У США втретє продовжили термін роботи TikTok: цього разу на 3 місяці

18 червня, 2025 середа
08:15

У вівторок, 17 червня, у Білому домі повідомили, що президент США Дональд Трамп продовжив на 90 днів термін для продажу американських активів TikTok

Зміст

Про це пише Reuters.

Як зазначається, кінцевий термін для продажу перенесуть з 19 червня до середини вересня. Це вже третє відкладення терміну, хоча за законом, американську частину TikTok мали продати або припинити його роботу в США ще у січні.

"Президент Трамп підпише додатковий указ цього тижня, щоб TikTok продовжував працювати… Президент не хоче, щоб TikTok припинив роботу", - каже речниця Білого дому Каролін Левітт.

За словами Левітт, наступні 90 днів адміністрація Трампа витратить на те, щоб переконатися, що продаж американської частини додатка таки відбудеться, щоб громадяни США могли надалі користуватися TikTok із впевненістю у безпеці своїх даних.

Заборона TikTok у США: що відомо

У лютому 2024 року група законодавців закликала міністерство торгівлі США внести ByteDance, материнську компанію TikTok, до списку експортного контролю, аби запобігти отриманню доступу до американського програмного забезпечення.

5 березня до конгресу США внесли законопроєкт, який вимагав від китайської компанії ByteDance відмовитися від соцмережі TikTok, щоб уникнути заборони відеозастосунку на території країни. Тодішній президент США Джо Байден заявив про готовність підписати закон, який обмежить роботу TikTok у США, а згодом палата представників ухвалила законопроєкт, яким використання TikTok може бути заборонене на території країни. 

Згодом стало відомо, що TikTok і його китайська материнська компанія ByteDance подали до суду на США. Своєю чергою Дональд Трамп заявив, що не варто забороняти платформу TikTok протягом "деякого часу", згадавши про результати охоплень свого контенту під час передвиборчої кампанії. Він також звернувся до Верховного суду з проханням відкласти очікувану заборону TikTok, яка могла набути чинності за день до його інавгурації.

14 січня повідомляли, що офіційні особи Китаю розглядають можливість продажу американського підрозділу TikTok мільярдеру Ілону Маску, якщо компанія не зможе уникнути заборони соцмережі.

Пізніше Верховний суд США відмовився задовольнити апеляцію TikTok щодо питань свободи слова. Це рішення відкрило шлях до виконання закону про заборону платформи у країні.

18 січня TikTok на якийсь час припинив роботу у США, втім  відновив її після вступу Трампа на посаду президента – новий глава США підписав указ про відтермінування заборони TikTok на 75 днів.

Наприкінці березня Трамп висловив упевненість у тому, що угода про продаж TikTok американському покупцю з китайською компанією ByteDance буде укладена до суботи, 5 квітня.

Проте 4 квітня Трамп продовжив роботу застосунку TikTok у державі на 75 днів та висловив сподівання на роботу з Китаєм, який "не дуже задоволений тарифами".

