Червінський, який мав вийти з-під варти під заставу, досі перебуває в слідчому ізоляторі

16 липня, 2024 вiвторок
21:07

Розвідник Роман Червінський, якого мали випустити під заставу 16 липня, ще перебуває в слідчому ізоляторі, оскільки не встигли отримати підтвердження надходження коштів

Зміст

Про це йдеться в заяві "Європейської Солідарності", опублікованій у Facebook.

Народний депутат Михайло Бондар розповів, що протягом дня відбувалися затримки з отриманням коштів - не могли знайти підтвердження отримання грошей застави розміром 9 млн 84 тис., рахунок, на який слід перераховувати кошти.

Водночас у партії додають: є інформація про те, що Червінського не хочуть випустити, "а сьогодні були затримки, тому що в суді готується якась нова підозра".

"З апеляційного суду нам головний бухгалтер пообіцяв, що за результатами закінчення сьогоднішнього банківського чи робочого дня і станом на завтрашній ранок у них буде вже це підтвердження. Вони зможуть нам надати довідку, і з цією довідкою ми маємо потрапити до ізолятора, що буде підставою для того, щоб пана Романа звільнили", — розповів "Суспільному" адвокат Червінського Андрій Йосипов.

Також він додав, що спілкувався з ним сьогодні о 16-й годині.

"Наразі установа закрилася, і Червінському доведеться провести ще одну ніч у кропивницькому СІЗО. Завтра о 8-й ранку збираються адвокати, до яких доєднаються наші народні депутати, що будуть представляти всі документи, які підтверджують надходження застави", - додають у "Європейській Солідарності".

Що відомо про справу Романа Червінського

Роман Червінський – офіцер Сил спецоперацій і колишній співробітник Головного управління розвідки. Його звинувачують у перевищенні службових повноважень під час спроби викрадення російського військового літака. Обвинувачення стверджує, що внаслідок його дій РФ завдала ракетного удару по аеродрому "Канатове" у Кіровоградській області в липні 2022 року.

За матеріалами справи, Червінський разом з іншими особами самовільно вирішили провести спецоперацію – заволодіти літаком повітряно-космічних сил РФ. Російський пілот нібито погодився на пропозицію перейти на бік України. Натомість влітку 2022 року Росія обстріляла аеродром "Канатове" на Кіровоградщині.

Унаслідок ракетного удару загинув командир військової частини та зазнали поранень 17 військовослужбовців. Також було повністю знищено 2 бойові винищувачі Повітряних сил ЗСУ, а злітну смугу, техніку та будівлі було пошкоджено.

Романа Червінського затримали, 25 квітня 2023 року йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою 60 діб без можливості внесення застави.

СБУ наполягає, що виступала проти проведення цієї операції і її проводили попри заперечення спецслужби та без згоди відповідних державних органів. Червінський натомість заявив, що всі заходи в межах операції санкціонували голова СБУ (на той момент – Іван Баканов) і головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

17 липня Київський апеляційний суд ухвалив рішення залишити без зміни запобіжний захід Червінському – обвинуваченого залишили під вартою до 21 липня. На засіданні 18 липня суд продовжив термін тримання під вартою ще на два місяці без права на заставу. 30 серпня засідання у справі Червінського у Шевченківському суді Києва тривало близько п'яти годин. Суд постановив залишити під вартою колишнього розвідника ще на два тижні, до 15 вересня.

12 вересня, прокурори намагалися провести закрите засідання Шевченківського суду, але суддя відмовив. Наступного дня суд відхилив апеляцію на продовження терміну тримання під вартою розвідника й не дозволив депутатам взяти його на поруки. 20 вересня суд переніс засідання щодо розгляду справи Червінського, а 5 жовтня не розглянув апеляцію щодо терміну тримання його під вартою. Судді Київського апеляційного суду заявили самовідвід. 10 жовтня суддя відмовив адвокатам у задоволенні скарги на необґрунтованість підозри полковнику.

20 листопада відбулося засідання у справі, проте суд так і не розглянув апеляційні скарги.

7 грудня Апеляційний суд Києва залишив Романа Червінського під вартою. 

20 грудня відбулося чергове засідання апеляційного суду. Захисники підозрюваного подали клопотання до суду викликати як свідків Валерія Залужного та низку командирів ЗСУ. Крім того, адвокати просили пом'якшити або й скасувати Роману Червінському запобіжний захід. Проте всі клопотання були відхилені, на що захисник Романа Червінського Віктор Василюк сказав, що судді порушили присягу, мають упереджене ставлення і порушують усі конституційні права.

3 січня Шевченківський райсуд Києва відмовив колишньому розвіднику Роману Червінському у скарзі на Державне бюро розслідувань.

7 березня повідомлялося, що Шевченківський суд Києва продовжить розгляд клопотання по справі розвідника Романа Червінського 11 березня.

12 березня Шевченківський районний суд Києва заслухав клопотання адвокатів колишнього розвідника Романа Червінського про відвід судді. Після цього справу розглядала нова суддя - Інна Міхєєва, але вона відмовила в клопотанні захисників ексрозвідника, і справу знову розглядає попередній суддя Андрій Осаулов.

4 квітня під час розгляду питання запобіжного заходу Червінського судді Апеляційного суду заявили про самовідвід.

5 квітня Шевченківський райсуд Києва продовжив на 15 діб тримання під вартою розвідника Романа Червінського, обвинуваченого в перевищенні повноважень під час спроби викрадення російського літака.

15 липня Червінського відпустили під заставу в 9 млн грн. 27 народних депутатів та окремо 51 особа виявили бажання взяти його на поруки.

