На Борисівському цвинтарі в Москві поховали Навального

1 березня у Москві поховали російського опозиційного політика Олексія Навального. Попрощатися з ним прийшли тисячі людей. На похороні також були присутні посли США, Німеччини, Франції та низки інших країн ЄС у РФ

Про це писали росЗМІ "Медуза", телеграм-канал "Команда Навального", директор Фонду боротьби з корупцією Іван Жданов, прессекретарка Навального Кіра Ярміш. Державні пропагандистські медіа РФ проігнорували цю подію.

Прощання з Олексієм Навальним на Борисівському цвинтарі відбувалося під пісню My Way Френка Сінатри. Труну в землю опустили під саундтрек із "Термінатора 2". Люди, які зібралися біля цвинтаря, скандували "Ні війні", "Навальний", "Ми тут влада" та "Росія буде вільною".

Скільки людей взяло участь у прощанні біля церкви та на цвинтарі, ЗМІ не уточнюють, але черга перед храмом, де відспівували Навального, розтягнулася на кілометр або два. Також людно було біля Борисівського кладовища.

Акції, присвячені похорону Навального, відбулися й у низці інших міст Росії.

Тіло Навального відспівували в храмі "Утоли моя печалі" у Мар'їно. Присутні аплодували й вигукували "Навальний!"

Попрощатися з Навальним приїхали політики Євген Ройзман, Борис Надєждін, Катерина Дунцова. Також на похорон прибули посли країн ЄС, США та Великої Британії. Водночас його дружина Юлія Навальна опублікувала відео в інстаграмі, в якому попрощалася із чоловіком. Вдова політика не змогла приїхати до Росії з міркувань безпеки. З тих самих причин на похороні не змогли бути присутніми діти Олексія Дар'я та Захар.

Фото: https://t.me/teamnavalny

Батьків Навального пустили до церкви на відспівування їхнього сина.

Борисівський цвинтар, де поховали Навального, певний час перед церемонією був закритий, а журналістів не пускали на його територію. 

Раніше директор ФБК Жданов писав, що родичі приїхали до моргу о 10-й ранку, коли їм мали видати тіло Олексія.

"Тіло не видали й досі. Графік поки що не зсувається, але, можливо, будуть затримки", - зауважив він о 12:18 (за московським часом).

Згодом тіло таки віддали, катафалк вирушив до храму. Саме відспівування тривало недовго, близько 20 хвилин.

Смерть Навального: що відомо

У п'ятницю, 16 лютого, федеральна служба виконання покарань РФ заявила про смерть ув'язненого опозиціонера Олексія Навального.

Того ж дня сотні протестувальників вийшли на вулиці європейських міст, щоб висловити своє обурення смертю Навального, звинувачуючи в цьому Путіна. У Росії ж не дозволяють класти квіти в пам'ять про опозиціонера. 

При цьому близьким Навального відмовляються показувати та віддавати його тіло. 

Перед цим російська еміграційна "Нова газета. Європа" розповіла, що тіло Олексія Навального нібито вкрито синцями. Це може бути як після побоїв, так і внаслідок судом, викликаних дією отрути.

З посиланням на власні джерела у слідчому комітеті Росії та оточенні Навального російське опозиційне видання Sota повідомило, що він загинув від поступового отруєння малими дозами.

Очільниця комітету бундестагу з питань оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерманн заявила, що смерть російського опозиціонера має підштовхнути канцлера Німеччини Олафа Шольца до відправки крилатих ракет Taurus в Україну, а сенатор-республіканець Ліндсі Грем закликав оголосити Росію державою-спонсором тероризму.

Станом на 19 лютого у 32 російських містах після смерті найзапеклішого опонента Путіна було затримано понад 400 активістів під час заходів з покладання квітів.

Міністри закордонних справ Литви та Німеччини Габріелюс Ландсбергіс й Анналена Бербок заявили, що після смерті Навального ЄС має щонайменше посилити санкції проти РФ. Голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що члени Євросоюзу запропонують запровадити новий пакет проти Кремля.

МЗС кількох країн викликали послів РФ через убивство Навального.

Мати Навального заявила, що їй дозволили впізнати сина, але слідство тисне на неї, ставлячи умови, що його мають поховати таємно.

23 лютого російські слідчі зателефонували матері Олексія Навального та поставили їй ультиматум: або вона погоджується на таємний похорон сина, або вони поховають його в колонії.

У суботу, 24 лютого, мати загиблого у в’язниці російського опозиціонера Олексія Навального домоглась, аби влада повернула тіло її сина.

У понеділок, 26 лютого, соратники російського опозиціонера Олексія Навального заявили, що напередодні його смерті у Росії готувався обмін політика.

Соратники Олексія Навального заявили, що ритуальні агентства отримують погрози й жоден катафалк не погоджується везти тіло російського політика в церкву.