Зеленський ще не вирішив, чи їхати на саміт НАТО, - Стефанішина

9 липня, 2023 неділя
22:40

Наразі немає остаточного рішення щодо участі президента України Володимира Зеленського у саміті НАТО у Вільнюсі

Зміст

Про це заявила віцепрем'єрка України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в інтерв'ю "Європейській правді".

"Ще не прийнято ніяких остаточних рішень. Ми до кінця не розуміємо формату всіх зустрічей у Вільнюсі, але і до кінця не розуміємо рішень, які будуть фізично покладені на стіл", - заявила Стефанішина.

Крім цього, вона зазначила, що Україна не знає чого очікувати у фінальних документах: "Тобто моделюємо ситуацію: Вільнюс, відбувається засідання Ради України-НАТО, виступ президента на самому саміті. На столі перед лідерами лежать фінальні документи, які пропонують ухвалити з результатами саміту. От ми зараз не знаємо, що буде в цих документах".

Зазначається, що від фінальних документів буде залежати, чи поїде президент на саміт.

"Весь цей тиждень і попередні місяці ми провели в комунікації з союзниками. Президент здійснив низку візитів особисто. Він поїхав у Туреччину вести відповідні перемовини. І його роль, я думаю, буде визначальна і у рішеннях, які можуть бути ухвалені щодо Швеції. Це дуже важливо. Тому що ми думаємо не тільки за себе, а і за друзів, скажімо так. І тривають перемовини, які веде Єрмак по гарантіях безпеки. Триває робота по фінальних документах. Ніяких рішень ще не ухвалено", - додала вона.

Що відомо про саміт НАТО

11-12 липня відбудеться саміт країн НАТО у Вільнюсі. На ньому Україна очікує конкретних рішень щодо свого шляху до вступу в Альянс. 23 травня посол України в НАТО Наталія Галібаренко розповіла, що в контексті майбутнього саміту НАТО у Вільнюсі Україна готує два пакети співпраці - політичний та практичний, які запропонує для обговорення.

Своєю чергою очільник МЗС Дмитро Кулеба 30 травня озвучив три кроки для успіху Вільнюського саміту: "Посилити інституційні зв'язки та допомогу між Україною та НАТО. Зробити крок до членства України в НАТО. Надати гарантії безпеки на шляху України до НАТО". 

10 червня заступник міністра оборони України Володимир Гаврилов висловив переконання, що липневий саміт НАТО у Вільнюсі зафіксує алгоритм вступу країни до НАТО. Згодом генсек НАТО Столтенберг заявив, що Україна однозначно стане членом Альянсу, але точні дати вступу назвати неможливо, поки країна перебуває в стані війни.

15 червня Європарламент 425 голосами за ухвалив резолюцію із закликом запросити Україну до НАТО. Наступного дня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав Столтенберга відмовитися від ПДЧ при вступі України до НАТО.

Натомість президент США Джо Байден повідомив, що він не проти прибрати етап ПДЧ для вступу України до НАТО. Це означатиме певне полегшення процедури приєднання.

Пізніше президент Володимир Зеленський заявив, що Україна є ключовою частиною оборони Європи, й закликав союзників запросити країну до НАТО. Вже 27 червня він зауважив, що Україна має всі підстави, щоб отримати політичне запрошення до НАТО на саміті у Вільнюсі.

А міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі запевнив, що країна надасть підтримку Україні для вступу до Альянсу за спрощеною процедурою.

28 червня Зеленський під час виступу в парламенті з нагоди Дня Конституції запропонував на обговорення п'ять пунктів Української доктрини, яка передбачає, що майбутнє України в Європейському Союзі та НАТО.

Посол США в НАТО Джуліанна Сміт 30 червня заявила, що країни-члени Північноатлантичного альянсу близькі до консенсусу щодо вступу України до НАТО без ПДЧ.

4 липня президент Литви Гітанас Науседа закликав союзників по НАТО запропонувати Україні спрощений вступ до Альянсу на саміті у Вільнюсі, щоб підвищити ефективність українців на полі бою.

Також міністри закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі та його польський колега Збігнєв Рау 5 липня висловили сподівання, що Україну приймуть до НАТО за пришвидшеною процедурою.

7 липня Єнс Столтенберг заявив, що Зеленський візьме участь у першому засіданні Ради Україна – НАТО у Вільнюсі.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Україна заслуговує на членство у НАТО, а від настання справедливого миру виграють усі.

