Аналітика

Найуспішніша атака дронів по РФ: росіяни втрачають власні стратегічні обʼєкти. Колонка Сергія Згурця

Сергій Згурець
30 серпня, 2023 середа
20:33

Росія зазнала наймасштабнішої атаки цієї ночі, яку також можна вважати й найуспішнішою. Загалом мова йде про використання десятків дронів, які атакували Псков, Рязань, Брянськ та Москву. Також було атаковано цілі в Калузькій та Орловській областях. У підсумку було вражено три стратегічні обʼєкти в Російській Федерації

Зміст

Наймасштабніша атака дронами Російської Федерації

У ніч з 29 на 30 серпня Росія атакувала Київ крилатими ракетами та "шахедами". З 44 цілей 43 були збиті. Проте Росія зазнала наймасштабнішої атаки цієї ночі, яку також можна вважати й найуспішнішою. Найбільше вражає удар по летовищу у Пскові. Відстань від кордонів України до аеродрому складає понад 700 км. Це летовище використовується противником як база для літаків Іл-76, які обслуговують Псковську десантну дивізію. В результаті атаки дронів було пошкоджено аж 6 літаків Іл-76, 4 з них точно не підлягають відновленню. Цю інформацію підтвердив речник ГУР МО України.

Якщо говорити загалом, то це дуже крутий результат. Оскільки загальна кількість таких літаків у ВКС РФ складає 110 Іл-76. Тобто в результаті одного удару було виведено з ладу відразу понад 6% з парку цих літаків. Також на цій базі знаходився ракетоносець Ту-22, який також був уражений дронами. Варто відзначити, що ці літаки Іл-76 перебували у Пскові на відкритих майданчиках. Кожен з літаків мав певну відстань один між одним. Це говорить про те, що кожна ціль була визначена окремо.

Псков, вибухи
Результат атаки дронів на аеродром у російському Пскові (фото: соцмережі)

Ще одна група дронів завітала до Брянська. Це понад 100 км від кордону з Україною. Один із дронів успішно уразив завод під назвою "Кремній ЕЛ", який має важливе значення для російського ВПК. На цьому заводі виготовляють транзистори та мікрочипи, які використовуються в російському озброєнні. Зокрема, в балістичних ракетах, ЗРК С-400 та винищувачах Су-35. В Калузькій області дрони уразили нафтопереробний завод, в результаті чого спалахнув трубопровід. Отже, можна констатувати, що Україна змогла наростити потужності для масового та потужного використання дронів.

В цей час наші Сили оборони продовжують просування на Запорізькому напрямку. На південь від Роботиного і на схід від Вербового. На інших ділянках фронту українська армія стримує наступ росіян на Лимано-Купʼянському напрямку. Що стосується Бахмутського напрямку, то тут противник за будь-яку ціну намагається повернути втрачені позиції та контратакує наші позиції. Командувач Сухопутних військ України Олександр Сирський повідомив зранку, що ми вживаємо всіх заходів для зриву планів противника й поступово просуваємось вперед.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Заступник командира тактичного підрозділу спецпризначення "Грім" з позивним "Дід” розповів, що попри те, що українські підрозділи на Бахмутському напрямку підійшли впритул до російських позицій є проблема з замінуванням для швидкого просування. Також є проблема з російськими снайперами, які засіли на околицях Бахмута. Військовослужбовець додав, що ще активно діють і російські мінометні групи. В росіян немає ніяких проблем з боєприпасами для мінометів різного калібру. Він наголосив, що хоча і важко, проте українські підрозділи мають просування.

Карта. Бахмут_3008
Карта бойових дій на Донеччині за період 23-29 серпня.

Робота снайперських груп ЗСУ біля Бахмута

Спайпер з позивним "Дід" також розповів про аспекти роботи снайперських груп. Він наголосив, що робота таких груп залежить від завдань командування, які ставляться на різних ділянках фронту. До прикладу, українські військові вибили противника з його позицій та починають укріплюватись на займаних ділянках фронту. Відразу після цього снайперські групи висуваються на ці позиції та починають прикривати наші підрозділи безпосередньо з окопів. Адже росіяни починають укріплюватись на інших позиціях.

