системи права. Це побудова авторитаризму, коли за власною волею, за 10 хвилин можна позбавити людину майна, права, яке гарантоване Конституцією", – сказав колишній президент.

За словами адвоката Новікова, однією з цілей санкцій проти лідера "Євросолідарності" було блокування його політичної діяльності. Він зазначив, що дії влади нібито пов’язані з підготовкою до виборів і свідчать про спроби чинного президента усунути політичного конкурента.

Що відомо про справу

Президент України Володимир Зеленський 13 лютого ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони про санкції проти п'ятого президента України Петра Порошенка, Ігоря Коломойського, Костянтина Жеваго, Геннадія Боголюбова та Віктора Медведчука. Порошенко назвав рішення РНБО "антиконституційним та політично вмотивованим".

Депутати "Євросолідарності" 13 і 14 лютого блокували трибуну ВР на знак протесту проти політичних репресій.

Офіс генерального прокурора 14 лютого повідомив, що здійснює процесуальне керівництво у низці кримінальних проваджень щодо відомих бізнесменів і колишніх високопосадовців, щодо яких були застосовані персональні санкції за рішенням РНБО. Адвокат Ілля Новіков заявив, що рішення РНБО про санкції проти Петра Порошенка нібито було сфальсифіковане.

Колишній президент України Петро Порошенко розповів, що в Офісі президента йому пропонували певну умову, згідно з якою він не мав би проблем із санкціями.

19 червня Касаційна палата Верховного суду України провела чергове засідання у справі про оскарження санкцій, запроваджених проти Петра Порошенка.

19 серпня у Касаційному адміністративному суді відбулося засідання щодо санкцій РНБО проти Петра Порошенка. Було оголошено перерву у судовому процесі для ознайомлення з матеріалами доказів. 

6 жовтня у Касаційній палаті Верховного суду продовжили розглядати справу щодо санкцій проти Петра Порошенка. Тоді сторони не встигли ознайомилися з доказами.

7 листопада Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду продовжив розгляд позову. Засідання відбувалося у закритому форматі.

Того ж дня адвокат Ілля Новіков повідомив, що після вивчення документів із грифом "для службового користування" не було виявлено підстав для запровадження санкцій проти політика.

21 листопада у Касаційному адміністративному суді Верховного Суду відбулося ще одне засідання у справі лідера "Європейської Солідарності" Петра Порошенка проти президента України Володимира Зеленського.

