
США не запросили на саміт НАТО щодо створення міжнародних сил безпеки для України, - AP
У Парижі відбудуться переговори щодо створення міжнародних сил безпеки для України, у яких візьмуть участь представники країн НАТО, за винятком Сполучених Штатів - їх не запросили
Про це повідомляє АР з посиланням на французького військового чиновника.
Командувачі армій або їхні представники майже з усіх 32 країн військового альянсу НАТО візьмуть участь у переговорах у Парижі, за винятком Сполучених Штатів.
Чиновник сказав, що Сполучені Штати не були запрошені, оскільки європейські країни хочуть продемонструвати, що вони можуть взяти на себе відповідальність за значну частину системи безпеки України після припинення вогню.
Також будуть присутні начальники штабів Ірландії та Кіпру та представник Австрії — усі країни, які не є членами НАТО, але є членами Європейського Союзу. Австралія та Нова Зеландія, які входять до Співдружності, а також Японія та Південна Корея слухатимуть переговори дистанційно, сказав чиновник.
Україну представлятиме військовий, який також є членом Ради безпеки і оборони країни.
За словами французького чиновника, сили, які планують створити Франція та Британія, мають на меті заспокоїти Україну та стримати новий широкомасштабний наступ Росії після будь-якого припинення вогню, сказав чиновник. Це може включати важке озброєння та запаси зброї, які можуть бути відправлені протягом годин або днів для допомоги в обороні України в разі нападу Росії, яка може порушити перемир'я, додав чиновник.
Французько-британський проєкт буде представлений військовим чиновникам з понад 30 країн під час першої частини переговорів. Друга частина переговорів включатиме "точніші та конкретніші" дискусії, де учасникам буде запропоновано сказати, чи можуть їхні війська зробити свій внесок, і яким чином.
Однак співрозмовник підкреслив, що остаточне рішення про те, чи будуть країни брати участь у силах, прийматиметься на політичному рівні лідерами урядів.
Миротворчі війська в Україні. Що відомо
Наприкінці січня Володимир Зеленський заявив, що для убезпечення України після зупинки бойових дій знадобиться щонайменше 200 тис. миротворців. Пізніше президент уточнив, що серед миротворчих сил в Україні мають бути військові США.
11 лютого NYT повідомив, що в Європі немає 200 тис. миротворців, яких можна було б відправити в Україну. Це майже втричі більше, ніж уся британська армія. У цей же день Зеленський сказав, що місія запрацює за умови розміщення 100-150 тис. європейських військ.
За інформацією AP, група європейських країн конфіденційно розробляє план відправки військ в Україну. Міністр оборони Рустем Умєров раніше підтверджував, що партнери вже працюють над ідеєю миротворчої місії.
Президент США Дональд Трамп підтримав розміщення європейських миротворчих військ в Україні, але зазначив, що США не братимуть у цьому участі.



- Актуальне
- Важливе









