
Чехія готова долучитися до миротворчої місії в Україні, - президент Павел
Президент Чехії Петр Павел висловив думку, що його країна повинна долучитися до миротворчої місії в Україні після закінчення війни з Росією
Про це він розповів в інтерв’ю "Європейській правді".
Чеський президент зазначив, що його країна вже є учасницею "коаліції охочих", тож, на його думку, чеські військові повинні увійти до складу миротворчого контингенту. Проте Павел також визнав, що в країні є різні погляди на цю ініціативу.
"Якщо буде сильна група європейських держав, готових надати Україні такі гарантії безпеки, то я глибоко переконаний, що Чехія повинна бути серед них", - сказав президент Чехії.
Він також вважає, що європейські миротворці в Україні будуть однією з двох гарантій безпеки, іншою - стане присутність американського бізнесу в Україні.
Водночас Павел не розглядає можливість вступу України в НАТО в найближчі роки.
"Ми вже побачили, що американський президент (Дональд Трамп, - ред.) відкинув варіант швидкого вступу України до НАТО. Якщо це стає перешкодою у досягненні мирної угоди, то нехай так і буде. Зрештою, членство в НАТО — це не питання кількох місяців", — додав він.
Президент Чехії також повторив свою думку, Україна не зможе воєнним шляхом звільнити окуповані території.
"Насправді по всьому світу є такі території, які окуповані іншою державою. Але ця окупація юридично не визнана. Так, цей стан може тривати певний час, але це питання принципу", — заявив чеський лідер.
Миротворчі війська в Україні: що відомо
Наприкінці січня Володимир Зеленський заявив, що для убезпечення України після зупинення бойових дій знадобиться щонайменше 200 тис. миротворців. Пізніше президент уточнив, що серед миротворчих сил в Україні мають бути військові США.
11 лютого NYT повідомив, що в Європі немає 200 тис. миротворців, яких можна було б відправити в Україну. Це майже втричі більше, ніж уся британська армія. У цей же день Зеленський сказав, що місія запрацює за умови розміщення 100-150 тис. європейських військ.
За інформацією AP, група європейських країн конфіденційно розробляє план відправлення військ в Україну.
Президент США Дональд Трамп підтримав розміщення європейських миротворчих військ в Україні, але зазначив, що США не братимуть в цьому участі.
За словами речника МЗС Франції Крістофа Лемонда, європейські країни наразі обговорюють лише саму можливість відправлення своїх військових до України, а не їхню кількість. Водночас німецький концерн Rheinmetall заявив про готовність озброїти миротворців в Україні.
16 березня заступник голови ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив, що Кремль сприйме відправлення західних миротворців в Україну як оголошення війни з НАТО.
21 березня міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що його країна може відправити миротворців в Україну лише під прапором ООН. Також ЗМІ повідомляли, що Китай звернувся до Європейського Союзу із запитом щодо можливої участі в миротворчих силах в Україні та очікує на позицію європейських партнерів щодо цієї ініціативи.
- Актуальне
- Важливе