Основна мета - не дати росіянам підготуватись до оборони на наступній ділянці фронту. Важливо навіть не ліквідація живої сили противника, а знищення техніки для спостереження. Іншим завданням може бути російська снайперська група. "Дід" назвав це "конкурсом снайперів". Головним завданням у цьому випадку є виявлення та ліквідація снайперів противника. Проте для цього завдання потрібно більше снайперів ЗСУ. Відповідно весь алгоритм роботи наших снайперських груп змінюється. Мета - викликати вогонь снайпера противника на себе, щоб виявити його і ліквідувати ворожих снайперів. Також снайперські групи ЗСУ дуже часто використовуються для штурму російських позицій. В таких операціях також активну участь приймають мінометні та кулеметні розрахунки, адже головною задачею для початку штурму є знищення кулеметних та мінометних позицій противника.

Снайпер з позивним "Дід" розповів, що для підготовки снайперів потрібно чимало часу та вмінь. За його словами, якщо в людини немає певної кількості обстрілу, то дуже важко підготувати до бойових дій навіть за кілька місяців. Окрім цього дуже велике значення відіграє фізична підготовка та витримка снайперів. Оскільки інколи для того, щоб зробити один постріл потрібно пролежати на позиції навіть не 12 годин, а 20. Бувають такі ситуації, за словами "Діда", коли є певна задача і не можна в жодному разі себе виявити, то як би того не хотілось, не можна ризикувати, адже навколо працюють інші військовослужбовці і вся операція залежить від кожного бійця. 

Знищення ворожих систем РЕБ на тимчасово окупованих територіях

Полковник ЗСУ, експерт у галузі звʼязку та РЕБ Андрій Крутих назвав дві головні причини того, чому зараз ми все частіше чуємо про знищення ворожих систем РЕБ. Зокрема, вплив цих систем на роботу безпілотників ЗСУ та системи зв'язку. Тому ЗСУ почали методично їх знищувати. Наші засоби розвідки, в тому числі й аеророзвідки, насичені засобами, які здатні більш влучно наводити українську артилерію. За його словами, засоби РЕБ, які зʼявляються на тимчасово окупованих територіях, такі як "Свєт-КУ" та "Прєдєл-Е", є дуже рідкісними для армії РФ. Він наголосив, що "Свєт-КУ" є потужним комплексом радіомоніторингу, який збирає інформацію про радіоелектронну обстановку й дозволяє командування планувати використання як своїх, так і протидіяти нашим радіоелектронним засобам. Російська мобільна берегова загоризонтна РЛС підвищеної прихованості "Прєдєл-Е", за словами полковника, за різними джерелами була чи не єдиним зразком у ЗС РФ.

Полковник ЗСУ Андрій Крутих також розповів, що виявити радіовипромінювальний засіб досить легко. Інша справа - на якій відстані цей комплекс знаходиться. Оскільки не кожен засіб можна дістати артилерією. Окремі такі радіовипромінні засоби можуть працювати на глибину до 30 км. Оскільки в ЗСУ є артилерійські системи, які працюють з такою відстанню, то такі засоби можуть знищуватись саме вогнем артилерії. Проте 152-мм артилерійські системи радянського виробництва не досягають таких цілей.

