Ексклюзив

"Збиття літака засобами протиповітряної оборони - це лише верхівка айсберга": авіаексперт Храпчинський про авіакатастрофу в Актау

29 грудня, 2024 неділя
20:24

Авіаційний експерт, заступник директора української компанії з виробництва засобів РЕБ Анатолій Храпчинський вважає, що збиття ракетою азербайджанського літака - це лише верхівка айсберга того, що відбувається в повітряному просторі РФ

Зміст

Про це він розповів в етері Еспресо. 

"Почнемо з того, що розслідування веде Казахстан - він не допустив ні Азербайджан, ні Російську Федерацію - допустив лише у якості наглядачів. Казахстан - це та країна, яка допомагає активно обходити Росії велику купу санкцій. Почнемо з того, що я нещодавно брав участь у розслідуванні, як через Казахстан потрапляла велика кількість радіоелектронних засобів, які імплементують потім в російські системи радіоелектронної боротьби. Знов-таки казахські банки допомагають активно російським громадянам розраховуватись по всьому світу за рахунок фінансового сектору, тобто фінансових послуг", - сказав він. 

Читайте також: Оксана Забужко. Авіакатастрофа азербайджанського літака: виклик для тих, хто хоче домовитися з Іродом

На думку Анатолія Храпчинського, робота засобів радіоелектронної боротьби РФ в подальшому може створити значно більше проблем.

"Щодо самої авіатрощі, тут слушно було б зауважити, що неправильний вектор був вибраний в експертному середовищі стосовно того, що одночасно почали заявляти про збиття саме ракетами сил протиповітряної оборони. Тому що проблема набагато глибша і навіть збиття ракетою - це лише верхівка айсберга того, що  відбувається в повітряному просторі Російської Федерації. І тут треба активно наголошувати про проблематику. Тому що робота засобів радіоелектронної боротьби може створити ще набагато більше проблем потім, коли ці літаки можуть стикатися в повітряному просторі, і про це треба казати. Тому що територія повітряного простору Російської Федерації і далі використовується західними компаніями, іноземними компаніями для того, щоб через неї пролітати, або долітати до тої ж самої Москви або до інших міст Російської Федерації", - зауважив експерт. 

Читайте також: Борис Бабін. Обстріл азербайджанського літака був демонстративним

Також він зазначив, що попри те, що Азербайджан відмінив польоти до Грозного, продовжуються польоти до Москви.

"Додатково треба зазначити, що Азербайджан відмінив рейси до Грозного, але при цьому продовжив польоти  до Москви. Тому насправді проблема набагато глибша і збиття літака засобами протиповітряної оборони - це лише верхівка айсберга. Чи відкриють всі подробиці  і оприлюднять всю проблематику? Повернімося до того, що ми досі не маємо повної картини, що трапилось із українським Боїнгом в Ірані, який збили за тією ж самою технологією, але система протиповітряної оборони була російська, "Тор", якщо не помиляюсь", - додав Анатолій Храпчинський.

Авіакатастрофа в Казахстані

Уранці 25 грудня в розташованому на східному узбережжі Каспійського моря казахстанському Актау розбився пасажирський літак, який спершу прямував зі столиці Азербайджану Баку до міста Грозний у Чечні (РФ), тобто рухався на захід від Каспію. В авіакатастрофі загинули 38 людей. 

Дані попереднього розслідування показали, що причиною катастрофи пасажирського літака в казахстанському Актау є російська ракета класу "земля – повітря".

Azerbaijani Airlines та міністр цифрового розвитку і транспорту Азербайджану Рашад Набієв назвали "зовнішній вплив" попередньою причиною авіакатастрофи в Казахстані.

Читайте також: Сергій Фурса. Кадиров, азербайджанський літак і теорія змови

Радник Білого дому з комунікацій у сфері національної безпеки Джон Кірбі 27 грудня заявив, що США виявили ознаки того, що літак Azerbaijani Airlines могла збити російська система ППО

Росіяни кажуть, що того ранку Грозний, Моздок і Владикавказ начебто атакували українські безпілотники, й "російські засоби ППО відбивали ці напади".

29 грудня стало відомо, що глава азербайджанської держави Ільхам Алієв публічно звинуватив РФ у збитті літака Embraer E190 авіакомпанії Azerbaijan Airlines (AZAL).

