Ексклюзив

Зеленський зробив вибір на користь Єрмака і Татарова, тому обрання Клименка керівником САП затягувалося, - дипломат Безсмертний

19 липня, 2022 вiвторок
16:10

Дипломат Роман Безсмертний вважає, що президент Зеленський зробив вибір на користь голови ОПУ Андрія Єрмака та його заступника Олега Татарова, тому призначення Олександра Клименка керівником САП так затягувалося

Зміст

Політик поділився деталями в програмі "Вердикт з Сергієм Руденком" на телеканалі "Еспресо".

"На сьогодні президент України зробив вибір на користь Єрмака й Татарова. Тому відбувається відсторонення тих, хто ще вчора був представником "dream team" - команди мрії. Із тих, хто був із Зеленським з самого початку його президентства, зі звільненням Івана Баканова не лишилося нікого. Ніякого дива тут немає, адже прощання з фігурами, які намагаються дотримуватися законів, відбувалося завжди", - зазначив Безсмертний.

Дипломат додав, що саме представникам Офісу президента не вигідне призначення Клименка керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

"Взаємовідносини Олександра Клименка як ключової кандидатури на посаду очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та його обʼєкту дослідження - Олега Татарова - відомі давно. Тому тут треба шукати відповідь на питання, чому Офісу президента - Єрмаку й Татарову - не хотілося, щоб серед ключових персон у боротьбі з корупцією зʼявилася фігура Клименка", - зауважив Роман Безсмертний.

  • Криза з призначенням керівника САП тягнулася тривалий час. Ще в серпні 2020 року очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький пішов у відставку. Після цього відомство тимчасово очолював Максим Грищук.
  • 2 грудня 2021 року посли країн Великої сімки закликали Україну призначити очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. 9 грудня керівник Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що за посаду керівника САП відбувається "велика боротьба" та не виключив намагань деяких представників конкурсної комісії затягнути процес призначення.
  • 20 грудня 2021 року Окружний адміністративний суд Києва частково задовольнив позов про скасування Порядку роботи комісії з обрання керівництва САП. В Офісі президента України заявили, що рішення ОАСК не є остаточним, і його треба проаналізувати. 21 грудня комісія отримала рішення ОАСК, проте продовжила співбесіди з кандидатами. Згодом комісія оголосила результати конкурсу, але потім відмовилася затверджувати їх. 24 грудня конкурсна комісія провалила голосування за затвердження кандидатури Клименка на посаду керівника САП.
  • 12 січня цього року стало відомо, що з 23 грудня комісія чекає на відповідь Офісу генпрокурора, який має дати дозвіл на оголошення переможців. А Офіс генпрокурора підтвердив, що не веде спецперевірку, яка нібито блокує призначення керівника САП.
  • 3 лютого конкурсна комісія з обрання керівника САП втретє не затвердила результатів конкурсу через відсутність кворуму. Наступне засідання комісії було заплановане на 22 лютого, проте не відбулося з тієї самої причини.

