
Посол Бельгії розповів, за яких умов можливе відправлення військового контингенту в Україну
Бельгія готова відправити свій військовий контингент в Україну, але лише за певних умов. Цьому, зокрема, має передувати справедлива мирна угода
Про це в інтерв'ю Укрінформу розповів посол Королівства Бельгія в Україні Люк Якобс.
"Коли йдеться про відправлення в Україну військового контингенту, наш прем’єр-міністр заявляв ЗМІ, що Бельгія, безперечно, дивиться на це з позитивного погляду, але на цьому етапі залишається обережною", - заявив дипломат.
За його словами, країна готова відправити миротворців лише в разі виконання низки умов. Це передбачає "справедливу мирну угоду, чіткий мандат і обставини, які дозволяють стверджувати, що така військова присутність справді слугуватиме своїй меті".
Посол також високо оцінив першу зустріч президента України Володимира Зеленського з прем’єр-міністром Бельгії Бартом де Вевером 6 березня у Брюсселі.
"Для нашого прем’єр-міністра це була нагода підтвердити підтримку уряду України з боку нової бельгійської влади у питаннях зміцнення позицій України за столом переговорів і досягнення справедливого та тривалого миру з розумінням того, що надійні гарантії безпеки є його єдиною запорукою", - зазначив Якобс.
Посол підтвердив, що Бельгія готова приєднатися до мирного процесу разом з європейськими партнерами.
Миротворчі війська в Україні: що відомо
Наприкінці січня Володимир Зеленський заявив, що для убезпечення України після зупинки бойових дій знадобиться щонайменше 200 тис. миротворців. Пізніше президент уточнив, що серед миротворчих сил в Україні мають бути військові США.
11 лютого NYT повідомив, що в Європі немає 200 тис. миротворців, яких можна було б відправити в Україну. Це майже втричі більше, ніж уся британська армія. У цей же день Зеленський сказав, що місія запрацює за умови розміщення 100-150 тис. європейських військ.
За інформацією AP, група європейських країн конфіденційно розробляє план відправлення військ в Україну.
Президент США Дональд Трамп підтримав розміщення європейських миротворчих військ в Україні, але зазначив, що США не братимуть в цьому участі.
За словами речника МЗС Франції Крістофа Лемонда, Європейські країни наразі обговорюють лише саму можливість відправлення своїх військових до України, а не їхню кількість.
Водночас уряд Фінляндії відкинув можливість відправлення миротворців в Україну. Прем'єр Орпо послався на те, що Фінляндія не може цього зробити, оскільки межує з Росією.
Водночас німецький концерн Rheinmetall заявив про готовність озброїти миротворців в Україні.



- Актуальне
- Важливе







