
В Україні недооцінюють питання миротворчого контингенту, який формують Британія та Франція: Чех назвав його справжнє завдання
Зараз у Європі формується дуже сильна відповідь Трампу та США, і варто враховувати військовий аспект
Про це розповів політик, депутат кількох скликань польського сейму, громадський діяч і журналіст Мирослав Чех у програмі "Люди Змін з Лесею Вакулюк" на телеканалі "Еспресо".
"Я зазначив про французьку ядерну парасольку, проте в Україні, як і в Польщі, недооцінюють питання так званого миротворчого контингенту, який формують Франція і Велика Британія. Основною метою цього контингенту є спостереження за дотриманням миру в Україні. Насправді його завданням є забезпечення стабільності, оскільки він не діятиме безпосередньо на кордонах. Передбачено, що склад цього контингенту налічуватиме 20-30 тисяч осіб, що є абсолютно недостатньою чисельністю. Однак ідеться про зовсім інші цілі та завдання", - зазначив він.
Президент Зеленський заявив про це під час виступу на засіданні Європейської ради 6 березня, де сказав, що це прообраз Європейської армії.
"Це справді так. Це корпус з різних сил, різних європейських армій, до якого мають долучитися військові з 15 держав. Остаточний склад наразі невідомий, проте його створення триває. Крім того, Австралія підтвердила свою готовність долучитися до цього процесу. Для ефективного функціонування корпусу необхідно організувати командування, забезпечити логістику та налагодити співпрацю зі Збройними силами України. Усе це свідчить про формування нового підходу, який буде реалізовуватися безпосередньо в Україні", - зауважив Чех.
Процеси, які відбуваються зараз, ще три місяці тому здавалися б абсолютно неможливими. Проте сьогодні вони не лише можливі, але й виявляються затребуваними та необхідними, додав політик.
Загалом, Трамп висловлював думку, що європейські країни повинні самостійно фінансувати свою оборону та більше дбати про неї, оскільки він не має наміру їх захищати. У зв’язку з його заявами, наприклад, щодо Гренландії чи Канади, а також через його дії стосовно президента Зеленського у Білому домі, Європа починає замислюватися над тим, чи не легше буде звільнитись від Америки в НАТО.
"Я прочитав з величезним здивуванням статтю в Die Welt — це німецький щоденник. Її написала колишня директорка стратегічного управління у штаб-квартирі НАТО. Тобто не просто публіцистка, а директорка стратегічного планування штаб-квартири НАТО. І вона заявила: усе, приїхали, треба звільнити НАТО від Америки. Отака пішла дискусія. Тобто, якщо ви так хочете, то ми теж спроможні відповісти", - сказав він.
За словами польського політика, більшість європейців сьогодні переконані, що потрібно допомагати Україні і зміцнювати свою оборону. Опитування громадської думки показують: європейці все розуміють.
"Наприклад, у Німеччині майбутній канцлер Фрідріх Мерц, який представляє християнських демократів, після перемоги на виборах, заявляє: "Нам треба думати про незалежність Німеччини і Європи від Америки". Трампу треба було дуже сильно постаратися, щоб до такого довести. А це однозначно зробив Трамп. Християнські демократи у німецькій політичній системі — це так звані атлантисти. Тобто люди, які завжди сповідували ідею, дотримувалися принципів союзу з Америкою, покладалися на Америку", - розповів Чех.
Миротворчі війська в Україні: що відомо
Наприкінці січня Володимир Зеленський заявив, що для убезпечення України після зупинення бойових дій знадобиться щонайменше 200 тис. миротворців. Пізніше президент уточнив, що серед миротворчих сил в Україні мають бути військові США.
11 лютого NYT повідомив, що в Європі немає 200 тис. миротворців, яких можна було б відправити в Україну. Це майже втричі більше, ніж уся британська армія. У цей же день Зеленський сказав, що місія запрацює за умови розміщення 100-150 тис. європейських військ.
За інформацією AP, група європейських країн конфіденційно розробляє план відправлення військ в Україну.
Президент США Дональд Трамп підтримав розміщення європейських миротворчих військ в Україні, але зазначив, що США не братимуть в цьому участі.
За словами речника МЗС Франції Крістофа Лемонда, європейські країни наразі обговорюють лише саму можливість відправлення своїх військових до України, а не їхню кількість.
Водночас німецький концерн Rheinmetall заявив про готовність озброїти миротворців в Україні.
16 березня заступник голови ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив, що Кремль сприйме відправлення західних миротворців в Україну як оголошення війни з НАТО.
21 березня міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що його країна може відправити миротворців в Україну лише під прапором ООН.
23 березня президент Чехії Петр Павел висловив думку, що його країна повинна долучитися до миротворчої місії в Україні після закінчення війни з Росією.
- Актуальне
- Важливе














