ISW назвав кількість воїнів ЗСУ, які можуть діяти на лівобережжі Херсонщини

8 листопада, 2023 середа
06:18

Сили оборони перекинули обмежену кількість бронетехніки на лівий берег Херсонської області. Тим часом там діють кілька сотень українських захисників

Зміст

Про це пише Інститут вивчення війни.

Російські пропагандисти нещодавно опублікували фото, на якому нібито помітно український гусеничний десантний транспорт, що перевозить бойову машину піхоти на лівий берег біля села Кринки.

Натомість інші пропагандисти стверджують, що українська БМП самостійно форсувала Дніпро біля Кринок, і поширили окремі кадри, на яких нібито видно знищений західний БТР у невстановленому місці. Пропагандисти також стверджують, що один або два українських БТРи перетнули Дніпро біля Кринок, тоді як інші росіяни відзначали, що українські сили перекинули в цей район кілька бронетранспортерів.

"Російські мілблогери стверджували, що понад 300 українських військовослужбовців (приблизно один батальйон) діють на лівому березі в районі Кринок і продовжують стверджувати, що українські війська утримують позиції в центрі Кринок і прилеглих районах", - йдеться у повідомленні.

Водночас один військовий російський блогер стверджував, що на східному березі Херсонської області діють кілька сотень українських військових.

На думку аналітиків, угруповання українських сил чисельністю в батальйон на лівому березі свідчить про те, що інтенсивні зусилля Росії по блокуванню вздовж річки Дніпро не завадили ЗСУ перекинути додатковий особовий склад і матеріальні засоби на позиції на лівому березі.

Операція на лівобережжі Херсонщини

14 і 15 вересня українські військові форсували Дніпро, імовірно, щоб закріпити позиції і підготуватися до наступу на лівий берег Херсонської області. Росіяни стверджують, що ЗСУ готуються форсувати Дніпро ще з липня.

20 вересня у Генштабі ЗСУ розповіли про нові плацдарми Сил оборони на лівому березі Дніпра.

В Інституті вивчення війни заявили, що підрозділи двох українських бригад морської піхоти, ймовірно, 17-18 жовтня перетнули річку Дніпро та висадилися на лівий берег річки на Херсонщині.

20 жовтня ISW констатував, що українські наступи на лівому березі Дніпра на Херсонщині видаються масштабнішими, ніж ті рейди, що було раніше. Геолокаційні кадри показують, що ЗСУ зберігають присутність вздовж берегової лінії Дніпра та біля Антонівського мосту. Цього ж дня на Херсонщину приїхав Зеленський, де провів нараду та вручив нагороди.

21 жовтня ISW розповіли, що в ЗСУ продовжують вести масштабніші, ніж зазвичай, наземні операції на лівому березі Херсонської області. Зокрема, українські бійці ведуть бої у селі Кринки. 

Також за словами керівниці об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня Наталії Гуменюк, щоб "полегшити життя" правому берегу Дніпра, потрібно очистити частину лівого, який залишається під вогнем російських окупантів.

Станом на 1 листопада українські військові намагалися прорвати російську оборону біля Піщанівки та Пойми. Також ЗСУ утримують позиції у Кринках та поблизу Антонівського шосе.

