Ексклюзив

Орбан дав згоду на надання Україні 50 млрд євро не під час засідання саміту: кореспондентка Еспресо з Брюсселя розповіла, що відбувалося за лаштунками

1 лютого, 2024 четвер
17:19

Кореспондентка Еспресо Тетяна Висоцька розповіла, як вдалося лідерам ЄС переконати Орбана щодо надання Україні 50 млрд євро

Зміст

Про це вона сказала в етері телеканалу "Еспресо".

"ЄС надасть Україні 50 млрд євро протягом наступних 4-х років. Нарешті вдалося переконати Орбана, і відбулося це цікаво. Орбан дав згоду не під час засідання саміту лідерів ЄС, а під час неформальної зустрічі. Як це було? Вчора Орбан ввечері приїхав у Брюссель, і був запрошений Шарлем Мішелем на вечерю. На тій вечері повинні бути присутніми ще інші лідери ЄС. Вочевидь, саме під час вечері вони збиралися провести розмову з Орбаном, але Орбан на вечерю не прийшов. Натомість він пішов до фермерів, де в черговий раз заявив, що ЄС неправильно робить, підтримуючи українських фермерів, а не європейських", - зауважила Висоцька.

За словами кореспондентки Еспресо, до ранку сьогоднішнього дня взагалі було незрозуміло, що збирається робити Орбан.

"Зранку журналісти чекали його на пресконференції, але Орбан не вийшов до преси. Тобто інтрига продовжувалася. Пізніше виявилося, що Орбан відразу пішов на закриту зустріч з головою Європейської Ради, головою Єврокомісії й очільниками Франції, Німеччини та Італії. Ось у такому вузькому колі почався саміт лідерів країн ЄС. Під час цієї розмови щось пообіцяли Орбану, що він погодився затвердити 50 млрд євро для України. Потім до цієї зустрічі приєдналися ще очільники Іспанії, Польщі, Нідерландів, Балтійських країн, тобто закрита зустріч розширювалася. В якийсь момент Орбан сказав - так. Тоді усі перейшли в велику залу, де всі 27 лідерів країн ЄС затвердили 50 млрд євро", - додала Висоцька.

  • Усі 27 держав Європейського Союзу погодили надання Україні 50 млрд євро допомоги. Київ розраховує отримати перший транш із цього пакету вже у березні.

50 млрд євро для України: що відомо

15 грудня 2023 року прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан наклав вето на ухвалення рішення ЄС щодо програми бюджетної допомоги Україні на €50 млрд.

18 грудня стало відомо, що спеціальний саміт Єврокомісії, на якому обговорять виділення Україні €50 млрд на 4 роки, відбудеться 1 лютого 2024 року.

10 січня, попри спротив Угорщини, в Брюсселі проголосували за початок переговорів із Європарламентом про надання Україні макрофінансової допомоги на найближчі чотири роки на суму €50 млрд.

16 січня Орбан закликав відокремити фінансову допомогу Україні від бюджету ЄС.

17 січня голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн висловила впевненість, що всі країни-члени ЄС погодяться надати допомогу Україні, а 26 січня очільник уряду України Денис Шмигаль заявив, що всі 27 країн-членів ЄС погодилися виділити Україні 50 млрд євро.

30 січня Орбан заявив, що готовий підтримати надання допомоги Україні з бюджету ЄС за умови, що кожного року Євросоюз вирішуватиме, "чи буде продовжувати надсилати ці гроші, чи ні".