Теги:
Читайте також:
Київ
+22.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
1 липня
22:50
РФ пригрозила Apple штрафом до 4 млрд рублів через "дискримінацію" російських пошукових систем
22:50
Володимир Зеленський
Зеленський попередив, що РФ готує новий масований удар. Мережа АЗК через загрозу не працюватиме в низці областей вночі
22:40
Оновлено
Сергій Кузнєцов у супроводі італійської поліції
Німеччина висунула обвинувачення українцю, який очолював команду підривників "Північних потоків"
22:35
Ексклюзив
марш у Лондоні 24.02.2023
Змін у державній політиці Великої Британії щодо України після відставки Стармера не очікується, - журналіст Цюпин
22:31
війна з росією
Росіяни застосовують нові БПЛА. У Данії випробували спільну з українцями модель НРК. На фронті - 210 боїв. Підсумки роботи Сил оборони ввечері 1 липня
22:19
Ексклюзив
пошкоджені резервуари АЗС
Експерт з енергетики Рябцев пояснив, чи можна убезпечити АЗС у прифронтових містах від ударів РФ
22:15
Ексклюзив
У Києві вшанували Героя Романа Орищенка в роковини смерті
Пластун, майданівець, історик і воїн: у Києві вшанували пам'ять Романа Орищенка в роковини загибелі
22:03
Ексклюзив
Сергій Фурса
Ефективність наших ударів має перевищити швидкість відновлення російських НПЗ, - інвестиційний банкір Фурса
21:52
Трамп на зустрічі з Путіним
Путін програє в будь-якому разі, і Трампу варто це зрозуміти, — ексголова Пентагону
21:39
Пушкін Німеччина
У німецькому Гемері вкрали пам’ятник Пушкіну - "символ дружби між народами РФ і ФРН"
21:34
Гаррі Кейн (праворуч), Англія - Гана, ЧС-2026
Дубль Кейна врятував Англію від сорому, очікуємо на матчі США і Бельгії в 1/16 фіналу: розклад та результати матчів ЧС-2026 на 1-2 липня
21:22
Ексклюзив
Крим, Саки, Новофедорівка, вибух, пожежа, удар
Через деякий час буде уражено останній найбільший НПЗ в Росії, - військовий оглядач Коваленко
20:18
Ексклюзив
Володимир Зеленський і Валерій Залужний
Зеленському доведеться відмовляти балотуватися в президенти не лише Залужного, - Данилюк-Ярмолаєва
20:16
У районі Козачої Лопані ліквідували прорив держкордону, – полк "Скеля"
20:01
OPINION
Може, справа не в Волині? І навіть не в Бандері?
19:56
Оновлено
Зеленський Харріс
В Ірландії Зеленський виступив на церемонії відкриття головування країни в Раді ЄС та провів зустріч з Коштою та Мартіном
19:49
легіон "Свобода Росії"
Легіон "Свобода Росії" рік готував диверсію проти газової інфраструктури РФ на $6 млн збитків, — Business Insider
19:28
українські оборонні технології
Україна запускає контрольований експорт зброї та оборонних технологій
19:16
Дмитро Лубінець
Лубінець запропонував РФ запровадити для полонених обов'язкові дзвінки рідним не менш ніж 3 хвилини
19:14
Новини компаній
Компанія blago та Usyk Foundation оголосили про партнерство
18:54
Оновлено
Понівечена маршрутка у Херсоні
РФ атакувала кілька АЗС Дніпровщини, автівку й маршрутку в Херсоні, підприємство в Новій Одесі, Харків та Одещину: кількість загиблих і потерпілих зросла
18:52
Ексклюзив
Пастка СЗЧ: чому військові залишають службу та які бюрократичні перепони трапляються на шляху назад
18:51
центри для біженців Польща
Польща з 1 липня припиняє фінансувати проживання в центрах для біженців: кого це торкнеться
18:50
Віктор Вілліс
Помер соліст Village People і співавтор легендарного хіта Y.M.C.A. Віктор Вілліс
18:45
Огляд
Лукашенку варто згадати минуле, перш ніж брязкати зброєю: як українці й білоруси воювали між собою
18:24
fpv-дрон, фпв, ЗСУ, Сили оборони, фронт, Генштаб
Виробник дронів у США переймає українську технологію "роїв", щоб отримати контракт Пентагону, — Forbes
17:47
Метью Вітакер
На саміті НАТО слід очікувати довгострокових, стійких зобов’язань для підтримки України, — посол США в Альянсі
17:45
Україна НАТО
Засідання Ради Україна - НАТО на саміті в Анкарі пройде на рівні глав МЗС
17:20
Індія росія прапор
Росія почала закуповувати бензин в Індії, щоб подолати дефіцит пального, — Reuters
17:02
OPINION
блог Ігор Гулик
Я не хочу "взувати польські черевики"
16:38
На фронті загинув музикознавець Ігор Ходжаніязов, дослідник фольклору Криму і півдня України
На фронті загинув музикознавець Ігор Ходжаніязов, дослідник фольклору Криму і півдня України
16:09
росія китай
Міноборони РФ особисто схвалило секретні військові навчання Росії в Китаї, — Reuters
15:44
Логотип пісенного конкурсу Євробачення із прапором Канади
Канада вперше візьме участь у Євробаченні-2027 
15:27
Марк Рютте
Навіть Трамп визнав помітний прогрес України у стримуванні наступу Росії, — Рютте
14:53
Олександр Лукашенко
Лукашенко помилував 32 засуджених, серед них 28 політв'язнів. Тихановська прокоментувала
14:48
Сенс Банк
Кабмін вирішив продати одразу два держбанки, серед них - "Сенс Банк"
14:48
на фото Дмитро Лубінець
За три роки кількість звернень щодо порушення прав під час мобілізації зросла у 333 рази, – Лубінець
14:25
прапори Україна Польща
Польща побачила "ескалацію" в ухваленні законопроєкту щодо Пантеону
14:10
Михайло Федоров
Федоров: Україні треба "наступний рівень допомоги" партнерів для запуску нового циклу військових інновацій
14:09
Дмитро Лубінець
Лубінець закликав Червоний Хрест забезпечити "режим тиші" для евакуації жителів Олешок
Більше новин