Теги:
Читайте також:
Київ
+22.1°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, п'ятниця
24 липня
11:26
шахед, дрон, герань 2
У червоній зоні ризику можливі удари по АЗС і складах: Флеш показав, яким регіонам загрожують реактивні "шахеди" з онлайн-керуванням
11:22
Ексклюзив
путін
У Росії немає паливної кризи, Путін компенсує всі втрати від уражених НПЗ, - Рябцев
11:16
Оновлено
Дрони уразили хаб Wildberries у Сімферополі, склади WB горять і під Петербургом. Атакований завод ВПК у Кірові
11:00
OPINION
Казус Федорова. Кличте негайно Вероніку-феншуй!
10:47
втрати РФ
На Добропільському напрямку прикордонники "Фенікса" зупинили масований танковий прорив росіян - знищено 9 танків
10:31
гривня долар, обмін валют
Курс валют на 24 липня: скільки коштують євро, долар і злотий
10:23
Емманюель Макрон
Франція через масштабні пожежі попросила ЄС активувати механізм цивільного захисту
10:10
Оновлено
санкції
ЄС вдарив по головних доходах Кремля, але не обійшлося без поступок: що містить 21-й пакет санкцій
10:06
Ексклюзив
санкції проти РФ
Поки США топчуться, ЄС випереджає їх у санкційній політиці проти РФ, - професор Грубінко
09:48
Атаки РФ 24 липня: на Чернігівщині росіяни вдарили дронами по пансіонату, в Херсоні – по вантажівці, Одещину атакували ракетами й БПЛА. Є поранені
09:44
Зеленський Трамп самміт НАТО 2026
Зеленський наступного тижня зустрінеться з Трампом у США, – Суспільне
09:25
Володимир Зеленський і Лора Лумер
Перелом у стосунках із Трампом і кепка MAGA: Лора Лумер показала перші фрагменти інтерв'ю із Зеленським. Президент США відреагував
09:17
Ексклюзив
на фото Михайло Федоров
У разі повернення Федорова може посипатися управлінська система, - політолог Гарань
08:37
Естонія
Українська символіка, хмари диму й натяк на "підсмажених росіян": в Естонії розгорівся скандал через рекламу "правильного грилю"
08:26
Оновлено
Міноборони кодифікувало і допустило до використання у ЗСУ перший в Україні повнопривідний електричний мотоцикл МУЛ.Е
СОУ уразили танкер РФ і понтонну переправу на ТОТ, ЗСУ зможуть використовувати електромотоцикл МУЛ.Е, на фронті — 233 бої. Підсумки роботи Сил оборони 23 липня
08:17
Ексклюзив
Карта бойових дій за 4-11 липня
Ми досі в Костянтинівці, наші позиції не втрачені, - командир 36-ї ОБрМП
08:01
OPINION
Коліщатка у кріслі президента уже не катаються так, як сім років тому
08:00
прапори Україна Польща
Польща запропонувала США спільне з Україною виробництво ракет до Patriot на своїй території
07:54
корабель ВМС ЗСУ, навчання "Сі Бриз" 2026
Уперше в історії сучасного флоту України підрозділ ВМС отримав найвищу оцінку НАТО - Mission Capable
2026, четвер
23 липня
23:11
Волонтер, військовий, аналітик Тарас Чмут
В Україні розпочали аудит бригад — 30% найгірших пропонують розформувати, — Чмут
22:59
Андрій Сибіга
РФ у липні атакувала понад 30 суден у Чорному морі: Сибіга наголошує на загрозі для світу
22:54
російський диктатор Володимир Путін
Путін просить грошей у мільярдерів і держкомпаній на прискорення економіки РФ, — ЗМІ
22:43
Оновлено
Дональд Трамп
Сенат США погодився додати санкції проти Ірану до антиросійського законопроєкту після заклику Трампа
22:28
Ексклюзив
Україна буде значно більше на радарах прихильників Трампа після візиту Лумер до Києва, - Яриш
22:22
фільми про гроші
Дубай платитиме жителям понад $800 за запрошення туристів
22:10
Дональд Трамп
"Ще не відчули достатнього болю": Трамп заявив, що думає завдати "масштабного удару" по Ірану
21:39
Ексклюзив
Уражені кораблі РФ замість прибутків тягнуть гроші з бюджету, - Лакійчук
21:38
росія китай
РФ передає Китаю досвід війни проти України, - The Economist
21:15
Петро Порошенко
Адвокати Порошенка оскаржать рішення Верховного Суду про санкції проти нього у Великій Палаті, ЄСПЛ та Комітеті ООН
20:47
Володимир Зеленський і Кароль Навроцький
Переважна більшість поляків вважають, що на суперечках з Україною виграє тільки Росія, — опитування
20:41
Ексклюзив
Марко Рубіо
Вперше стала відома суть "духу Анкориджа": Рубіо розкрив деталі, - Саакян
20:24
Володимир Зеленський
Україна почне виробляти перехоплювачі для Patriot разом з Raytheon, — Зеленський
20:08
Чорне море
РФ оголосила про небезпеку навігації у своїй економічній зоні Чорного моря
20:01
OPINION
блог Євген Глібовицький
Про особливості українського урядування
19:40
війна з росією
Україна вже практично перемагає у Третій світовій, яку Захід так і не помітив, — The Hill
19:25
Сейм Латвії
Латвія заборонила імпорт окремих товарів із Росії та Білорусі
19:24
Ексклюзив
Козятинський закликав до безстрокового протесту, якщо Федорова не повернуть на посаду міністра оборони
18:59
Аерофлот
Росіяни розбирають нові літаки на запчастини, щоб підтримати старі в повітрі, — ГУР про деградацію авіації РФ
18:57
Ексклюзив
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Федоров поставив Зеленського перед складним вибором: Данилюк-Ярмолаєва про політичну дилему президента
18:30
Ірландія
Ірландія оголосила про новий пакет допомоги Україні на €125 млн
Більше новин