
Інцидент з Тищенком й ексвійськовим у Дніпрі: суд продовжив нардепу запобіжний захід
У Дніпрі у п'ятницю, 21 березня, пройшло засідання суду у справі народного депутата Миколи Тищенка, якого підозрюють у незаконному позбавленні волі людини
Про це інформує Суспільне Дніпро.
Вказано, що на засіданні дослідили письмові докази сторони обвинувачення і розглянули клопотання про продовження запобіжного заходу нардепові.
Адвокат Тищенка заявив, що не погоджується зі звинуваченням прокурора щодо того, що його підзахисний може порушувати домашній арешт.
"Тищенко має стільки соціальних зв'язків, жодного наміру приховуватись від суду немає. Водночас враховуючи обраний обвинуваченням запобіжний захід, позбавляє можливості хоча б відвідувати покладені на останнього обов'язки депутата, члена комітету Верховної ради України", - сказав він.
Адвокат також наполіг на зміні запобіжного заходу на нічний домашній арешт. Тищенко, своєю чергою, теж сказав, що не порушував зобов'язань.
"Жодного порушення, жодного ухилення не було. Однак сторона обвинувачення продовжує діяти за принципом "бий своїх, щоб чужі боялися". Без жодних доказів, вони, оперують припущеннями - можлива втеча, тиск на потерпілого. Я вибачаюся, але я не знаю потерпілого і бачу його першу разу в моєму житті", - заявив нардеп.
Суддя задовольнила клопотання прокурора і продовжила на два місяці запобіжні заходи у вигляді цілодобового домашнього арешту і Миколі Тищенку, і експоліцейському Богдану Писаренку, який теж є фігурантом цієї справи.
Примітка: згідно зі статтею 62 Конституції України особа вважається невинуватою в скоєнні злочину і не може бути кримінально покарана, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Що відомо про справу Тищенка
У центрі Дніпра 20 червня 2024 року невідомі в балаклавах і камуфляжі напали на колишнього бійця спецпідрозділу Kraken. Згодом стало відомо, що перед нападом у військового виникла суперечка з нардепом Миколою Тищенком і його охороною.
Тодішній генеральний прокурор України Андрій Костін 25 червня повідомив про підозру Тищенку за фактом незаконного позбавлення волі ексвійськовослужбовця. Печерський районний суд Києва відправив нардепа під цілодобовий домашній арешт на 60 діб.
Печерський райсуд Києва на засіданні 15 листопада 2024 року продовжив запобіжний захід Тищенку до 23 грудня 2024 року. Однак 23 грудня 2024 року нардеп не з'явився на судове засідання у Дніпрі через нібито стан здоров'я.
У середу, 8 січня, Тищенко приїхав на засідання Верховної Ради. Через це він нібито не зміг відвідати засідання суду 10 січня.
27 січня Тищенка повернули під домашній арешт. 5 березня суддя прийняла рішення до справи цивільний позов Дмитра Мазохи щодо відшкодування моральної компенсації в розмірі 35 млн гривень.
- Актуальне
- Важливе






