В Одеському археологічному музеї через російські обстріли обвалилася стеля

7 вересня, 2023 четвер
00:55

Через численні удари по Одесі, яких завдає армія РФ, в археологічному музеї частково обвалилася стеля

Зміст

Про це у Фейсбуці повідомили в Одеському археологічному музеї.

"Країна агресор продовжує знищувати нашу культурну спадщину. Внаслідок тривалих обстрілів на стелі музею утворились тріщини, конструкція не витримала і частково обвалилася", - йдеться у повідомленні.

Раніше музейники повідомляли, що внаслідок обстрілу середмістя Одеси у ніч проти 20 липня в установі було вибито вікна.

Одеський археологічний музей НАН України - найстаріший в Україні археологічний музей, входить до складу Південного наукового центру НАН України та МОН України. Він був заснований у 1825 році як Одеський міський музей старожитностей.

Основний фонд музею володіє найбільшою колекцією джерел по давній історії Північного Причорномор’я, він налічує понад 170 тисяч археологічних джерел давньої історії Півдня України від кам'яної доби до Середньовіччя, в тому числі 55 тисяч монет. Тут зберігається єдина в Україні колекція пам'яток Стародавнього Єгипту.

Ракетний обстріл Одеси 23 липня

Під час повітряної тривоги в ніч на 23 липня російська армія атакувала Одесу щонайменше 5 видами ракет. Станом на ранок внаслідок удару одна людина загинула, ще 22 отримали поранення.

Очільник Одеської ОВА Олег Кіпер повідомив, що досі триває розбір завалів та ліквідація пожеж. На місцях працюють всі відповідні служби.

Згодом в ОК "Південь" заявили, що під час ракетної атаки вночі ворог вдарив по Одещині щонайменше 5-ма видами ракет всіх видів базування: "Калібри", "Онікси", Х-22 та "Іскандер-К", а також застосував балістичні "Іскандер-М". Росіяни зруйнували портову інфраструктуру, багатоквартирні будинки. Понівечено десятки автівок, в багатьох будівлях міста пошкоджені фасади та дахи, вибиті вікна. Постраждали пам’ятки архітектури.

Також під час атаки росіяни зруйнували Спасо-Преображенський собор, найбільший православний храм Одеси, та Будинок вчених. Окрім значних пошкоджень будівлі, постраждали православні святині: з-під завалів дістали Касперовську ікону Божої Матері, яка є покровителькою Одеси.

Уночі 23 липня підрозділи ППО на Одещині знищили 9 із 19 повітряних цілей ворога - 4 крилаті ракети морського базування "Калібр" та 5 крилатих ракет наземного базування "Іскандер-К".

Президент України Володимир Зеленський відреагував на російський обстріл Одеси та зазначив, що ворог обов'язково отримає відповідь за цей злочин. А міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав всі держави та організації "засудити цей варварський воєнний злочин".
Згодом секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Росія таким чином намагається повністю ізолювати вихід України до Чорного моря. 

В Офісі президента також відреагували на російський ракетний обстріл Одеси. Там пояснили, чого насправді хоче Росія, атакуючи історичні центри міст, та як потрібно реагувати світові на російські злочини.

За словами митрополита Київського і всієї України Епіфанія, руйнування Спасо-Преображенського собору в Одесі є черговим проявом сатанинської злоби "русского міра".

У міністерстві оборони Росії заявили, що нібито причиною руйнування одеського Спасо-Преображенського собору у ніч на 23 липня стало падіння ракети української системи ППО. ЦПД спростував фейк.

Президент Володимир Зеленський також повідомив, що росіяни під час ракетної атаки по Одесі пошкодили консульську будівлю Греції. Лише три дні тому терористи вдарили по консульству Китаю.

Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) засудила ракетний удар Росії по культурних об'єктах Одеси. Найближчими днями організація планує відправити до Одеси місію для проведення попередньої оцінки збитків.

