Оновлено

У Кремлі заявили, що Путін не планує приймати очільницю МЗС Північної Кореї, яка прибуде до Москви

29 жовтня, 2024 вiвторок
11:49

Міністерка закордонних справ КНДР Чхо Сон Хуей прямує до Москви на тлі зростання занепокоєння щодо причетності Пхеньяна до війни в Україні. У Кремлі заявили, що Володимир Путін не планує проводити зустріч з міністеркою

Зміст

Про це повідомив речник російського диктатора Дмитро Пєсков, передає російська служба "Интерфакс".

За його словами, очільник Кремля не планує приймати очільницю МЗС Північної Кореї Чхо Сон Хуей, яка приїде до Москви з офіційним візитом у середу, 30 жовтня.

Раніше Reuters, з посиланням на північнокорейську агенцію KCNA повідомляло, що делегація на чолі з Чхо вирушила в понеділок з офіційним візитом до Росії, не уточнюючи подробиць.

"Візит глави МЗС КНДР до Російської Федерації відбувається в рамках стратегічного діалогу - після домовленості про зміцнення зв'язків, досягнутої лідерами наших країн під час червневого саміту 2024 року", - йшлося в повідомленні.

Що відомо про військову співпрацю Росії та КНДР і солдатів Північної Кореї в Росії

4 жовтня Kyiv Post повідомив, що внаслідок ракетного удару по окупованій території Донеччини загинули 20 військових. Серед них, зокрема, були шестеро військових з КНДР, які проводили консультації з російською армією.

У вівторок, 8 жовтня, міністр оборони Південної Кореї Кім Йонг Хен попередив, що Північна Корея може скерувати свої війська в Україну на підтримку Росії.

13 жовтня повідомлялося, що Росія продовжує налагоджувати союзницькі стосунки з Північною Кореєю. Фактично йдеться про передачу північнокорейських військових до лав російських окупантів.

Також український партизанський рух "СРОК" ("Смерть російським окупантам і колаборантам") стверджував, що його представники встановили місце перебування військовослужбовців КНДР в окупованій частині Донеччини.

22 жовтня у медіа з'явилася інформація, що Північна Корея відправила на територію Росію не тільки піхотинців, а й пілотів військових літаків. А очільник ГУР Міноборони України Кирило Буданов заявив, що 23 жовтня у Курську область повинні прибути перші бійці з Північної Кореї.

У ГУР повідомляли, що 23 жовтня появу військових КНДР зафіксували на Курщині. 25 жовтня у розвідці Південної Кореї заявили, що КНДР планує скерувати до Росії другу партію своїх військовослужбовців, загальною чисельністю до 10 тис. людей.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте підтвердив факт присутності військових Північної Кореї в Курській області РФ, зазначивши, що це є "значною ескалацією в триваючій залученості КНДР у протиправну війну Росії".

Президент Володимир Зеленський під час саміту Україна - Північна Європа заявив, що російська армія вже використовує північнокорейських солдатів на території України.

