"Нам важлива позиція Угорщини": Зеленський запросив Орбана на Саміт миру

8 травня, 2024 середа
19:28

Президент України Володимир Зеленський запросив прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана на Саміт миру, що відбудеться в червні у Швейцарії

Зміст

Про це Зеленський написав у соцмережі X (колишній твіттер).

"Провів тривалу та предметну розмову з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. Запросив його на Саміт миру. Нам важлива позиція Угорщини, коли йдеться про наближення миру та про спільну регіональну безпеку", – йдеться в повідомленні.

Зеленський написав, що під час розмови він наголосив на зацікавленості України в добросусідських відносинах і розвитку співпраці в торгівлі, енергетиці та логістиці. Також вони з Орбаном "узгодили подальші кроки з розв’язання всього спектра двосторонніх питань на взаємовигідних умовах", а крім того, обговорили європейську інтеграцію України. 

"Переконаний, що швидкий вступ України до ЄС піде на користь обом нашим державам", – додав Зеленський.

Участь у Саміті миру підтвердили лідери низки держав

Як повідомили в Офісі президента, за підсумками телефонних розмов з Володимиром Зеленським свою участь у Глобальному саміті миру у Швейцарії 15-16 червня підтвердили федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем’єр-міністри Данії та Нідерландів Метте Фредеріксен і Марк Рютте, генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич. 

Під час розмов Володимир Зеленський розповів про комбінований удар, якого Росія завдала по цивільних об’єктах України цієї ночі, а також про ситуацію на передовій. Окремо обговорили нагальну потребу Києва в посиленні протиповітряної оборони. Зокрема, президент подякував за допомогу нашій країні з пошуком і постачанням систем ППО.

З Олафом Шольцом також обговорили продовження оборонної співпраці між державами, підготовку до конференції з відновлення України (URC2024) та наповнення її конкретними угодами. 

З прем’єр-міністеркою Данії спілкувалися про спільну з партнерами роботу над постачанням боєприпасів, зміцненням української енергетики та рішення, які допомогли б пришвидшити передачу Україні літаків F-16. 

У розмові з Марком Рютте Зеленський відзначив додаткову військову допомогу Нідерландів на суму 1 млрд євро, а також йшлося про подальшу оборонну співпрацю.

Марії Пейчинович-Бурич Зеленський подякував за відкриття в Києві офісу Реєстру збитків і привітав дієві кроки Комітету міністрів Ради Європи на шляху до створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії.

Саміт миру: подробиці й особливості заходу

26 лютого Швейцарія заявила про намір до літа провести саміт щодо миру в Україні. У Кремлі сказали, що організовувати такий захід без РФ "несерйозно й навіть смішно".

18 березня посол Китаю у Швейцарії Ван Шіхтін заявив, що КНР розглядає можливість участі в саміті миру, який організовує Швейцарія на прохання України.

2 травня у МЗС Швейцарії заявили, що РФ має взяти участь у Саміті миру, адже "мирний процес без Росії немислимий". Проте цьогоріч Москву на захід не запрошували.

Того ж дня президент України Зеленський заявив, що саміт буде першим реальним шансом для відновлення миру.

На Саміті миру планують виробити спільну переговорну позицію України, яку передадуть вищому керівництву Росії, заявив речник президента України Сергій Никифоров.  

Президентка Швейцарії Віола Амгерд заявила, що запросила Папу Римського Франциска на Глобальний саміт миру, який відбудеться 15 та 16 червня у Бюргенштоку.  

7 травня, президент України Володимир Зеленський особисто запросив на Глобальний саміт миру лідерів Бельгії, Іспанії, Латвії та Фінляндії