Теги:
Читайте також:
Київ
+14.3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, субота
11 липня
07:30
Аналітика
Волинська трагедія, Польща
Від Катині до Волині: російський слід в еволюції польської історичної травми
07:25
Ексклюзив
азовка
Жертви екоциду: екологи фіксують різке зростання кількості загиблих дельфінів у Чорному морі за останні два місяці
00:25
Оновлено
Кіліан Мбаппе
Визначився другий півфіналіст ЧС-2026: результати усіх матчів 1/4 фіналу та сітка плейоф
2026, п'ятниця
10 липня
23:59
Оновлено
Ламін Ямаль та Жеремі Доку (ліворуч), Іспанія - Бельгія, ЧС-2026
Іспанія перемогла Бельгію та вийшла до півфіналу ЧС-2026 з футболу
23:12
ЗРК SAMP-T
Італія спіймала на шпигунстві своїх ексрозвідників — вони зливали Росії секрети ППО для Києва
23:00
Ryanair
Розгерметизація на борту Ryanair: під час польоту пасажира ледь не висмоктало через ілюмінатор
22:58
Сенатор Грем у Києві
Трамп любить переможців. Сенатор Грем розповів, чому президент США став прихильнішим до України
22:47
хакер
Хакери Кремля стежили за перевезенням зброї в Україну через камери дверних дзвінків біля баз НАТО, — розвідка Нідерландів
22:40
Туреччина
Попит росіян на житло за кордоном зріс на 25% через очікування мобілізації після виборів у РФ
22:37
Оновлено
Наслідки атаки на Запоріжжя 10 липня
Ворожої атаки зазнало Запоріжжя - 29 поранених. Є загиблі та поранені на Харківщині й Донеччині. На Краматорськ скинули сім авіабомб.
22:21
Оновлено
Українські ударні БпЛА FP-2
Українські FPV-дрони б'ють по цілях на 110 кілометрів. 7-й корпус ДШВ матиме ударні дрони FP-2. На фронті 226 штурмів від початку доби
22:15
Окупанти, кримінал, росіяни
Російські військові на островах у дельті Дніпра опинилися в пастці, - АТЕШ
22:05
Росія готує новий запуск супутників системи "Рассвет"
Росія, ймовірно, готує новий запуск супутників системи "Рассвет", яку сама називає альтернативою Starlink
21:50
Катував і принижував українських полонених: російському медику "Коновалу" з колонії Пакіно повідомили про підозру
21:46
метро
Проїзд у Києві подорожчає майже вчетверо: нові тарифи набувають чинності 15 липня
21:19
Ексклюзив
Поки Росія не може захистити експортні порти Азовського моря, цим треба скористатися, - Клименко
21:15
Дмитро Волошин
В Україні буде Командування далекобійного (глобального) впливу та Обʼєднані сили швидкого реагування
21:06
Пресреліз
Дні ідей у Чернівцях
Як зберігати єдність у час викликів: Дні Ідей у Чернівцях
20:55
Ексклюзив
Зеленський Трамп самміт НАТО 2026
Цим літом відбувся великий технологічний перелом на користь України, який змінив позицію США,- політексперт Морозов
20:52
Ексклюзив
Володимир Огризко
"Вікно" відкрилося для нас, а не для Путіна: Огризко про заяву президента Чехії щодо перспектив для України у найближчі місяці
20:46
Дональд Туск
Зеленський і Навроцький усвідомлюють, що криза зайшла надто далеко, — Туск
20:40
Ексклюзив
Четвертий за величиною НПЗ Росії у Нижньому Новгороді призупинив роботу через удар українських дронів
Мільман: Атаки Сил оборони на російські НПЗ - це дуже серйозна проблема для всієї РФ та особисто для Путіна
20:35
Жінки в ЗСУ
Форма і бронежилети: аналітикиня Мітєва розповіла про проблеми жінок в ЗСУ
20:29
Генпрокурор Руслан Кравченко
Замах на Єрмолаєва і вбивство Березовської: Кравченко поговорив з генпрокурором Монако
20:03
Світовий банк
Україна отримала $3,35 млрд від Світового банку, виконавши умови програми реформ
20:02
Партнерський матеріал
ПУМБ - проєкт адаптації ветеранів
Інсталяцію "Маніфест рівності різних", реалізовану в межах платформи інтеграції ветеранів і ветеранок "Жити назустріч" від банку ПУМБ, презентували у Львові
20:01
OPINION
Голос народу, мовчання популістів
19:52
Ліндсі Грем
Законопроєкт про санкції проти Росії стане законом, — сенатор Ліндсі Грем
19:49
Модель з кола американського фінансиста Джеффрі Епштейна 11 років збирала для ФСБ компромат на західні еліти
Модель з кола американського фінансиста Джеффрі Епштейна 11 років збирала для ФСБ компромат на західні еліти, — розслідування
19:32
ОБСЄ визнала мілітаризацію Росією українських дітей злочином проти людяності
19:06
Ексклюзив
Володимир Зеленський перед зенітно-ракетним комплексом Patriot
Якщо будуть залучені приватні підприємства, то проєкт реалізується набагато швидше: NAUDI про появу українського аналога Patriot - Freya
18:55
пальне росія
Росія виробляє лише дві третини від потреби бензину через удари України по НПЗ, — Reuters
18:27
У Москві після атаки українських дронів спалахнула пожежа біля НПЗ "Капотня"
У Москві після атаки українських дронів спалахнула пожежа біля НПЗ "Капотня"
18:22
корупція
Нова підозра у Міндічгейті: Mercedes-Benz, елітна нерухомість в Україні та на Балі, криптогаманці "Тенора"
18:04
Оновлено
ураження суден "тіньового флоту" РФ в Азовському морі
"Азовська Чорнобаївка": 48 суден тіньового флоту зазнали ударів СБС. Наслідки видно з космосу, – "Схеми"
17:44
Естонія
Росія розгорнула інформаційну кампанію проти Балтії у відповідь на удари України по НПЗ, — розвідка Естонії
17:25
PR
Відкриття укриття у лікарні м. Фастова
LEROY MERLIN UKRAINE та фонд Solidarity облаштували сучасне укриття у Фастівській лікарні
17:08
Україна ЄС
Україна отримала підтримку послів ЄС на відкриття шостого кластера переговорів, — віцепрем'єр Качка
17:01
OPINION
Тінь нового Пригожина вже бродить по Росії
16:45
Україна Британія
Україна може отримати право витрачати частину €90-мільярдного кредиту ЄС на зброю з Британії, — Bloomberg
Більше новин