Суд відправив нардепа Тищенка під цілодобовий домашній арешт
Народний депутат України Микола Тищенко у вівторок, 25 червня, прибув до Печерського суду Києва, де йому обрали запобіжний захід за фактом незаконного позбавлення волі ексвійськового.
Про це повідомляє Еспресо.
Печерський районний суд Києва відправив Миколу Тищенка під цілодобовий домашній арешт на 60 діб. Він матиме носити електронний браслет.
Нардепа підозрюють у незаконному позбавлені волі людини після конфлікту з ексвійськовим у Дніпрі.
Про перебіг суду розповідав кореспондент Еспресо Дмитро Дідора.
Від спілкування з журналістами під залою суду нардеп відмовився. Засідання розпочалось о 16:00. Адвокати народного депутата відразу попросили час на ознайомлення з документа, матеріалами справи. Суддя оголосив перерву на 20 хвилин, після чого засідання продовжили. Одразу ж адвокати Тищенка попросили закрити судове засідання від преси. Проте таке клопотання суд відхилив. Сторона обвинувачення почала зачитувати свою версію. Почався судовий процес.
Згодом в етері Еспресо Дідора розповів, що журналісти запитували Миколу Тищенка про розбитий телефон та гроші, які були знайдені в нього під час обшуків ДБР.
"Проте ні на перше, ні на друге питання ми відповіді не отримали. Журналісти в залі суду слухають від Тищенка про ботоферми та про те, що Дніпро є місто, де найбільше сконцентровані ці ботоферми. Також Микола Тищенко заявив, що не збирається складати мандат та буде виконувати рішення суду, яке б воно сьогодні не було", - розповів кореспондент.
Під час відповідей на запитання журналістів Тищенко назвав себе "політичним ревізором", адже, за його словами, він перевіряв роботу колишнього очільника Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафи Найєма та прозвітував про нібито відсутність там якісної роботи.
Уже в залі суду Тищенко заявив, мовляв, його звинувачують у тому, що він "каже правду". Нардеп додав, що не збирається складати мандат і буде виконувати рішення суду, яким би воно сьогодні не було.
Прокурори наголосили, що за вказівкою Тищенка його оточення здійснювало фізичний вплив на потерпілого. Вони били особу, здійснювали удушення шиї руками. Також прокурор наголосив, що на його очах Тищенко розбив два мобільні телефони. Проте їх будуть відновлювати, інформація з них буде долучена.
Кореспондент Еспресо Дмитро Дідора запитав у Тищенка, що він думає про петицію щодо позбавлення його мандата, яка з'явилася на порталі ВРУ і набрала вже 20 тисяч підписів. Нардеп на це питання не відповів.
Згодом о 17:22 засідання перервало оголошення повітряної тривоги. Обвинувачення клопоче про цілодобовий арешт, оскільки є ризики. Прокурори кажуть, що Тищенко може ухилитися від органів досудового розслідування, може отримати дозвіл на виїзд за кордон як нардеп. Також такий запобіжний захід просять обрати, щоб підозрюваний не міг впливати на свідків.
О 18:15 у Києві оголосили відбій повітряної тривоги. Після цього засідання продовжили.
Адвокат нардепа заявив, що вважає підозру його підзахисному схожою на переслідування правоохоронними органами.
"На мою думку, на сьогодні підозра зводиться до умовного переслідування правоохоронними органами. Тому що фактичні виконавці не встановлені, не допитані, покази ніякі не надані, слідчо-розшукових дій не проведено. Чим підтверджується попередня змова? Виходить, думкою прокурора, який підписував і вручав підозру, а надалі - прокурора, який підтримував клопотання", - сказав він.
Згодом адвокат Тищенка поскаржився, що в пана прокурора немає жодних доказів того, що Тищенко організував викрадення, а його звинувачення ґрунтуються "лише на його фантазії". Він додав, начебто обшук його підзахисного був проведений неналежним чином і захист навіть не повідомили про нього.
"Клопотання абсолютно не відповідають нормам кримінально-процесуального законодавства", - додав адвокат.
Фото: Дмитро Дідора
Раніше цього ж дня генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив про підозру Тищенку за фактом незаконного позбавлення волі ексвійськовослужбовця.
Примітка: згідно зі статтею 62 Конституції України особа вважається невинуватою в скоєнні злочину і не може бути кримінально покарана, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Що відомо про інцидент з Тищенком у Дніпрі
20 червня, у центрі Дніпра невідомі особи в балаклавах і камуфляжі напали на колишнього бійця спецпідрозділу Kraken Павлова.
Блогер Ігор Лаченков повідомив, що йдеться про побиття колишнього військового, добровольця Дмитра Сина Павлова. На момент сутички він гуляв з дитиною. Лаченков також зазначив, що перед нападом у військового виникла суперечка із нардепом Миколою Тищенком і його охороною.
Водночас у соцмережах нардепа Тищенка 20 червня з'явились пости, у яких він повідомляв, що перебуває у Дніпрі для "викриття ботоферм". Згодом він заявив, що під час проведення обшуків на нелегальних ботофермах нібито напали на представників поліції.
Крім того, Тищенко опублікував фото нібито нападника на поліцейського та заявив, що "ця людина входить до "силового блоку" в організованому злочинному угрупуванні".
Очільник МВС України Ігор Клименко прокоментував напад на колишнього бійця спецпідрозділу Kraken Павлова у Дніпрі та зазначив, що всі причетні мають понести покарання.
Читайте також: Фактор Тищенка дискредитує парламент, він понесе політичну відповідальність, - народна депутатка Іонова
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак також відреагував на конфлікт, зазначивши, що поведінка народного депутата - абсолютно ганебна.
Згодом, після службового розслідування із правоохоронних органів звільнили поліцейського, який був поруч Тищенком під час інциденту з колишнім військовим.
- Актуальне
- Важливе