Хусити поцілили балістичною ракетою у вантажне судно США в Червоному морі, - BBC

За повідомленням військового командування США на Близькому Сході, хусити влучили балістичною ракетою у вантажне судно Gibraltar Eagle біля узбережжя Ємену

Про це повідомляє BBC.

У США заявили, що на судні  "ніхто не постраждав і не зазнав значних пошкоджень". Корабель під прапором Маршаллових островів продовжує свій шлях в Аденській затоці.

Судноплавна компанія Eagle Bulk Shipping заявила, що танкер перевозив металопродукцію і перебував на відстані близько 160 км від берега в Аденській затоці, коли його атакували.

Компанія заявила, що судно "зазнало обмежених пошкоджень вантажного трюму, але перебуває в стабільному стані та прямує з цього району".

За кілька годин до цього військове командування США на Близькому Сході повідомило, що ще одна ракета, випущена в бік американського есмінця в Червоному морі, була перехоплена і збита американським винищувачем.

Британська фірма з морської безпеки Ambrey заявила, що Gibraltar Eagle не був "оцінений як такий, що пов'язаний з Ізраїлем".

Але високопоставлений представник хуситів заявив, що американські судна також вважаються цілями.

"Достатньо, щоб кораблі були американськими, щоб ми могли їх атакувати", - заявив Наср ад-Дін Амер.

Що відомо про напади хуситів у Червоному морі

Ізраїльські військові заявили 19 листопада, що єменські хусити захопили вантажне судно в Червоному морі, коли воно прямувало з Туреччини до Індії. Речник армії Ємену Ях'я Сарі пояснив, що хусити зупинятимуть вогневими засобами ізраїльські кораблі, що прямують до Індійського океану через Червоне море та Баб-ель-Мандебську протоку.

9 грудня стало відомо, що ЗС США намагаються запевнити судноплавні компанії, що багатонаціональні сили забезпечують безпечне плавання через Червоне море та Суецький канал попри те, що атаки єменських повстанців-хуситів продовжуються.

У вівторок, 12 грудня, єменські хусити заявили, що провели військову операцію проти норвезького комерційного танкера Strinda на знак протесту проти бомбардування Гази - танкер атакували ракетою в Червоному морі біля Ємену, внаслідок чого виникла пожежа та серйозні пошкодження.

Пізніше, 15 грудня, спалахнуло вантажне судно під прапором Ліберії в Червоному морі після того, як у нього влучив снаряд повстанців-хуситів Ємену.

18 грудня міністр оборони США Ллойд Остін відвідав Ізраїль, де заявив про намір його країни протидіяти нападам єменських хуситів на судна в Червоному морі. Для цього США сформували коаліцію проти нападів хуситів у Червоному морі. До неї долучилось понад 20 країн.

30 грудня ВМС США збили дві протикорабельні ракети, запущені єменськими хуситами в бік контейнеровоза в Червоному морі.

1 січня міністр оборони Британії Грант Шеппс заявив, що його країна розглядає можливість ударів по єменських повстанцях-хуситах, аби протидіяти їхнім нападам на вантажні судна у Червоному морі.

Згодом, 4 січня, члени Ради Безпеки ООН закликали єменських хуситів припинити напади на судна в Червоному морі та Аденській затоці, заявивши, що атаки є незаконними та загрожують регіональній стабільності, свободі судноплавства та глобальній безпеці.

У ніч з 11 на 12 січня США і Велика Британія завдали авіаударів по позиціях хуситів у Ємені. На це хусити пообіцяли дати відповідь.

Проте вже наступної ночі військові Сполучених Штатів Америки повідомили про новий ракетний удар по єменських силах хуситів.

Єменські хусити заявили у неділю, 14 січня, що винищувачі США та Великої Британії вдарили по горі Джадаа в районі Аль-Лахая в провінції Ходейда Ємену.