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Теги:
Читайте також:
Київ
-3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 42.31
    Купівля 42.31
    Продаж 42.99
  • EUR
    Купівля 43.32
    Продаж 44.18
  • Актуальне
  • Важливе
2025, вiвторок
14 січня
10:53
Оновлено
РФ атакувала Україну дронами вночі 14 січня: у Чугуєві постраждала дитина, на Житомирщині поранений чоловік
10:47
Міноборони РФ
У будівлі міноборони РФ у Москві знайшли вбитим співробітника ФСБ, - росЗМІ
10:45
Наваф Салам
Новим прем'єром Лівану обрали очільника Міжнародного суду ООН Салама
10:41
Оновлено
безпілотник, дрон
У РФ заявили про атаку БПЛА на Енгельс, Саратов і Казань, у містах спалахнули пожежі
10:30
Дональд Трамп
Якби Трампа не обрали президентом США, його могли б засудити за спробу скасувати результати виборів 2020 року, - доповідь спецпрокурора Сміта
10:21
новини Львівщини
У Козачій Лопані на Харківщині від ворожого удару загинув чоловік, який вийшов погодувати собаку
10:19
Заклала вибухівку біля адмінбудівлі підрозділу ЗСУ на Одещині: жительку Донеччини підозрюють у вчиненні теракту
10:05
Ексклюзив
Російський обстріл, вибух, Сумщина
Усі населені пункти на кордоні з РФ знищені: бригада ДПСУ про ситуацію на Сумщині
10:02
уламки хуситської балістичної ракети
Хусити вдарили по Ізраїлю балістичною ракетою: її уламок застряг у даху житлового будинку
10:02
Дайга Мієріня
До Києва прибула спікерка парламенту Латвії Дайга Мієріня
10:02
OPINION
Байден в останні дні свого президентства добиває російську економіку
09:48
На фото: Джоан Роулінг
Джоан Роулінг порівняла звинуваченого у зґвалтуваннях письменника Ніла Ґеймана з Гарві Вайнштейном
09:39
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 14 січня: скільки коштують євро та долар у банках
09:35
оператори БпЛА
У ЗСУ впровадили базові кваліфікаційні рівні для операторів БПЛА
09:34
Борис Пісторіус
Міністр оборони Німеччини Пісторіус прибув з неанонсованим візитом до Києва, - ЗМІ
09:24
ППО, обстріл, ЗСУ
Сили ППО вночі знищили 58 із 80 російських дронів
09:18
Ryanair
Авіакомпанія Ryanair закликала країни Європи ввести обмеження на алкоголь в аеропортах
09:17
РФ і Білорусь розпочали в Мінську спільні військові тренування
09:13
Ексклюзив
Арктика
Китай збудував криголамний військовий флот: експерт Лакійчук про боротьбу за Арктику
09:11
Для обміну та збереження фондів: дві найбільші бібліотеки України та Канади домовилися про партнерство
08:45
Інтерв’ю
Роман Хонсарі
Діагностика та система референс-центрів: провідний французький хірург Роман Хонсарі про те, чого не вистачає Україні, щоб наздогнати європейський досвід у медицині
08:43
Фронтмен Muse Метью Белламі висловив підтримку Україні
08:39
Херсонська область
На Херсонщині через ворожі атаки за добу 9 людей було поранено
08:36
Окупанти в Криму почали розміщувати військову техніку на залізничній станції Євпаторія-Товарна, - "Атеш"
08:29
Швейцарія
Рада ЄС прийняла Швейцарію до "військового Шенгену"
08:28
Оновлено
Минулої доби на фронті сталося 166 боєзіткнень: Сили оборони відбили 77 атак РФ на Покровському напрямку
08:14
Покровськ
Росіяни перерізали дві траси на Донеччині, аби примусити ЗСУ відступити з Покровська та Мирнограда, - ISW
08:03
OPINION
Своїми "газовими" заявами Фіцо, Сіярто та Орбан намагаються показати Україну недоговороздатною. Колонка Віталія Портникова
07:44
TikTok
Китай розглядає продаж американських активів TikTok Ілону Маску у разі заборони соцмережі у США, - Bloomberg
07:40
Нікопольщина
РФ вночі атакувала Нікопольщину: троє постраждалих, зокрема 14-річний підліток
07:26
знищений російський танк Т-72
Армія РФ за добу війни в Україні втратила 1330 окупантів, 3 танки і 47 артсистем
07:19
Торецьк
Сили оборони відновили положення в Шевченко, в Торецьку погіршилася оперативна обстановка, - DeepState
07:01
Оголошення номінантів на "Оскар-2025" вдруге перенесли через пожежі в Лос-Анджелесі
06:38
Каспар Велдкамп і Світлана Тихановська
МЗС Нідерландів закликало Білорусь звільнити 1300 політв'язнів
06:36
Даяна Ястремська
Українська тенісистка Ястремська вийшла до другого кола Australian Open
06:27
Оновлено
корабель рф
РФ вивела у Чорне море 4 носії "калібрів"
05:55
Дональд Трамп і Володимир Путін
Трамп пояснив, чому не зустрівся з Путіним до інавгурації
04:46
морський телекомунікаційний кабель
Танкер Eagle S, який пошкодив кабель у Балтійському морі, планував перерізати інші підводні комунікації
03:28
КНДР ракета
КНДР запустила ракету у бік Східного моря
02:37
Беньямін Нетаньягу
Нетаньягу не планує їхати у Польщу з нагоди 80-ї річниці визволення Аушвіца
Більше новин