Теги:
Читайте також:
Київ
-6.3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.47
    Купівля 41.47
    Продаж 41.96
  • EUR
    Купівля 43.27
    Продаж 43.95
  • Актуальне
  • Важливе
2025, субота
15 лютого
11:58
Володимир Зеленський в Давосі
"Без армії України європейських армій не вистачить, щоб зупинити РФ": Зеленський закликав до створення Збройних сил Європи
11:16
Рафаель Маріано Гроссі
Іран збільшує виробництво збагаченого урану до рівня, близького до збройового, - очільник МАГАТЕ Гроссі
11:11
Україна ЄС
Група європейських країн конфіденційно розробляє план відправки військ в Україну, - AP
10:53
Україна ЄС
Угорщина заблокувала початок першого етапу перемовин про вступ України в ЄС, - ЗМІ
10:40
Ексклюзив
Херсон окупанти
На ТОТ Херсонщини жінка покінчила життя самогубством, щоб не співпрацювати з окупантами, - депутатка міськради Погомій
10:38
ХАМАС звільнив трьох заручників
ХАМАС звільнив трьох заручників, серед яких є росіянин
10:15
Інтерв’ю
тактична медицина для нацгвардійців
Чим досвід української військової медицини вражає НАТО
10:15
долар євро валюта обмін
Курс валют на 15 лютого: скільки просять за долар та євро в обмінниках
10:07
Литва прапор
"Ніколи не були підготовлені краще": прем'єр Литви Палюцкас порадив не лякати людей розмовами про війну
10:02
OPINION
Виступ Венса в Мюнхені: перевербувати "правих"
09:48
Дональд Трамп
Адміністрація Трампа звільнила сотні співробітників управління ядерної безпеки США, - CNN
09:21
Оновлено
Мюнхенська безпекова конференція-2025
Мюнхенська безпекова конференція-2025. День другий. Головні події і заяви
09:11
OpenAI
"OpenAI не продається": компанія відхилила пропозицію Маска щодо купівлі ChatGPT за $97,4 млрд
09:09
ппо
Нічна атака РФ на Україну: сили ППО знищили 33 з 70 ворожих дронів
08:57
Jay-Z
Жінка, яка стверджувала, що була зґвалтована Jay-Z та P.Deddy у 13 років, відкликала позов проти обох реперів
08:57
Латвія
Латвія планує заборонити громадянам туристичні поїздки до Росії та Білорусі
08:32
Огляд
ЗУ-23-2
Українці навчилися захищатися від КАБів: що таке ЗУ-23-2 і як старими радянськими "зушками" почали збивати російські бомби
08:16
ЗСУ
Сили оборони за добу відбили 36 штурмів окупантів на Покровському напрямку: всього на фронті сталося 112 бойових зіткнень
08:08
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
РФ атакувала Україну дронами в ніч на 15 лютого: на Миколаївщині є руйнування
08:05
OPINION
Зеленський боїться і Трампа, і власного народу
08:02
Віктор Орбан
Орбан заявив, що війна в Україні може стати Афганістаном для ЄС
08:00
Огляд
Пласка Земля, формула кохання і смажений шампунь - 5 книжок про те, як протистояти обману
07:34
Кір Стармер
Трамп зустрінеться зі Стармером найближчими тижнями, - CNN
07:09
втрати окупантів
Засіб ППО, 59 артсистем і 1180 окупантів: втрати армії РФ за добу на фронті
06:49
Денис Берінчик та Кейшон Девіс (праворуч)
Берінчик програв у бою за звання чемпіона світу у легкій вазі
06:36
безпілотник, дрон
У РФ заявили про атаку дронів на 4 регіони: на промисловому об'єкті у Калузькій області спалахнула пожежа
00:48
зеленський макрон
Зеленський та Макрон обговорили конкретні пропозиції Франції щодо гарантій безпеки для України
00:27
Андрій Єрмак
Важливо, щоб США були на нашому боці, а не посередниками в перемовинах, - Єрмак
2025, п'ятниця
14 лютого
23:25
Білий дім
Через назву затоки: журналістів AP позбавили доступу до кабінету та літака Трампа
23:00
Аліса Вайдель
Венс зустрівся з ультраправою кандидаткою в канцлери Німеччини Вайдель у Мюнхені
22:51
Ексклюзив
Дональд Трамп
Адміністрація Трампа приймає абсолютно всі умови Путіна по Україні, - оглядачка Лень
22:30
Обстріл Чорнобильської АЕС: у Києві та області радіаційний фон в нормі
22:26
Володимир Зеленський і Джорджа Мелоні
Зеленський провів телефонну розмову з Мелоні: говорили про гарантії безпеки для України
22:15
На підконтрольну територію України повернули 8 дітей з ТОТ
22:13
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Без гарантій безпеки від США та ЄС українську армію потрібно збільшити до 1,5 мільйона військовослужбовців. Колонка Сергія Згурця
21:46
Саудівська Аравія
Саудівська Аравія готова прийняти зустріч Трампа з Путіним, - МЗС країни
21:42
Ексклюзив
Дональд Трамп
Прихід великого іноземного капіталу в Україну стане запобіжником від наступної агресії Росії, - інвестиційний банкір Фурса
21:21
Повітряні сили вразили взводний опорний пункт росіян на Курщині, там запускали "шахеди" на територію України
21:17
Ексклюзив
Мюнхенська безпекова конференція-2025
Нова команда Білого дому вважає за опонентів європейські країни, а не Росію, - журналістка-міжнародниця про Мюнхенську конференцію
20:56
Ексклюзив
Обстріл Чорнобильської АЕС
Обстріл Чорнобильської АЕС: наслідки атаки локалізували
Більше новин