Теги:
Читайте також:
Київ
+6.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.19
    Купівля 41.19
    Продаж 41.72
  • EUR
    Купівля 46.13
    Продаж 46.86
  • Актуальне
  • Важливе
2025, п'ятниця
16 травня
10:15
Оновлено
Росія атакувала Україну дронами в ніч на 16 травня: на Одещині 3 постраждалих, у столиці, на Київщині та Черкащині спрацювала ППО
10:11
Ексклюзив
окупанти
Посадки завдовжки понад 1 км усіяні тілами противника, - 72-га ОМБр імені Чорних Запорожців
10:05
OPINION
Стамбул: нині прогресу не буде
10:03
Переговори РФ і України в Стамбулі: в Туреччині назвали час початку
09:51
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 16 травня: гривня зміцнилася щодо євро та долара
09:50
ЗСУ, ППО
Сили оборони вночі збили 73 зі 112 російських безпілотників
09:44
Володимир Зеленський
Зеленський прибув до Албанії для участі у саміті Європейської політичної спільноти
09:40
Дональд Трамп
Число "8647": у США ексдиректора ФБР запідозрили у заклику до вбивства Трампа через допис в instagram
09:21
Оновлено
новини Львівщини
РФ заявила про атаку БПЛА на Крим, партизани зафіксували приліт у склад боєприпасів, перекрито трасу Ялта – Сімферополь
09:10
Ексклюзив
Олексій Кошель
У контексті переговорів варто оцінити два сигнали, які отримала Росія, - Кошель
09:05
Інтерв’ю
Сергій Жадан
"Армія – не помиральна яма": письменник Сергій Жадан про службу, українськомовний Харків та українців за кордоном
08:14
Оновлено
ЗСУ
Минулої доби на фронті відбулося 165 боїв: на Покровському напрямку українські захисники зупинили 75 штурмів
08:10
Ексклюзив
Суми
Навіть проводили поквартирний обхід: журналістка Яцина про загрозу ракетного удару в Сумах
08:05
Андрій Білецький
Від загону на 6 рушниць до командування десятками тисяч військовослужбовців: хто такий Андрій Білецький, командир 3 армійського корпусу
08:02
OPINION
Як можна зупинити велику локальну війну, якщо її учасники не можуть зупинитися
07:41
Втрати окупантів
Армія РФ за добу війни в Україні втратила 1100 військових, 36 артсистем і 32 бронемашини
07:35
Україна втратила винищувач F-16 під час відбиття повітряної атаки РФ: пілот катапультувався
07:18
Дональд Трамп
Трамп під час візиту до ОАЕ уклав угоди на $200 млрд, частина з них стосується ШІ
07:10
Актор Джо Дон Бейкер
Зірка фільмів про Джеймса Бонда Джо Дон Бейкер помер у віці 89 років
06:40
Оновлено
чорне море, ракетоносій рф
У Чорному та Азовському морях немає російських бойових кораблів
06:35
Світовий банк
Україна отримає від Світового банку $84 млн на відновлення житла, пошкодженого внаслідок війни
06:28
Мерц пообіцяв, що новий пакет санкцій проти РФ затвердять 20 травня
06:05
Фани святкують перемогу "Барселони" в Ла Лізі
"Барселона" достроково стала чемпіоном Іспанії з футболу
01:01
Польська армія закупить БПЛА Warmate, випробувані на війні в Україні
00:56
Володимир Зеленський
"Треба працювати разом заради миру": Зеленський подякував за підтримку президенту ФІФА Інфантіно
00:36
новини Львівщини
У Реєстрі збитків почали приймати заяви на компенсацію за зруйновані офіси, магазини і склади
00:25
Євробачення 2025
Євробачення-2025: стали відомі всі фіналісти пісенного конкурсу
00:06
Оновлено
Володимир Мединський
"Делегація РФ чекатиме на українську делегацію з 10 ранку 16 травня", - помічник Путіна Мединський
00:02
Петер Сіярто
"Спроба змусити замовкнути нас щодо членства України в ЄС": Сіярто обурило запитання Сікорського про шпигунів угорської розвідки на Закарпатті
2025, четвер
15 травня
23:35
Дональд Трамп
Дату зустрічі Трампа і Путіна обговорюватимуть після повернення президента США з-за кордону, - Рубіо
23:00
Оновлено
Суми
"Діяли превентивно": у Сумській ОВА пояснили, чому попереджали про ймовірний удар РФ по району вокзалу
22:48
Кір Стармер
Пожежа в будинку прем'єра Британії Стармера: підозру висунули 21-річному громадянину України
22:39
Олег Салюков
Путін звільнив з посади командувача сухопутних військ РФ генерала Салюкова, який командував парадом 9 травня
22:32
Російські пропагандисти отримали методичку, як висвітлювати переговори з Україною у Стамбулі, - Медуза
22:07
Оновлено
Марко Рубіо
Рубіо спростував чутки, нібито США проти запрошення Зеленського на саміт НАТО
22:03
Оновлено
На Майдані в Києві під час бійки жінка пошкодила фото загиблих бійців: КМВА готує низку розпоряджень
21:44
Ексклюзив
росія ракети
Цілі у сторін кардинально протилежні: дипломат Джиджора про ймовірні переговори у Стамбулі
21:25
Оновлено
Володимир Зеленський
Зеленський затвердив склад української делегації на перемовини з РФ у Стамбулі
21:24
Ексклюзив
Путін пропонує спершу прямі перемовини у Стамбулі, а потім перемир'я
Путін прямо говорить по свої цілі у війні проти України, - політолог Розумний
21:21
Головнокомандувач ЗС України Олександр Сирський
Сирський долучився онлайн до засідання Ради Україна – НАТО й поінформував про ситуацію на фронті
Більше новин