Інформація про масову загибель воїнів за програмою "Контракт 18-24" на Курщині - фейк: у ЦПД пояснили

27 березня, 2025 четвер
12:47

Інформація про нібито масову загибель військовослужбовців на Курському напрямку, які приєдналися до ЗСУ за програмою "Контракт 18-24", не відповідає дійсності

Зміст

Про це повідомили у Центрі протидії дезінформації.

Ворожі Telegram-канали поширюють серію дописів про "повне знищення" кількох груп буцімто українських військових віком 18–24 роки 92-ї ОШБр ЗСУ в курській області, які після короткого навчання "одразу гинуть на полі бою".

Після перевірки інформації у Збройних Силах України, Центр повідомляє, що нові контрактники за програмою "18-24" наразі проходять етапи підготовки, а бригада ще не виконує завдань на відповідному напрямку.

"Інформація, яку поширюють ru-пропагандисти, є фейковою", - повідомили у ЦПД.

Подібні неправдиві повідомлення є елементом інформаційної кампанії Російської Федерації, яка має на меті дискредитацію мобілізаційного процесу та програми "Контракт 18-24".

Контракт для українців віком 18–24 років: що відомо

У жовтні 2024 року в ОП заявили, що США тиснуть на президента Володимира Зеленського щодо зниження мобілізаційного віку. Однак пізніше глава держави сказав, що перш ніж знижувати мобілізаційний вік потрібно доукомплектувати бригади. "Ми багато чули сигналів щодо мобілізаційного віку наших військових. Від представників колишньої адміністрації (президента США, – ред.), деяких країн НАТО. Я не буду казати чітку цифру, але у нас понад сто бригад, і кожна з них щодня потребує укомплектованості, техніки – броньованої, артилерійської", – заявив Зеленський.

У грудні 2024 року нардеп Федір Веніславський сказав, що жодних законодавчих ініціатив щодо зниження мобілізаційного віку з 25 до 18 років немає.

Водночас у ЦПД заявили, що в Україні неможлива мобілізація 18-річних студентів після базового військового вишколу. "Мобілізація в нас із 25 років. Тому мобілізація 18-річних студентів після БЗВП неможлива в принципі", - зазначив його керівник Андрій Коваленко.

У січні 2025 року в ОП повідомили, що невдовзі в Україні запропонують зміни до законодавства та указів президента щодо призову чоловіків віком від 18 до 25 років.

Пізніше член оборонного комітету ВР Федір Веніславський заявив, що держава планує стимулювати юнаків віком до 25 років добровільно долучатися до війська. За його словами, Україна не запропонує кращі фінансові умови для тих, хто укладе контракт, у порівнянні з тими, хто вже служить, однак може передбачити одноразові виплати при укладанні контракту.

10 лютого Зеленський заявив: українці віком від 18 до 24 років, які укладуть контракти на службу в Силах оборони, зможуть за рік заробити 1 млн грн. Також передбачено інші бонуси.

11 лютого Міністерство оборони України оприлюднило деталі умов проходження служби в ЗСУ добровольців віком 18-24 років.

26 березня Генштаб збільшив кількість бригад, до яких можна приєднатися за проєктом "Контракт 18-24".

