Аналітика

Ворога не можна випускати з правобережжя, він там має або здатися, або загинути. Колонка Сергія Згурця

Сергій Згурець
1 листопада, 2022 вiвторок
22:01

Наші зусилля у поєднанні з HIMARS суттєво зменшують можливості російських угруповань утримуватися як на правому, так і на лівому березі річки Дніпро. Але ще треба докласти зусиль, щоб донести це до противника у живому або у мертвому варіанті

Ситуація на Луганщині

Сватове - Кремінна - це одна з важливих ділянок фронту. Ці два населених пункти та траса Р-66, яка їх поєднує, є однією з ліній оборони противника. Траса йде по панівних висотах, потім йдуть пагорби, далі річка Красна й у низині розташовані Сватове і Кремінна. Зараз усі зусилля наших підрозділів скеровані на те, аби ближче підійти до цієї траси для встановлення вогневого контролю та забезпечення перерізання цієї ділянки фронту.

Коли ми говоримо слово успіх, у нас є певне оптимістичне очікування. Наступ ЗСУ на північ та на південь від Сватового є невідворотнім, але складним, тому що ворог підтягнув сили. Лінія фронту скоротилася. Поки такі передумови для захисту оборони у противника є.Бачимо на карті пунктирну лінію від Сватового до Кремінної — це дорога, за якою йдуть висоти. Українська армія має перетнути та захопити цю дорогу, а потім, вийшовши на висоти, охопити Сватове та Кремінну. Ці заходи зараз і відбуваються. Там є ділянки фронту, де відбуваються успішні дії з українського боку і якщо ми займемо ці пагорби, то суттєво спростимо подальші завдання.

Головний наголос зараз робимо на артилерії. Нинішня війна — це війна, у якій 80% роботи виконує артилерія. Ми маємо вибити противника з тих опорних пунктів, які він утримує вздовж цієї дороги, повністю деморалізувати, а потім вибравши час для контратаки, вклинитися в його оборону і розвинути наступ. Це просто виглядає в теорії, а на практиці дуже складно, тому що це і ризики, і наші втрачені життя, і виклики для кожної операції.ЗСУ намагаються вбити клин між Сватовим та Нижньою Дуванкою, де слабка ланка ворожої оборони. Нижня Дуванка  розташована дещо вище ніж Сватове. Це спроба наших сил перетнути дорогу від населеного пункту Валуйки до Сватового. Зусилля української армії йдуть по кількох напрямках: вище Сватового, між Сватовим і Кремінною і нижче Кремінної. Всі ці напрямки зараз йдуть у форматі артилерійських ударів і дій наших штурмових груп.

Хочу наголосити на населеному пункті Червонопопівка, який є на трасі Сватове - Кремінна. Ворог підтягує там сили, щоб утримувати цей населений пункт. А наші підрозділи використовують артилерійські атаки й штурмові підрозділи, аби максимально наблизитися до нього та перетнути трасу між Сватовим і Кремінною.

Я б уникав фрази, що ми перерізали дорогу, тому що це оптимістичне сподівання та надії, що дорога перебуває вже під фактичним перерізанням. Поки що ми говоримо про активний вогневий контроль над трасою, але ми перебуваємо на етапі, коли є передумови, аби вибити ворога з трьох ліній оборони та викинути його на лівий берег річки Красна. Тоді ми можемо далі розвивати наступ в залежності від рішення Генштабу, або ми укріплюємося на цій лінії, або розвиваємо наступ у бік Луганська та Сєверодонецька. Адже на практиці ситуація може змінюватися кожної хвилини.

Ситуація на Донеччині

За Бахмут ворог вже воює вісім місяців. Лінія Сіверськ - Соледар - Бахмут є рубежем, який ворогу долати вкрай складно.


Ми бачимо динаміку за п‘ять останніх місяців та темпи просування російських підрозділів, де вони розвивали успіх навколо Попасної та рухалися у бік Бахмута. Але навколо Бахмута ситуація залишається складною, бо просування там відбувається на 100 -200 метрів. І ми маємо приклади, коли минулого тижня наша контратака за один день повернула позиції, які ворог намагався прогризти впродовж декількох місяців. Тобто Бахмут утримується попри усі складнощі. Зараз ворог намагається обійти Бахмут, концентруючи сили навколо Авдіївки та Мар‘їнки. Зараз вони пішли в іншому напрямку, тому що успіху по Бахмату немає, тому намагаються знайти слабкі місця навколо Авдіївки та Мар‘їнки.

