Оновлено

Профільний комітет Ради підтримав законопроєкти про продовження воєнного стану й мобілізації

7 травня, 2024 вiвторок
12:24

Парламентський комітет з питань національної безпеки схвалив на своєму засіданні законопроєкти про продовження строку дії воєнного стану та загальної мобілізації в Україні

Зміст

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

"Комітет із питань національної безпеки схвалив на своєму засіданні законопроєкти №11235 та №11236 про продовження строку дії воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів. Відповідно, починаючи з 14 травня до 11 серпня 2024 року", - написав він.

За словами депутата, вже завтра, 8 травня, парламент має схвалити їх своїм голосуванням на засіданні.

Це буде одинадцяте рішення стосовно дії воєнного стану та загальної мобілізації від початку повномасштабної війни.

Президент України Володимир Зеленський 6 травня вніс до Верховної Ради законопроєкти щодо продовження дії воєнного стану й мобілізації, повідомили на сайті українського парламенту.

Законопроєкт №11234 про затвердження указу президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" внесли 6 травня. 

Проєкт закону №11235 "Про продовження строку проведення загальної мобілізації", ініціатором якого є Зеленський, також внесено 6 травня.

12 лютого Зеленський підписав закони про продовження воєнного стану та загальної мобілізації ще на 90 днів – до 13 травня 2024 року.

Що відомо про мобілізацію в Україні

19 грудня Зеленський на пресконференції за підсумками 2023 року заявив, що Генштаб звернувся з питанням мобілізації додаткових 450-500 тис. українців.

25 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт про вдосконалення процедури мобілізації.

8 січня на засіданні Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики визнав урядовий законопроєкт про мобілізацію таким, що містить корупційні ризики.

11 січня законопроєкт про мобілізацію повернули уряду на доопрацювання без розгляду в парламенті.

Омбудсмен Дмитро Лубінець стверджує, що деякі положення законопроєкту про мобілізацію порушують Конституцію, міжнародні зобов'язання України та права людей. 

Наприкінці січня уряд вніс до Ради оновлений законопроєкт про мобілізацію.

Верховна Рада України на засіданні 11 квітня ухвалила законопроєкт про мобілізацію в цілому. За це віддали свої голоси 283 нардепи. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, а 17 квітня документ опублікували в офіційному парламентському виданні "Голос України". Закон набуде чинності 18 травня.

Українська зернова асоціація звернулася до уряду з проханням продовжити чинні бронювання військовозобов'язаних на 3 місяці. Без цього робота більшості критичних для продовольчої та економічної безпеки держави підприємств опиниться під загрозою.

2 травня у ДПСУ повідомили, що для частини українців можуть змінити правила виїзду за кордон. Це станеться після того, як набуде чинності новий закон про мобілізацію, тобто з 18 травня.