Теги:
Читайте також:
Київ
+21°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, вiвторок
9 червня
18:36
Оновлено
прапор Азербайджана
Азербайджан повідомив про загибель ще двох своїх громадян після ударів по суднах в Азовському морі
18:31
Оновлено
МКС, Міжнародний кримінальний суд
Головного прокурора МКС відсторонили від посади через звинувачення у домаганнях
18:13
Кандидат на посаду нового румунського прем'єра відмовився від українського громадянства
18:10
Оновлено
Інновації та стримування ворога: ДШВ випробували роботизовані технології, на фронті зафіксували понад 50 атак
18:05
Фінляндія
Військовий літак РФ вторгся у повітряний простір Фінляндії — берегова охорона завершила розслідування
17:46
нерухомість оренда
Верховна Рада ухвалила закон про зниження податку на оренду житла та комерційної нерухомості
17:33
евакуація
На Донеччині розширюють зону обов’язкової евакуації
17:25
Оновлено
Наслідки атаки РФ на Київ. 02.06.2026
Масований удар РФ по Україні 2 червня: 24 загиблих, понад 150 постраждалих
17:14
Латвія
Україна і Латвія уклали угоду Drone Deal щодо розвитку спільних оборонних спроможностей
17:01
OPINION
Стратегія розмитих дат: навіщо ворогу війна без фіналу
16:55
На фото: гелікоптер Apache
Біля Ормузької протоки впав американський вертоліт Apache: причини інциденту з'ясовують
16:55
біженці з України
У Німеччині різко зросла кількість українців призовного віку серед біженців
16:43
Оновлено
У Санкт-Петербурзі стався вибух на заводі "Арсенал", який виготовляє компоненти для ракет РФ. Загинули 4 особи
16:34
Оновлено
Верховна Рада, голосування
Рада ухвалила два закони зі списку Ukraine Facility, ще два не підтримала
16:27
Російський дрон влучив у Свято-Успенський храм у Межовій на Дніпровщині
Російський дрон влучив у Свято-Успенський храм у Межовій на Дніпровщині
16:19
Дорогу поряд з резиденцією Путіна на Валдаї затягнули антидроновими сітками
16:16
Румен Радев
У новому уряді Болгарії заявили про плани припинити постачання зброї Україні
15:53
Оновлено
Урсула фон дер Ляєн
Обмеження щодо енергетики, фінансів, криптоторгівлі й рибальства: Урсула фон дер Ляєн презентувала 21-й пакет санкцій проти РФ
15:42
Нестор Шуфрич під час засідання суду, 4 березня 2026 року
Підозрюваний у держзраді нардеп Шуфрич дистанційно проголосував на засіданні комітету Верховної Ради
15:00
Олександр Прокудін
З тимчасово окупованої території Херсонщини вдалося повернути ще трьох дітей
14:56
Оновлено
У Підмосков'ї підірвали BMW X3, унаслідок вибуху помер 62-річний генерал-лейтенант
14:53
Зеленський
Зеленський натякнув на сильні політичні рішення ЄС цього літа
14:31
Володимир Зеленський і Кароль Навроцький
"Хтось має виявитися мудрішим": спікер сейму Польщі закликав не допустити ескалації конфлікту навколо підрозділу імені УПА
14:28
Далекобійні дрони СБС та ЗСУ змусили армію РФ перекрити логістичну артерію до Криму, - Мадяр
14:28
Угорщина
Депутати нового парламенту Угорщини урізали собі зарплати
14:20
Партнерський матеріал
Доступна комунікація: Ощадбанк організував у Києві тренінг з безбар'єрності для держустанов
14:01
Верховна Рада, ВР
ВР ухвалила закон про оподаткування доходів із цифрових платформ - так званий податок на OLX
14:00
OPINION
Україна-Польща. У політиці ображаються або ідіоти, або неймовірно сильні гравці
13:53
Фіктивне батьківство, інвалідність, зняття з розшуку, бронювання: СБУ та поліція викрили 6 схем для ухилянтів
13:46
"Провал системи проведення НМТ в умовах воєнного стану": Лубінець про тестування на Одещині, що тривало 13 годин
13:19
ВАКС
Оголосили вирок столичному адвокату за спробу підкупу прокурорів САП 
13:19
Валерій Залужний
"Це про справжню солідарність з Україною і про фіксування історії": Залужний написав передмову до книги Бориса Джонсона
13:15
Ексклюзив
Куба
Брюер: До осені відбудеться операція США зі зміни уряду на Кубі
13:03
Олександр Сирський
Ураження цілей до 2000 км та відмова від радянської зброї: Сирський затвердив Концепцію розвитку артилерії та ракетних військ до 2030 року
12:58
російська крилата ракета "Калібр"
РФ доопрацювала "калібри", встановивши на ракети касетні бойові частини, – Міноборони
12:35
Ексклюзив
"Ідуть напролом, бо це величезний бюджет": на майбутньому київському Національному військовому кладовищі зруйнована дамба. Триває підтоплення
12:29
СБУ заочно повідомила про підозру 10 російським військовим, які атакували цивільних у Херсоні дронами
12:14
Нардеп Мотовиловець орендує люксову квартиру, записану на фірму майстрині з нарощування вій, - Bihus.Info
12:14
Ексклюзив
Дрон, СБС, ЗСУ, Сили оборони, фронт, Генштаб
США покладаються на українські знання у виробництві дронів, - полковник армії у відставці Брюер
11:44
каса банку
Втрати ресурсу для економіки можуть сягнути 300 млрд грн: в АУБ пояснили, чому не варто продовжувати 50% податку на прибуток банків
Більше новин