В районі Піски росіянам вдалося просунутися на 2 км до південних околиць Водяного та Опитного. Наступ противника на Опитне і Водяне - це один з напрямків, який пов'язаний зі спробою противника оточити Авдіївку.Опитне і Водяне - це південний напрямок удару відносно Авдіївки, а район Кам’янки - це північний напрямок російських зусиль. Якщо ворог там просунеться, то у нього немає шансів рухатися далі, тому що там є ще одна лінія оборони. У них не вистачить сил для цього. І зусилля ворога, що пов‘язані з Мар‘їнкою та рухом на Курахове, також спробами оточити Авдіївку - це ті зусилля російської армії, аби відтягнути якомога більше наших сил, тому що ЗСУ мають успіхи на Херсонщині та на ділянці Сватове - Кремінна.

На південь від Донецька у районі Вуглегірська російська армія провела низку атак на широкій ділянці фронту понад 30 км, також ворог без успіху намагався окупувати Павлівку. Павлівка - це один з напрямків руху на Курахове. Ворог намагається йти атакою на Павлівку, Вугледар й далі на Курахове. А Курахове - це населений пункт, який цікавить ворога, тому що там ще одна транспортна розв‘язка. На підступах до Павлівки ворог підтягнув значну кількість артилерії, тому цей населений пункт вже значно зруйнований. Але зараз ворог зупинений на південних підступах до Павлівки і йому буде вкрай складно рухатися далі.Ці дії противника у напрямку Курахове є способом зв‘язати частину наших сил.

Ми хочемо мати перевагу й у кількості особового складу, і у техніці, і в артилерії, але сподіваємося на значно більшу кількість артилерії, тому що ворог зараз не рахується з втратами. Це такий новий нюанс, який виник після появи мобіків, які у форматі живого щита постійно кидаються на наші позиції, а це суттєве навантаження на нашу піхоту та артилерію. Ми маємо комбінувати й засоби ураження, і військові хитрощі, і спроможність знищувати позиції ворога набагато активніше, ніж він встигає вибудовувати нові формати наступальних загонів.

Ситуація на ХерсонщиніХерсонщина - це інтрига, яка пов‘язана з оцінками дій російських військ на правобережжі. Тому, що ми повелися на висновки британської розвідки, що ворог залишає правобережжя і буде здаватися, але бачимо іншу реальність. Під прикриттям цієї депортації українського населення відбувається ротація російських підрозділів. Артилерія переводиться на лівий берег, про що говорила наша розвідка, а десантні підрозділи та морська піхота залишаються на правобережжі та намагаються готувати Херсон до оборони. Динаміка на цій ділянці продовжує інтригувати. З іншого боку постійні роботи наших HIMARS та артилерії підштовхують ворога або до полишення цих позицій, або до здачі у полон. Але я бачу, що аргументів поки недостатньо для того, щоб ворог ухвалив таке рішення.

Зараз ворог намагається будувати лінію оборони й по лівому берегу Дніпра. Як очікується, туди зайде артилерія з правобережжя, аби з лівого берега підтримувати ті підрозділи, які залишаються на правому березі. Але це примарний план тому, що як тільки звужується ця ділянка оборони противника на правому березі, тоді вступає у дію наша ствольна артилерія, не лише HIMARS. Тому, що HIMARS можуть діставати далеко, але немає сенсу використовувати їх для значної кількості цілей, там має працювати артилерія. Ми стискаємо цю зону, яку ворог займає на правобережжі, вступає в дію артилерія і ворогу нічого не залишається як здаватися  або вплав перебиратися на лівий берег, де вони готують нову лінію оборони.Ми бачимо на інфографіці лінію дальності HIMARS на лівобережжі. До речі, нагадаю, що ворог повністю звільнив Чорнобаївку і забрав всі літаки та техніку, розуміючи, що вони вразливі під вогнем української артилерії. Наші зусилля у поєднанні з HIMARS суттєво зменшують можливості російських угруповань утримуватися як на правому, так і на лівому березі річки Дніпро. Але ще треба докласти зусиль, щоб донести це до противника у живому або у мертвому варіанті.

Я є прихильником того, що ворога не можна випускати з правобережжя, бо там він має або здатися, або загинути. За версією очільника ГУР ,частина російських підрозділів може піти на посилення угруповання у Запорізькій області, а інша версія, що частина підрозділів буде перекинута у Білорусь, де ворог буде створювати нові загрози для України. Відповідно, не треба давати можливості противнику посилювати ті чи інші ділянки фронту.