Теги:
Читайте також:
Київ
+7.1°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.21
    Купівля 41.21
    Продаж 41.72
  • EUR
    Купівля 46.17
    Продаж 46.84
  • Актуальне
  • Важливе
2025, п'ятниця
16 травня
23:30
Президент Франції Еммануель Макрон
Трамп планує організувати розмову з РФ у найближчі години або дні, - Макрон
22:50
Оновлено
Від початку доби на фронті відбулось 115 боїв, понад третина - на Покровському напрямку
22:41
"Багатир зачищено на 95%": бійці 33-ї ОМБр запобігли спробам росіян закріпитись у селі на Донеччині
22:37
Китайський стартап відкрив першу у світі клініку, у якій пацієнтів діагностує ШІ
22:12
Тейлор Свіфт
Трамп каже, що Тейлор Свіфт "більше не гаряча" після його заяви, що ненавидить її
22:04
Радослав Сікорський
"Ми станемо сильнішими, а Росія матиме жахливе похмілля": Сікорський відреагував на переговори у Стамбулі
21:35
Ексклюзив
Володимир Путін
У Путіна є можливість напасти на європейські країни до січня 2029 року, - Портников
21:33
Оновлено
Зеленський і 4 лідери країн ЄС провели телефонну розмову з Трампом
21:25
Сирія хоче друкувати нову валюту в Еміратах і Німеччині замість РФ, - Reuters
21:16
У США можуть провести реаліті-шоу, у якому іммігранти змагатимуться за громадянство
21:07
Ексклюзив
Карта бойових дій за 25 квітня – 3 травня
Суми та Харків мають бути готовими: майор ЗСУ у відставці Лапін про ймовірні напрямки наступальних дій армії РФ
21:01
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Переговори з РФ, спроби росіян перейти річку Оскіл та бронемашина Oncilla. Колонка Сергія Згурця
21:00
Ексклюзив
Прапори України та ЄС
Нової системи безпеки Європи без України не буде, - єврокомісар з питань оборони Кубілюс
20:54
голод
Продовольчі набори, яких вистачило б для мільйонів людей, пліснявіють на складах через скорочення USAID, - Reuters
20:31
Київ компенсує до 500 тис. грн на переобладнання житла для ветеранів з інвалідністю
20:23
Російський Ка-52
Оператори ССО дроном уразили російський гелікоптер Ка-52
20:02
OPINION
Росія — це дракон
20:00
Влада Києва вирішила цьогоріч не відкривати пляжний сезон: названо причину
19:49
Віктор Орбан
"Київ зайшов надто далеко": Орбан закликав НАТО відреагувати на "кампанію України проти Угорщини"
19:40
Спікер МЗС України Георгій Тихий
Україна хоче, аби Китай і Бразилія переконали Путіна погодитися на припинення вогню, – МЗС
19:39
виставка Схід СОС
"Єдиний спосіб врятувати життя": волонтери розповіли про найгарячіші напрямки евакуації та найскладніші регіони
19:27
На Житомирщині запрацював найбільший в Україні завод із переробки конопель
19:19
Ексклюзив
Російський диктатор Володимир Путін
"Путін не мав вибору": політексперт Клочок пояснив, хто тиснув на Кремль, щоб провести переговори в Туреччині
19:19
Костянтин Єлісєєв
ДБР провело обшуки в ексзаступника глави МЗС Єлісєєва: "ЄС" заявила про залякування оточення Порошенка
19:17
Ексклюзив
Віталій Портников
Путін отримав блискучу дипломатичну перемогу завдяки Трампу: Портников про перемовини у Туреччині
19:17
Карім Хан
Прокурор МКС Хан, який видав ордер на арешт Путіна, тимчасово пішов із посади
19:05
Оновлено
евакуація
На Донеччині розширили зону примусової евакуації родин із дітьми
18:51
Оновлено
переговори у Стамбулі 16.05.2025
Обмін полоненими, припинення вогню, зустріч Путіна й Зеленського: українська делегація озвучила підсумки перемовин з РФ у Стамбулі
18:48
Спікер МЗС України Георгій Тихий
Від російської делегації лунала низка вимог, які ми вважаємо неприйнятними, - речник МЗС України Тихий
18:38
кіно про лікарів
Спалах гепатиту A в Києві: в одному районі захворіли 65 людей, серед них 31 дитина
18:30
Ексклюзив
путін трамп
Путіну не треба нічого пояснювати, його зараз "відмиває" Трамп: політик Рибачук про імітацію перемовин з РФ
18:23
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус
Пісторіус запевнив, що ЄС допоможе Україні не втратити боєготовність у разі ймовірного перемирʼя
18:23
пожежа
У Великій Британії на колишній військовій базі сталася пожежа: загинули двоє пожежників і цивільний
18:15
Аналітика
далекобійний ракетний безпілотник "Пекло"
Коли Україна відкриє експорт зброї?
18:04
Петро Порошенко
Суд закрив провадження у справі за позовом подружжя Порошенків про поділ майна
18:01
OPINION
Росіяни недоговороздатні. Це має знати Трамп
17:57
Disney та Epic Games за допомогою ШІ відтворять голос померлого Джеймса Ерла Джонса, який озвучив Дарта Вейдера
17:44
Смартфон
Уряд спростив установлення базових станцій мобільного зв'язку під час війни
17:42
Індія, Пакистан, вода
Індія розглядає план обмеження водопостачання Пакистану, - Reuters
17:36
"Одіссея" Крістофера Нолана стане першим фільмом, повністю знятим на камери IMAX
Більше новин