Теги:
Читайте також:
Київ
-2.3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.55
    Купівля 41.55
    Продаж 42.04
  • EUR
    Купівля 42.81
    Продаж 43.54
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
5 лютого
06:46
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Росія атакує Україну дронами у ніч на 5 лютого: "шахед" влучив у адмінбудівлю в Харкові, у Києві працювала ППО
06:38
Щоб приховати смерть дитини, тримали тіло в морозилці: в Одесі підозру отримала матір і його співмешканець
06:25
Вибори в США. Застравка спецпроєкту Еспресо
Пем Бонді стала новою очільницею генпрокуратури США
06:08
Оновлено
корабель рф
РФ утримує у Чорному морі один ракетоносій
05:53
окупанти
Російський призов не компенсує втрати на фронті, - ISW
05:34
Дональд Трамп
Трамп заявив, що США візьмуть під контроль Сектор Гази, а палестинців запропонував переселити
04:48
У Краснодарському краї РФ сталася пожежа на нафтобазі після атаки БПЛА
04:28
Чотирьох співробітників "виправної колонії ДНР" підозрюють у жорстокому катуванні українського військовополоненого
03:59
Трамп
Сальвадор пропонує приймати ув’язнених за "надважкі злочини" зі США: Трамп вивчає можливість угоди
03:38
Дональд Трамп
Трамп підтвердив, що його адміністрація веде перемовини з російською та українською сторонами
02:59
Китай та США
"Це добре": Трамп відреагував на запровадження мит Китаєм на американський імпорт
02:30
Російські браконьєри завдали Азовському морю збитків на понад 4 млрд грн
02:13
нафтовий танкер
Росія придбала 230 європейських та американських танкерів за $6 млрд для "тіньового флоту", – розслідування
01:54
Сили Оборони України відновили позиції біля Надіївки на Донеччині, - DeepState
01:47
ЗАЕС
Гендиректор МАГАТЕ Гроссі пообіцяв ушосте відвідати Запорізьку АЕС
01:37
вугілля
Син Януковича продає вугілля з окупованого Донбасу до Туреччини, - розслідування росЗМІ
01:12
Дональд Трамп і Тулсі Габбард
Комітет Сенату США підтримав кандидатуру Габбард на посаду директора нацрозвідки
00:58
Рада Європи
Спецтрибунал для РФ: у Брюсселі сформулювали основні елементи юридичного тексту
00:37
Снайпер ЗСУ
На фронті відбулось 80 боєзіткнень, найгарячіша ситуація на Покровському, Торецькому та Курському напрямках
00:31
указ
Зеленський змінив склад РНБО
00:19
На фронті загинув 18-річний доброволець із Великої Британії Джеймс Вілтон
2025, вiвторок
4 лютого
23:35
Віктор Орбан
Лідер партії влади в парламенті Угорщини звинуватив Україну в дискредитації Орбана
23:16
Володимир Зеленський
"Хто нас захищатиме?": Зеленський назвав умову скасування воєнного стану та призначення виборів
23:12
ЗСУ загиблі
На війні з РФ загинуло понад 45 тис. українських воїнів, - Зеленський
22:58
Володимир Зеленський
Зеленський заявив, що готовий сісти за стіл перемовин з Путіним
22:58
стрілянина у шведській школі
У шведській школі сталася стрілянина, загинули близько 10 людей
22:26
Дональд Трамп
Трамп підписав указ про вихід США з Ради ООН з прав людини, - Reuters
22:20
Володимир Зеленський в Давосі
"Візит був би не дуже доречним": Зеленський заявив, що Трамп запрошував його на інавгурацію
21:58
Збірна України, футзал
Україна з рахунком 9:0 розтрощила Німеччину у відборі на ЧЄ з футзалу
21:56
Ексклюзив
"Причина - провалена мобілізація": нардеп Костенко про напади на працівників ТЦК
21:49
Марк Рубіо
США продовжать ту іноземну допомогу, яка "має сенс", - держсекретар Рубіо
21:21
Азербайджан має докази, що його літак у грудні збила російська ППО, - Reuters
21:04
Оновлено
Ракетний удар по Ізюму 4 лютого
Війська РФ вдарили балістикою по Ізюму на Харківщині: загинули 5 людей, 52 поранено
20:50
Дональд Туск
Туск: ЄС готовий впродовж години відповісти на будь-які дії США із запровадження мит
20:31
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Зміни у побудові війська: що ми прагнемо досягнути реформою ЗСУ. Колонка Сергія Згурця
20:20
Партнерський матеріал
Адаптація захисників до цивільного життя: у МХП
Адаптація захисників до цивільного життя: у МХП запровадили посаду фахівця із взаємодії з військовими та ветеранами
20:09
Зеленський анонсував індексацію пенсій з 1 березня
20:05
OPINION
Не служити Великому Ображеному...
19:58
Огляд
USAID під загрозою: чому Трамп і Маск хочуть закрити програму допомоги та що це означає для України. Пояснюємо
19:57
"Нема підстав": КМДА не може відсторонити звинуваченого у домаганнях Білоуса від посади керівника Молодого театру
Більше новин