Читайте також:
Київ
-1°C
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 39.49
  Купівля 39.49
  Продаж 40.18
 • EUR
  Купівля 40.78
  Продаж 41.78
 • Актуальне
 • Важливе
2022, п'ятниця
9 грудня
03:31
Джекі Чан
Джекі Чан проанонсував вихід фільму "Година пік - 4"
02:39
ЗСУ
ЗСУ ліквідували двох російських майорів і капітана-добровольця, - офіцер Штефан
02:16
Роман Зозуля
Футболіст-волонтер Зозуля підписав контракт з новим клубом
01:31
Пентагон
Пентагон уклав контракти на збільшення виробництва артснарядів такого типу, як використовують ЗСУ
01:27
Льотчик "Karaya" із Кременчука пояснив, що значить його позивний
"Полум'я почалось добиратись до мене", - Герой України пілот Karaya розповів історію катапультування
00:42
ФСБ
Росія відправила на тимчасово окупований Південь нові групи ФСБ. Шукатимуть українське підпілля
00:35
Третє засідання Платформи міжнародної дії зі звільнення Росією українських політв’язнів
Окупаційна влада РФ винесла кримським політв’язням вироків сумарно на понад 1300 років ув’язнення, - Джапарова
00:28
Еден Азар
"Білий дім і я у кабінеті із сигарою": найдорожчий футболіст "Реала" заявив, що хотів би опинитись на місці Байдена
00:15
Луїс де ла Фуенте, збірна Іспанії
Збірна Іспанії з футболу оголосила ім'я нового головного тренера
00:05
На фото Дмитро Кулеба
Закликаю світ не боятися розпаду Росії, - Кулеба
2022, четвер
8 грудня
23:43
кадирівці
Кадирівці втекли зі Запорізької АЕС перед приїздом МАГАТЕ, - Центр національного спротиву
23:39
Радбез ООН
Росія скликає Радбез ООН через постачання Україні озброєння країнами Заходу
23:29
Російський обстріл, вибух, Сумщина
Росія завдала 55 ударів з мінометів по Сумській області
23:18
міни, газопровід
Мінний терор має бути серед пунктів обвинувачення проти РФ за агресію, – Зеленський
23:14
Володимир Путін
Центр протидії дезінформації оприлюднив добірку фейків від Росії за 8 грудня
23:14
Поблизу аеродрому в Мелітополі пролунали вибухи, - Федоров
22:43
Оновлено
Герой України
"Вони робили все для безпеки українців": Зеленський посмертно відзначив чотирьох поліцейських, які підірвалися на мінах на Херсонщині
22:42
розмінування, нерозірвані боєприпаси та міни
"Найбільший виклик для саперів із часів Другої світової": держдеп США про розмінування України
22:35
ЄС Україна
ЄС планує збільшити на €2 млрд фонд, який відшкодовує країнам військову допомогу Україні, - Bloomberg
22:16
Оновлено
Наслідки обстрілу Харківщини 8 грудня
Росіяни обстріляли Харківщину: ракета влучила у приватний будинок, постраджали четверо людей
22:02
OPINION
Вікторія Сюмар
Міф про "сілу русского аружія" впав остаточно. Далі впаде сама Росія
21:58
Латвія
Щонайменше 11 тисяч біженців з України, які виїхали у Латвію, влаштувались на роботу
21:56
Емманюель Макрон
Безкоштовні презервативи для молоді: Макрон розпочав реформи у Франції
21:40
Конгрес США
Нижня палата конгресу підтримала оборонний бюджет США із $800 млн для України
21:23
Прапор Словаччини
Словаччина планує відновити виробництво снарядів 120 і 155 мм для України
21:15
на фото: генератор
"Символізує тепло, яке ми хочемо передати з Бельгії": Європарламент подарував Україні генератор
21:12
Як уникнути обмороження
"Зима буде важкою": в МОЗ дали поради, як уникнути переохолодження
20:57
Європарламент
Європарламент розгляне резолюцію про визнання Голодомору геноцидом українського народу
20:36
Росіяни обстріляли житловий сектор Торецька з артилерії: вбили людину, ще двох поранили
20:26
Данія
Уряд Данії передає Миколаєву 50 сучасних систем очищення води
20:25
Інфографіка
Ціни на пальне АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштує бензин, газ і дизель
20:16
Латвія
Кількох громадян України не пустили в Латвію через підозру в підтримці агресії РФ
20:06
Зруйнована будівля Маріупольської міської лікарні №1
Експерти порівняли Маріуполь із Грозним у Чечні й Алеппо в Сирії. Окупанти пошкодили та знищили 80% медзакладів у місті
20:04
OPINION
Ігор Гулик
Істерична війна
20:00
Єврокомісія
"Коридори солідарності": Єврокомісія і ЄБРР виділили €1 мільярд для розвитку українського експорту
19:45
Житомирська обласна рада підтримала звернення щодо заборони московської церкви, ініційоване "ЄС"
19:38
Миколаїв, обстріли
Окупанти за поточну добу завдали 2 ракетні та 3 авіаційні удари, а також понад 20 разів били з РСЗВ
19:34
Норвегія приєдналася до рішення ЄС, G7 та Австралії про стелю цін на російську нафту
19:29
Ексклюзив
Путін та Сі Цзіньпін
Китаю вже не подобається, що робить Путін, - Клімкін
19:29
Знищена техніка окупантів
ЗСУ з початку доби вразили 5 ворожих пунктів управління та 8 районів скупчення загарбників
Більше новин