 
Теги:
Читайте також:
Київ
+25.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, п'ятниця
26 червня
16:09
У Росії помер колишній міністр оборони і керівник адміністрації Путіна Сергій Іванов
У Росії помер колишній міністр оборони і керівник адміністрації Путіна Сергій Іванов
16:07
Під час нової експедиції у Пужниках на Тернопільщині не виявили масового поховання, яке шукала польська сторона
15:47
Оновлено
Обмін полоненими 26.06.2026
Україна повернула з російського полону 160 військових. Вдома - 115 захисників Маріуполя
15:38
Оновлено
землетрус
У Венесуелі сталися два найпотужніших за понад сто років землетруси: вже 235 загиблих, понад 46 тис. зниклих
15:21
Оновлено
Марко Рубіо
Рубіо спростував угоду Трампа і Путіна щодо України на Алясці — Лавров заявив, що це "викликає запитання"
14:59
Арктика
Від Антарктики до Арктики: українські та польські полярники об'єднають дослідження на двох полюсах
14:54
Binance
Криптобіржа Binance залишилась без ліцензії ЄС і просить клієнтів вивести кошти до 1 липня, — FT
14:27
Натхненна Україною: Південна Корея до 2029 року підготує 500 тис. дронових операторів
14:26
Юлія Свириденко
Українці в Молдові зможуть отримати громадянство України у спрощеному порядку, - Свириденко
14:18
АЗС на Буковині
У Криму ввели надзвичайний стан, виправдовуючи це "упорядкуванням питань економічного характеру"
14:05
Кароль Навроцький
Довіра до Навроцького в Польщі сягнула історичного рекорду на тлі скандалу навколо ордена Зеленського
14:01
OPINION
Економічні прогнози для України: коли очікувати покращення через новий економічний курс
13:45
OPINION
Крим перетворюється для окупантів на "валізу без ручки"
13:40
Оновлено
Україна ЄС
Єврокомісія пропонує продовжити захист для українців до 2028-го і вперше офіційно виключає дезертирів
13:25
PR
Літо вигідних покупок для мам та дітей з Аптекою 9-1-1
Літо вигідних покупок для мам та дітей з "Аптекою 9-1-1": отримуйте кешбек 20%
13:19
Оновлено
Чарльз ІІІ
Король Чарльз ІІІ заплатив £12,9 млн податків і увійшов до топ-100 платників Британії
12:45
Марк Рютте в Києві 3 червня 2026 року
"Владімір, ми будемо захищатися". Генсек НАТО, заявив, що важливо виконати зобов'язання, яких боїться Путін
12:20
У ДПСУ заявили, що накопичення військ в Білорусі на кордоні з Україною не спостерігається
11:42
Путін на зустрічі з Кадировим у Кремлі (травен 2026 р.)
Російський військовий і блогер Лунін, який представився ветераном війни, пригрозив Путіну заколотом
11:35
Ексклюзив
головна електропідстанція Севастополя
Експерт Рябцев назвав умову, за якої можлива повна блокада Криму
11:30
OPINION
Заява російського військового і блогера Луніна про новий похід проти Кремля показала процеси в РФ
11:29
Оновлено
"Такої черги на мості ще не було ніколи": Крим без бензину і світла масово покидають місцеві й туристи
10:50
Оновлено
РФ атакувала Одещину та Кременчуг: під ударом опинилася енергетика, а Румунія оголосила через це тривогу
10:36
Ексклюзив
Дрон, СБС, ЗСУ, Сили оборони, фронт, Генштаб
Далекобійні удари ЗСУ впливають на геополітичне становище Росії, - військовий дипломат Ординович
10:16
У Харкові чоловік напав із ножем на групу ТЦК: один військовий загинув, інший – поранений
09:58
ЧС-2026, чемпіонат світу 2026 з футболу, ФІФА
США і Німеччина програли, але зберегли лідерство, а Швеція, Еквадор і Парагвай витягнули себе із дна: результати матчів ЧС-2026
09:45
Ексклюзив
Путін і Лукашенко
Жалімас: не можна довіряти заявам росіян щодо вступу України до ЄС
09:36
Уляна Пак
"Влада не повинна діяти всупереч волі громади": львівська депутатка Уляна Пак про дієвість публічних обговорень
09:20
Ексклюзив
Прапори України та ЄС
Чи зможуть українці вільно працевлаштовуватися в Європі після вступу: пояснення радниці віцепрем'єр-міністра з питань євроінтеграції Лобунь
08:53
Ексклюзив
російський диктатор Володимир Путін
Політтехнолог Подорожній назвав дві умови, які змусять Путіна сісти за стіл переговорів
08:34
Оновлено
Безпілотники вдруге за місяць атакували завод "Азот" у Тульській області РФ. Вибухало також у Москві і Криму
08:18
OPINION
Ордени у нас скоро тачками возитимуть туди сюди, - жартують поляки
08:14
Оновлено
Кінбурнська коса
СБС уразила техніку окупантів, на фронті — 213 боїв, мінус 1310 військових РФ та 68 артсистем. Підсумки роботи Сил оборони за добу 25 червня
08:10
Ексклюзив
Керченський міст
Незабаром у Криму настануть умови, близькі до гуманітарної катастрофи, - 1-й ОШП
08:00
OPINION
Ярослав Качинський повертає орден Ярослава Мудрого, а яким буде майбутнє його польських нагород?
08:00
OPINION
Про зацікавлених в тривалій війні в Україні
07:35
Інтерв’ю
сільське господарство, фермерство, урожай
Наш земельний банк більший за німецький і французький разом взяті: чому вступ України до ЄС лякає українських фермерів
2026, четвер
25 червня
23:05
ЄБРР надасть Укренерго 90 млн євро на захист енергосистеми від атак РФ та підготовку до зими
Антидроновий захист, три підстанції і резерви на зиму: ЄБРР виділяє Укренерго 90 млн євро
22:58
літаки ALTO NG
Україна отримала від Чехії партію навчально-тренувальних літаків ALTO NG
22:54
Україна ЄС
ЄС офіційно продовжив економічні санкції проти РФ до липня 2027-го — вперше відразу на рік
Більше новин