
"Слава Богу, що вони посперечалися публічно": нардеп Осадчук про сварку в Овальному кабінеті
Народний депутат України Андрій Осадчук вважає, що сварка між президентами України та США 28 лютого сталася зокрема через те, що Володимира Зеленського погано підготували до цієї розмови
Таку думку він висловив в етері Еспресо.
"Треба було його (Зеленського, - ред.) краще готувати щодо того, що і як каже Трамп і його люди. Ми ж бачимо, що за останній тиждень президент Америки, ну, разів шість, напевно, повторив свій опус про війну в Україні. І якщо перші рази можна можна було подумати, що він обмовився, чи ще щось, а зараз зрозуміло, що це в них просто ось talking point (з англ. тема розмови) затверджені. Він їх просто постійно говорить, бо там такий стиль, що президент не помиляється і все, що він каже, це правильно. Тому, незважаючи на те, що, наприклад, в угоді, яку ми плануємо підписати, і слова немає про 350 мільярдів, і слова немає про те, що ми маємо вертати якісь борги, але президент США продовжує це казати публіці, ну хай каже. Слухайте, хай каже. Раз це частина його піару. І відповідно спокійніше на це треба було б все дивитися", - вважає він.
Водночас Андрій Осадчук зауважив, що якби ця сварка сталася за закритими дверима, Україна мала б поганий вигляд. А публічна площина конфлікту вже призвела до рішень з боку європейських партнерів нашої країни.
"Але висновок основний для себе я зробив, що ви, знаєте, слава Богу, що вони посперечалися публічно. Було б набагато гірше, якби вони провели просто ритуальну коротку розмову з медіа, а аналогічна розмова пройшла за закритими дверима. Це було б набагато гірше. Бо тоді б ніхто нічого не розумів, світ би нічого не бачив, світ би нічого не знав. Американська б сторона вийшла, дуже сухо і жорстко могли б розказати щось дуже нам неприємне, а ми б дуже слабенько виглядали. А так в результаті, я думаю, що цей інцидент дуже сильно сприяв і консолідації Європи, і консолідації наших найближчих союзників у Європі. І ми бачимо, що це вилилось в абсолютно безпрецедентні рішення, не просто розмови, а рішення. Сьогодні Урсула фон дер Ляєн презентувала абсолютно унікальний в історії Євросоюзу пакет рішення про 800 мільярдів євро безпекового бюджету, де і нам перепаде багато. І повірте, якби в п'ятницю не було цього інциденту, сьогоднішнього б рішення Євросоюзу і заяви Урсули фон дер Ляєн теж не було б. Тому, я думаю, що це той рідкісний випадок, коли мінус на мінус дав плюс. Але, звичайно, над помилками треба працювати", - сказав він.
Також нардеп вважає, що впродовж цього тижня Україні та США вдасться повернутися на рейки конструктивного діалогу, бо в ньому зацікавлені всі: "І Україна, і Сполучені Штати Америки, і Дональд Трамп, який після п'ятниці виглядає не дуже добре. І наші європейські партнери, друзі, які з одного боку і сприяли сьогодні ухваленню рішення про максимізацію фактично бюджетів на оборону Європейського Союзу. Але при цьому на зустрічі в Лондоні і в відкритому форматі, я так розумію, і в закритому, всі говорили про те, що без допомоги Сполучених Штатів наразі Євросоюз не здатний себе ефективно захищати".
- 3 березня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що 4 березня надішле листа країнам ЄС із планом переозброєння Європи.
Суперечка в Овальному кабінеті
28 лютого, президент України Володимир Зеленський з робочим візитом прилетів до Вашингтону. Під час пресконференції виникла суперечка між Трампом, Зеленським та віцепрезидентом США Джеєм Ді Венсом.
Пізніше стало відомо, що спільну пресконференцію президентів Володимира Зеленського та Дональда Трампа скасовано після суперечки.
Після сварки в Білому домі слова підтримки Зеленському та Україні почали висловлювати європейські лідери та політики США. Трамп вважає, що президент України "не готовий до миру".
Згодом колишній президент Польщі Лех Валенса написав спільний лист з експолітвʼязнями президенту США Дональду Трампу, у якому вони назвали образливими очікування Вашингтона щодо прояву вдячності за матеріальну допомогу Україні, нагадавши про Будапештський меморандум 1994 року.
3 березня президент України Володимир Зеленський заявив, що розуміє природу сварки з президентом США Дональдом Трампом та віцепрезидентом Джей Ді Венсом. Він впевнений, що "ця ситуація мине".
Зупинка допомоги США Україні: що відомо
3 березня повідомлялося, що президент США Дональд Трамп відреагував на заяву українського лідера Володимира Зеленського про угоду щодо закінчення війни, назвавши її найгіршою й такою, з якою Штати не будуть довго миритися.
Американські ЗМІ повідомили, що Дональд Трамп наказав призупинити всю поточну військову допомогу Україні, допоки не переконається, що лідери країни "демонструють щиру прихильність до миру".
4 березня прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск повідомив, що отримані дані з півдня країни підтверджують призупинення військової допомоги Україні зі сторони Сполучених Штатів.
На тлі новин про призупинення допомоги США Києву українські акції та облігації дешевшають.
Британія також підтвердила зупинку військової допомоги США Україні й запевнила Київ у подальшій підтримці.
Водночас віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що Україна має сісти за стіл перемовин для відновлення Америкою військової допомоги.
Спікер палати представників Майк Джонсон заявив, що рішення президента Дональда Трампа зупинити військову допомогу Україні є тимчасовим, і він підтримує його, назвавши це "стратегічним кроком"



- Актуальне
- Важливе