Теги:
Читайте також:
Київ
+15.6°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, п'ятниця
24 липня
23:02
нафта
Ціни на нафту зросли до двомісячного максимуму через війни в Ірані та Україні, — Reuters
22:48
Чорногорія
Чорногорія планує скасувати безвізовий режим для росіян
22:47
обстріли України
Внаслідок ракетного удару РФ по полігону на Київщині загинув співробітник польської оборонної компанії, — МЗС Польщі
22:23
YouTube заблокував в Україні канали семи підсанкційних артистів за підтримку агресії РФ
Басков, Ані Лорак, Лоліта Мілявська: в Україні заблокували YouTube-канали підсанкційних пропагандистів Кремля, — ЦПД
22:23
Оновлено
Війна з Росією
FPV-дрон Kolibri збив російський "Орлан" на висоті 3 км, а на фронті — 192 бої від початку доби
22:01
Дональд Трамп і Сі Цзіньпін
"Це було б дуже погано". Трамп прокоментував можливість продажу зброї Ірану з Росії та Китаю
21:55
Андрій Єрмак
Єрмак радився з Веронікою Феншуй, як відмовити Зеленського від ідеї призначити Федорова головою ОП, — ЗМІ
21:34
Ексклюзив
Олег Пендзин
Віддалені регіони РФ вже в колапсі, а Москву забезпечують бензином для "картинки", – Пендзин
21:31
Володимир Зеленський
Зеленський попередив про ймовірний масований удар Росії і ще раз прокоментував атаку на виставку зброярів
21:09
Готуються провокації. МЗС України закликає іноземні судна не заходити у порти Росії
20:57
Володимир Зеленський і Дональд Трамп
Зеленський готовий підписати мирну угоду з Росією в Овальному кабінеті Білого дому або в "Мар-а-Лаго"
20:47
Ексклюзив
Андрій Сибіга, Ліндсі Грем і Марко Рубіо
Смерть Ліндсі Грема поставила під питання два ключові рішення в сенаті США щодо України, - Болтон
20:41
Ексклюзив
Михайло Федоров
Єдиний шлях знизити градус у суспільстві – повернути Федорова, - нардепка Сірко
20:31
Ексклюзив
У Києві дев'ятий день триває мирна акція з вимогою повернути Федорова на посаду міністра оборони
У Києві та Львові дев'ятий день тривають мирні акції з вимогою повернути Федорова на посаду міністра оборони
20:30
Ексклюзив
Майкл Макфол експосол США у РФ
Макфол: Росія переживає найглибшу економічну кризу з 1990-х, але Путін не зупинить війну
20:24
У ЗСУ відбулася офіційна зміна командування: повноваження передали Драпатому і Скибюку
У ЗСУ відбулася офіційна зміна командування: повноваження передали Драпатому і Скибюку
20:15
Ексклюзив
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Зміна головкома і міністра оборони послабить Україну: Згурець про головний ризик
20:12
Ексклюзив
виставка дронів
Боровик: Держава має визначити безпечні місця для проведення зброярських заходів
20:05
Оновлено
винищувач F-16
У Румунії F-16 уперше збив дрон, який залетів у повітряний простір країни. У Бухаресті припускають, що це міг бути Shahed чи "Герань-2"
20:01
OPINION
Для чого взагалі Зеленський відправив уряд у відставку
19:45
Володимир Зеленський і Лора Лумер
Трамп зрозумів, хто не хоче зупиняти війну, — Зеленський в інтерв'ю Лорі Лумер
19:30
Пентагон
США внесли 130 наукових установ Китаю, Росії та Ірану до списку загроз технологічній безпеці
19:24
Оновлено
Атаки РФ 24 липня: Росія атакувала пасажирський поїзд на Дніпровщині, на Чернігівщині вдарила по пансіонату, по Одещині била ракетами й БПЛА. у Словʼянську є загиблі
19:08
Оновлено
Почесне консульство Латвії у Слов'янську після російської атаки
Росія зруйнувала Почесне консульство Латвії у Слов'янську
19:07
Українська Асоціація Футболу (УАФ)
У Словаччині затримали експрезидента Української асоціації футболу, підозрюваного в розтраті 295 млн грн
18:59
Володимир Зеленський та Лора Лумер
Зеленський про Мендель в інтерв'ю Лорі Лумер: Не дивлюсь божевільних людей
18:47
Ексклюзив
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Утаємниченість і контррозвідка: Згурець пояснив, як убезпечити заходи на кшталт виставки зброярів під Києвом
18:47
Огляд
РФ намагається "задушити" порти України: чи спричинить це новий конфлікт на західному кордоні через експорт зерна
18:46
Радослав Сікорський
Польща перевіряє інформацію Білорусі про підготовку теракту проти дітей активістки, — Сікорський
18:27
Зустріч Зеленського, Умєрова та Клименка
Зеленський визначив, чим займатиметься Клименко в РНБО. Умєров матиме інший напрям роботи
18:24
Іран
Іран стрімко відбудовує військові об'єкти, зруйновані ударами США та Ізраїлю, — WSJ
18:00
кібератаки
Російські хакери шпигують за ядерними об’єктами США, — ЗМІ
17:53
Оновлено
виставка дронів
РФ ударила ракетами "Іскандер" по полігону на Київщині, де відбувалася виставка озброєння: 10 людей загинули, приблизно 100 поранені
17:42
Іспанія оголосила надзвичайний стан через масштабні пожежі та звернулася по допомогу до ЄС
Іспанія оголосила надзвичайний стан через масштабні пожежі та звернулася по допомогу до ЄС
17:15
Дмитро Пєсков
Пєсков заявив, що Росія воюватиме в Україні до повної перемоги, чекаючи нових пропозицій Трампа щодо миру
17:01
OPINION
Богдан Логвиненко
Наша Human Capital політика доведе нас до краю прірви
16:52
Огляд
Кротков з колегами в Енергодарі
"Поставили нам задачу увійти в контакт з енергодарським духовенством": ЗМІ з'ясували як піп РПЦ в Криму здає ФСБ проукраїнських священників і вербує кадри для агентурної мережі
16:20
Ярослав Качинський
Качинський вигнав Моравецького та десятки депутатів з "ПіС" — розкол загрожує перемозі над Туском у 2027-му
15:28
Сили Безпілотних Систем
Кримський рубильник off: СБС уразили ще 19 енергооб'єктів за 48 годин і довели рахунок операції до 136
14:49
Дональд Трамп
Трамп відкрив новий тарифний фронт: під мита США вперше потрапила Росія
Більше новин