На виплати українським військовим йде третина видатків держбюджету, - Мінфін

16 серпня, 2023 середа
15:48

За сім місяців 2023 року грошові виплати військовослужбовцям становили майже 520 млрд гривень, що є найбільшою частиною видатків загального фонду державного бюджету України та складає третину

Зміст

Про це інформує Міністерство Фінансів України.

З січня по липень цього року, видатки загального фонду державного бюджету склали 1,64 трлн гривень, з яких у липні - 231,8 млрд гривень.

Найбільшою статтею видатків (40,8% від загального обсягу) була оплата праці з нарахуваннями, на яку було витрачено 669,9 млрд гривень. Зокрема, на грошове утримання військовослужбовців було спрямовано 518,8 млрд гривень.

Фото: Міністерство Фінансів України

Другою за величиною статтею видатків є оплата за використання товарів та послуг, яка складає 24,8% від загального обсягу видатків. На цю статтю було спрямовано 406,3 млрд гривень, зокрема 65,3 млрд гривень у липні.

Більшість цих коштів також йде на Збройні Сили України - 276,9 млрд гривень було витрачено на придбання військової техніки, озброєння, боєприпасів, засобів індивідуального захисту, пального, харчування тощо. Ще 78,6 млрд гривень перераховано на програму державних гарантій медичного обслуговування населення.

Третьою за величиною статтею видатків було соціальне забезпечення, таке як пенсії та стипендії, на яке спрямували 304,6 млрд гривень. З цієї суми 159 млрд гривень перераховано Пенсійному фонду, а 105,5 млрд гривень - Міністерству соціальної політики.

Серед інших значних статей видатків можна виділити трансферти місцевим бюджетам (5,6% всіх видатків, або 92,3 млрд гривень) та обслуговування державного боргу (7,8% видатків, або 128,1 млрд гривень).

Що відомо про виплати військовим 

З 1 лютого 2023 року змінився порядок виплат премій військовим. Відповідно до нього виплати безпосередньо залежали від районів перебування воїнів, складності та специфіки виконання ними бойових чи спеціальних завдань.

У Верховній Раді України підготували низку законопроєктів щодо захисту ветеранів війни з Росією, зокрема про соціальний пакет для демобілізованих.  

Заступник начальника Управління соціальної підтримки Міністерства оборони України - начальник відділу грошового забезпечення та заробітної плати полковник Олег Рогаль пояснив, що передбачає впроваджений 1 лютого 2023 року новий порядок нарахування додаткової грошової винагороди військовослужбовцям. 

10 квітня Верховна Рада проголосувала за повернення доплат у 30 тисяч гривень військовим, також доплати мають повернути працівникам ДСНС і поліцейським.

Як зазначив в ефірі Еспресо нардеп Федір Веніславський, виплати всім військовим по 30 тис. грн потребують понад трильйон гривень на рік.

12 квітня у парламент внесено проєкт постанови, яка блокує підписання головою ВР і президентом України закону, що передбачає повернення щомісячної виплати 30 тис. грн військовослужбовцям, поліцейським і рятувальникам.  

13 квітня народний депутат Олексій Гончаренко подав у Верховну Раду України поправки до законопроєкту про збільшення для військовослужбовців щорічної відпустки до 30 днів.  

3 травня Верховна Рада України прийняла законопроєкт, згідно з яким військові зможуть демобілізуватися, якщо в них загинули або зникли безвісти близькі родичі.  

30 травня ВРУ підтримала проєкти законів про збільшення відпусток і премії військовослужбовцям, проте нині лише у першому читанні.