Теги:
Читайте також:
Київ
+24.9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, п'ятниця
17 липня
13:27
ГУР
ГУР перехопило наказ РФ: окупанти мають посилити дронове полювання на цивільних у прифронтових районах
12:56
Путін під час "прямої лінії" наприкінці 2025 року
У РФ на тлі паливної кризи фіксують рекордні темпи падіння рейтингу Путіна від початку війни 
12:55
Ексклюзив
Михайло Гончар, експерт з міжнародних енергетичних та безпекових відносин, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ"
Удари по нафтовій логістиці даються взнаки: РФ почала зупиняти свердловини, - Гончар
12:32
"Атеш" викрив великий логістичний вузол Чорноморського флоту РФ у Криму
12:16
ФСБ
ФСБ провалила секретний ШІ-проєкт "Павук", який мав аналізувати ЗМІ, протести та збирати досьє на людей
12:15
на фото Тарас Качка
Ексвіцепремʼєр з питань євроінтеграції Качка стане постпредом при ЄС
12:02
Ексклюзив
Ірина Фріз
Президент з подачі Єрмака підтримав Сирського, який перебуває в орбіті колишнього голови Офісу, - Фріз
12:01
OPINION
Конституція на картонці: чому українці знову вийшли нагадувати владі її межі
11:58
"Яхта Путіна" вартістю $135 млн тікає від українських дронів у Мурманськ під охороною кораблів ВМФ РФ
Яхти Путіна та шістьох російських мільярдерів одночасно перебувають біля узбережжя турецького Бодрума
11:54
Оновлено
Атака РФ 17 липня: Суми зазнали ударів КАБами, у Херсоні померла літня жінка, в Миколаєві через удар по порту двоє загиблих
11:37
Український Крим під російською окупацією
У Криму окупанти змушують жителів ставати на військовий облік, щоб отримати компенсації за відсутність води та світла
11:25
НБУ
НБУ збільшив кількість способів верифікації клієнтів з метою інклюзії
11:17
Ексклюзив
Путін і Лукашенко
Черниш назвав три передумови для відновлення переговорів з РФ у Стамбулі
11:04
Дональд Трамп
Скандал у Білому домі: оператор телесуфлера Трампа, маючи тексти президентських промов, міг заробити на ставках понад $100 тис.
11:01
OPINION
Народження Самопомочі 3.0
10:57
Meta сповіщатиме батьків про розмови підлітків із чатботом-ШІ про самогубство
10:24
Ексклюзив
Піррова перемога Сирського: воєнний оглядач Пехньо прогнозує його швидке звільнення
10:12
Нафтовий танкер Eagle S "тіньового флоту" Росії
Операція "МоЛоЧКа": 17 липня СБС уразили 12 суден тіньового флоту РФ у Чорному морі
10:02
валюта
Курс валют на 17 липня: скільки коштують долар та євро
09:49
Олексій Сухачов
"Ініціатива 143": вісім медіа оприлюднили розслідування про брата директора ДБР, публікацію якого заборонив Печерський суд
09:48
Дональд Трамп
Трамп звинуватив Китай у масштабному втручанні у вибори у США 2020 року, а розвідку - в приховуванні цього
09:20
Ексклюзив
Карта бойових дій за 18-25 квітня
Росія не полишає планів повністю захопити Донеччину, але ЗСУ зривають її наступальні дії, – 152-га ОЄБр
08:56
Сенат США
У Сенаті США є достатньо голосів на підтримку закону Грема про "пекельні санкції" проти РФ, – Axios
08:49
Оновлено
Росія атакувала Одесу ракетами 16 липня: двоє загиблих, серед поранених діти
08:39
Ексклюзив
Карта бойових дій
Росія стирає міста Донеччини, - начальник відділу комунікації поліції області Дяченко
08:39
вибух, ракетна атака
Після атаки дронів у Керчі спалахнули пожежі на залізничній станції, біля Коктебеля - в районі електропідстанції
08:11
Оновлено
Ворожі дрони перехоплюватиме "Кібчик". На фронті - 249 боїв. Підсумки роботи Сил оборони за добу 16 липня
08:05
Дональд Трамп
Трамп заявив про "потужну перемогу" над Тегераном, яку здобувають США
08:04
OPINION
Зеленський, Федоров, Сирський і всі, всі, всі...
07:29
росія, санкції
"Не можна водночас і заробляти на РФ, і мати мир": прем'єр Латвії розкритикував країни, які блокують новий пакет санкцій проти Росії
2026, четвер
16 липня
23:19
Оновлено
Матвій Пономаренко (на передньому плані), Динамо - Університатя Клуж, Ліга Європи
"Динамо" по пенальті здолало "Університатю Клуж" у кваліфікації Ліги Європи
22:19
Оновлено
Тимур Ткаченко
Зеленський звільнив голову Київської МВА та очільників Київської і Миколаївської ОДА
22:13
Андрій Єрмак
Єрмак зустрічався з Сирським після відставки Федорова, – ЗМІ
22:05
Сергій Корецький провів перше засідання нового складу уряду
Корецький провів перше засідання нового складу уряду
21:29
Ексклюзив
Микола Княжицький
"Ми давно не вороги": Княжицький закликав Зеленського та владу до об'єднання з опозицією
21:13
Володимир Зеленський
Зеленський назвав головним завданням нового уряду проходження зими
21:01
Ексклюзив
Володимир Гаврилов
Передача Україні ліцензії на PAC-3 стане проривом: Гаврилов пояснив, як можна швидко налагодити виробництво ракет
20:38
Бронювання військовозобов'язаних працівників
В Україні запрацював Координаційний центр з організації бронювання військовозобов’язаних
20:34
Ексклюзив
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Не хотілося б втрачати цінний кадр: Данилюк-Ярмолаєва оцінила призначення Хмари
20:01
OPINION
Про шрифт на банкноті зі Стусом
Більше новин