Теги:
Читайте також:
Київ
+19.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, неділя
12 липня
10:23
Оновлено
Атака РФ на Кропивницький
Удари РФ по Україні. Дрони атакували цивільних та інфраструктурні об'єкти у кількох областях: є загиблі та поранені
10:19
Гаррі Кейн, Нідерланди - Англія, Євро-2024
Англія та Аргентина перемогли суперників в 1/4 фіналу ЧС-2026 та вийшли у півфінал
10:14
обстріли рф
Україна вдарила по Сизранському НПЗ у РФ, уразила 10 танкерів і 4 пороми в Азовському морі, - Генштаб
09:30
Ліндсі Грем
Помер відомий сенатор-республіканець Ліндсі Грем
09:12
Ексклюзив
Володимир Путін
Морозов: До кінця 2026 року перед російськими елітами постане вибір — самогубство Росії або ліквідація Путіна
09:02
Ексклюзив
Віталій Портников
Всі бояться чомусь казати, що треба було знижувати призовний вік, а не підвищувати до 60 років, - Портников
08:55
Оновлено
Росія представила розвідувальний дрон "Сатурн"
Росія представила розвідувальний дрон "Сатурн", на фронті 215 боїв та мінус 1320 окупантів. Головне за добу війни 11 липня
08:54
Оновлено
Азовська Чорнобаївка
Азовська Чорнобаївка: уражено 35 суден тіньового флоту: за ніч ще 14. 7-й корпус ДШВ матиме ударні дрони FP-2
08:35
Оновлено
Ліонель Мессі, збірна Аргентини, ЧС-2022
Англія, Аргентина, Іспанія і Франція - відомі всі пари 1/2 фіналу ЧС-2026: результати усіх матчів 1/4 та сітка плейоф
08:03
OPINION
Як боротися з ухилянтами. Все придумали до нас
07:31
Ексклюзив
Якою була Полтава 100 років тому: 46 архівних фотографій у русі
2026, субота
11 липня
22:08
путін
Стратегічна позиція Росії погіршується, але Путін все одно не здається, — WSJ
22:01
Таємнича недуга дипломатів та шпигунів: США вперше виплатили $3 млн компенсацій за наслідки "Гаванського синдрому"
21:56
Пьотр Лукасевич
"Ми виправляємо історію, спокутуємо давні злочини, створюючи сучасні союзи", - посол Польщі в Україні
21:44
Володимир Зеленський
Керівники двох підприємств порушили закон і рішення Ставки, розмістивши склад зброї у Вишневому, — Зеленський
21:11
Лінда Носкова стала чемпіонкою Вімблдону-2026
Лінда Носкова, яка перемогла Марту Костюк у півфіналі, стала чемпіонкою Вімблдону-2026
21:08
"Гідне вшанування пам’яті кожної жертви є нашим спільним обов’язком", - посол України у Польщі
20:54
кримінальні серіали
Подружжя російських шпигунів, яке коригувало удари по Одесі, посадили на 15 років
20:47
Ексклюзив
Володимир Путін
Морозов: Путін піднявся в цій війні на останній поверх, далі йому видертися - нереалістично
20:43
Ексклюзив
Віталій Портников
Є маса проблем, які потрібно усвідомити: Портников про мобілізацію в Україні
20:40
мзс Росії
Три балтійські країни оголосили МЗС РФ демарш через фейки про надання ЗСУ повітряного простору для запуску дронів
20:24
Дональд Туск
"Пам’ять не може бути знаряддям ненависті", - Туск
20:22
Ексклюзив
Аркадій Мільман
Путін у складній ситуації, залишилося зовсім небагато, але значною мірою воно залежить від Трампа, - Мільман
20:13
СБС заявили про ураження 76 суден "тіньового флоту" РФ за шість діб. З них 28 – за одну ніч
20:01
OPINION
Якщо війна триватиме вічно...
19:50
американські системи ППО Patriot
США можуть повчитися в українців, як швидше виробляти Patriot, — конгресмен Маккол
19:34
Оновлено
США - Іран
Іран має публічно відмовитися від атак в Ормузькій протоці: новий дедлайн США
19:18
ЗСУ вперше застосували НРК для наступу на Оріхівському напрямку
Міноборони РФ заявило, що ЗСУ вперше застосували НРК для наступу на Оріхівському напрямку
19:01
протез
Шлях після поранення: у чому проблема державного протезування та як бійці адаптуються після реабілітації
18:55
Оновлено
наслідки удару по Сумах 11 липня 2026
Атаки РФ на міста України 11 липня: в Одесі й Сумах загинули люди, зросла кількість постраждалих
18:27
Гравець збірної ПАР Джейден Адамс помер у 25 років через кілька днів після участі у ЧС-2026
Через кілька днів після участі у ЧС-2026 помер 25-річний гравець збірної ПАР Джейден Адамс
18:06
Оновлено
Командир 155 механізованої бригади Станіслав Лучанов
Командир 155-ї бригади Лучанов зник після підозри бійців у викраденні людей. ОК "Північ" підтвердило самовільне залишення служби
17:59
логотип Української бронетехніки
"Українська бронетехніка" відкинула звинувачення СБУ і заявила про тиск на компанію
17:39
Фільм українського режисера Євгенія Леоновця "Інтроверсія: Хто я?" отримав нагороду на фестивалі в Іспанії
Фільм українського режисера Євгенія Леоновця "Інтроверсія: Хто я?" отримав нагороду на фестивалі в Іспанії
17:35
Огляд
Самотній мисливець, сталінська пітьма і бридке слово на "к" – 5 книг жанрової майстерності
17:01
OPINION
Як працюють "мережі ухилянтів"
16:45
Огляд
Система ППО Patriot
Ліцензія на Patriot і проєкт Freya: коли Україна отримає власну антибалістику
16:36
Оновлено
вшанування в Олиці на Волині жертв часів Другої світової
На Волині відбулися спільні українсько-польські вшанування жертв трагічних подій часів Другої світової
16:14
Росія будує військовий гарнізон біля кордону з Фінляндією для залізничних військ
Другий за рік: Росія будує військовий гарнізон біля кордону з Фінляндією для залізничних військ, — Yle
16:05
Ексклюзив
З чорнетки привітання росіянок від Путіна з нагоди 8 березня
У Путіна практично не залишилося карт, - ізраїльський дипломат Мільман
Більше новин