Теги:
Читайте також:
Київ
-1.5°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 42.28
    Купівля 42.28
    Продаж 42.96
  • EUR
    Купівля 43.34
    Продаж 44.21
  • Актуальне
  • Важливе
2025, понедiлок
13 січня
19:26
Саміт ЄС, Олаф Шольц
Шольц виступив проти фінансування допомоги Україні шляхом скорочення інших статей бюджету Німеччини
19:18
Герман Галущенко
У Раді зареєстрували постанову про звільнення міністра енергетики Галущенка
19:09
Британія профінансує українське виробництво ППО та далекобійної зброї
19:09
Оновлено
Екс-прем'єр Фіцо
Фіцо запропонував Зеленському зустрітися на кордоні для переговорів щодо транзиту газу. Президент України відреагував
18:56
Британська компанія Dogwoof придбала права на міжнародний прокат нового фільму Мстислава Чернова "2000 метрів до Андріївки"
18:52
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
РФ з різних напрямків атакує Україну дронами: ситуація ввечері 13 січня
18:50
Туреччина . Посольство в Україні в Києві
Ердоган оголосив про збільшення фінансової допомоги сімʼям з дітьми на тлі зниження народжуваності в Туреччині
18:43
Марк Рютте
Рютте закликав країни НАТО збільшити оборонні видатки та прискорити виробництво озброєння
18:33
Анна Ушеніна
Українська шахістка Ушеніна стала чемпіонкою Європи з рапіду
18:21
Ексклюзив
шахед
У Defense Express припустили, з чим пов’язане зменшення кількості дронів-камікадзе, запущених росіянами по Україні у грудні
18:18
Україна Польща
У Польщі розповіли, коли розпочнеться ексгумація жертв Волинської трагедії
18:09
Ексклюзив
нафта нафтопровід
На фоні санкцій США та Британії виглядає дивно, що Росія заробляє $7 млрд на транзиті нафти через Україну, - нардеп Синютка
18:09
російський злочинець
Аналітики DeepState встановили особу російського командира, який наказував вбивати полонених ЗСУ
18:08
Блогер Андрій Черепущак, відомий як Галицька Діва, став ведучим телешоу про свекрух та невісток
18:03
Турецький потік
РФ звинуватила Україну в спробі атаки на компресорну газову станцію в Краснодарському краї. Сіярто заявив про загрозу суверенітету Угорщини
18:00
OPINION
блог Сергій Згурець
Дорогий раритет: чому Агенція Міноборони купує протитанкові міни часів Другої світової
17:55
гривня тисяча гривень
Індексація виплат: Пенсійний фонд попередив про нову шахрайську схему в інтернеті
17:31
"Жарт" коміка Стенюка про мусульман: поліція закрила кримінальну справу
17:23
На Київщині ліквідували підпільний цех, де підробляли каву відомих світових брендів
17:16
вугілля порт
У Покровську припинила роботу єдина шахта, яка забезпечувала металургійні заводи в Україні коксівним вугіллям, - Reuters
17:12
На фото стіна на кордоні з РФ
В Естонії ініціювали законопроєкт про закриття кордону з РФ
17:05
Оновлено
Іран Росія
РФ та Іран 17 січня підпишуть договір про "всеосяжне стратегічне партнерство"
16:56
На фото: Артем Пивоваров
Пивоваров презентував нову пісню на слова Михайля Семенка "Вона"
16:43
Ексклюзив
Нафта
"Немає юридичних підстав цього не робити": експерт з енергетики Омельченко про те, чи може Україна припинити транзит російської нафти
16:40
На фронті з початку доби РФ 94 рази атакувала позиції ЗСУ, найскладніша ситуація на Покровському напрямку
16:38
Уряд Німеччини має пропозицію до наступного пакету санкцій щодо Росії
У німецькому Гюстрові невідомі намалювали свастику на будинку, в якому проживають українці
16:37
військовий квиток, мобілізація
Міноборони заявило про суттєве збільшення кількості звернень до центрів рекрутингу української армії
16:36
Альбом Superficial співачки Гайді Монтег очолив чарт iTunes після того, як вона втратила будинок через лісові пожежі у Лос-Анджелесі
16:19
енергетика
На Сумщині БПЛА впав на території об'єкта критичної інфраструктури: знеструмлено 185 населених пунктів
16:17
Зеленський анонсував призначення нового начальника Національної академії сухопутних військ ім. Сагайдачного
16:17
Ексклюзив
ЗСУ
"Повзучий наступ": у росіян недостатньо сил для охоплення Покровська з флангів, - військовослужбовець Тимочко
16:16
Оновлено
Володимир Зеленський
Зеленський заявив про готовність обміняти полонених солдатів КНДР. У Кремлі відреагували
16:12
Олександр Усик та Тайсон Ф'юрі (ліворуч)
Тайсон Ф'юрі оголосив про завершення боксерської кар'єри
16:07
OPINION
Заява Волца про зниження мобілізаційного віку має одного адресата
16:02
Оновлено
нафта танкер корабель
Індія та Китай не приймають російські танкери, що потрапили під санкції США, - Bloomberg
15:52
електроенергія
В Україні до жовтня 2025 року планують збудувати 6 установок зберігання енергії
15:45
Чарльз ІІІ
Король Британії відвідає Польщу з нагоди 80-ї річниці визволення Аушвіца
15:31
Ольга Стефанішина
В Україні розробляють "Пентагон державних реєстрів": що відомо
15:29
"Ніякі -20 °C в Україні не очікується": Наталка Діденко поділилася прогнозом погоди на 14 січня
15:27
На фото: Потап у Маямі
Потап анонсував тур у США з російськими піснями та новим проєктом SLAVIC BALAGAN
Більше новин