Пожежа у Москві, підрив біля Криму платформи для коригування ударів "шахедами" й атаки безпілотниками: де у росіян вибухало та палало цього тижня

Цього тижня у Москві палали житлові будинки, ССО підірвали біля Криму платформу, з якої РФ коригувала удари "шахедами", а дрони атакували низку російських областей

Більше про "бавовну" в Росії та на тимчасово окупованих територіях - у тижневому огляді Еспресо.

БПЛА у Брянську, пожежа у житлових будинках Москви та на двох нафтопереробних заводах РФ

Фото: Атео

ССО підірвали біля Криму платформу, з якої РФ коригувала удари "шахедами", а на окупованій Херсонщині з українського дрона підірвали будинок гауляйтера Нової Маячки

Фото: Центр журналістських розслідувань

Думки експертів

Як повідомляє СтратКом ЗСУ, від початку вторгнення Україна вивели з ладу третину кораблів чорноморського флоту РФ. За інформацією Генштабу ЗСУ, українські військові пошкодили 24 російських кораблі та один підводний човен. Станом на початок широкомасштабного вторгнення чорноморський флот РФ налічував 74 бойових кораблі.

"Агресія проти України шкідлива для вашого флоту", – зазначає СтратКом.

Тим часом британська розвідка оцінила, на що вплине знищення ракетного катера РФ "Івановєц", наголошуючи, що цей останній успіх України підкреслює постійну вразливість російських військових кораблів, що діють в Чорному морі.

"Цілком імовірно, що це вплине на органи управління Чорноморським флотом, можливо, змусивши їх переоцінити свою маневровість в районі західного Криму. Однак російський ВМФ майже напевно все ще здатний виконувати три основні завдання на Чорному морі: дальні удари, патрулювання та підтримку", – кажуть у міноборони Великої Британії.

Також розвідка Великої Британії проаналізувала нещодавні вибухи на промислових об'єктах Росії та припускає нові аварії через великі навантаження на підприємства.

"Політичний тиск з боку вищого керівництва з метою збільшення обсягів виробництва військової промисловості для підтримки війни в Україні, ймовірно, призвів до цілодобового виробництва та втоми персоналу. Зростання вимог до виробництва, швидше за все, призведе до збільшення кількості промислових аварій у майбутньому", – припускають у розвідці.