У неділю, 9 липня, стало відомо, що США, Велика Британія, Франція і Німеччина ведуть переговори з метою завершити роботу над декларацією про гарантії безпеки для України напередодні саміту НАТО.

Теги:
Читайте також:
Київ
+15°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, четвер
4 червня
23:07
Україна поступилась Азербайджану в історичному фіналі Євро-2026 з мініфутболу
23:02
навчальний центр ЗСУ
Від початку доби на фронті зафіксували 224 бої, найбільше – на Покровському й Гуляйпільському напрямках
22:35
Пєсков
Сибіга сказав, що лист Зеленського Путіну передадуть через дипломатичні канали. Перші реакції Кремля
22:12
Ексклюзив
Балістична ракета FP-7
Нічого фантастичного, все реально: Україна матиме антибалістичну ракету, - авіаексперт Криволап
22:05
Зеленський та Путін
"Не бійтеся вийти з війни, бо коли Росія втомлюється...": Зеленський написав відкритого листа Путіну
22:03
У ЄС пообіцяли продовжити тимчасовий захист для українських біженців після 2027 року
21:28
73-річний Володимир Путін на нараді зі своїми силовиками (травень 2026 р.)
Путін відкрив державну таємницю, навіщо завдали ударів "Орешником" по ТОТ Донеччини й Білій Церкві
20:56
Оновлено
корвет "Бойкий"
У Кронштадті поблизу Петербурга Україна уразила корвет "Бойкий". З'явилося відео наслідків
20:34
Пілоти СБС уразили два російські локомотиви у східній частині Криму
20:29
Ексклюзив
Олександр Краєв
Класичний трампівський маятник: Краєв прокоментував заяву Рубіо про військову допомогу Україні
20:05
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
ЄС шукає можливість сказати "ні" туристам РФ: міністри МВС прокоментували заклик заборонити візи росіянам
20:01
OPINION
Близьке оточення Путіна почало прозрівати?
19:49
Ексклюзив
Андрій Смолій
Українська влада не пояснила, на які компроміси доведеться піти: Смолій про заяву Петера Мадяра
19:31
Оновлено
Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий
На НМТ не скасовуватимуть обовʼязковий тест із математики, – міністр Лісовий
19:14
Фрідріх Мерц
Премʼєр Чехії Бабіш вважає, що перемовини з РФ від імені ЄС має очолити Мерц
18:46
Олег Царьов
Апеляційна палата ВАКС підтвердила конфіскацію майна екснардепа Царьова в Україні
18:45
Оновлено
Суд у Швеції арештував судно CAFFA
Швеція заарештувала судно CAFFA, яке підозрюють у вивезенні української продукції з ТОТ. Сибіга привітав це рішення
18:30
Аналітика
Володимир Зеленський і Мухаммад бін Салман аль Сауд
Чому Ізраїль повинен врахувати те, як Україна змінює правила гри на Близькому Сході, - безпековий аналітик
18:21
Ідея влади вилучити 40 млрд грн з бюджету Міноборони обурює і шокує, – "ЄС"
18:20
Олексій Соболев
В Україні 75% компаній бракує персоналу, є понад 200 тис. вакансій, – Мінекономіки
17:50
Оновлено
Марта Костюк
Марта Костюк програла росіянці Андрєєвій у півфіналі Ролан Гарросу
17:31
Кремль москва
У Москві закликали росіян "не чекати на скасування західних санкцій"
17:23
ЄС надасть підтримку Вірменії на €50 млн на тлі економічного тиску Росії 
17:01
OPINION
У Польщі присутнє карнавальне уявлення про міжнародну політику
16:40
Оновлено
Віктор Гусаров
Детектива НАБУ Гусарова звільнили від кримінальної відповідальності. В ОГП прокоментували
16:28
Марко Рубіо
"Гренландія поки що є частиною Данії": Рубіо розповів про предмет перемовин з Копенгаґеном
16:12
Музей історії Києва встановив меморіальну дошку "видатному киянину Михаїлу Булгакову"
У Києві демонтували памʼятник Михайлу Булгакову
15:55
Польща
Польща на 3 місяці закриє повітряний простір поблизу України та Білорусі
15:52
OPINION
Україна-Угорщина. У парламенті буде зроблено все, щоб інтереси України були захищені
15:33
Верховна Рада, ВР
У ВР внесли новий законопроєкт щодо декриміналізації порно
15:29
Сирський: Сили оборони формують четвертий ешелон ППО, який прикриватиме ще дві області
15:01
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
14:43
Евакуація поранених та доставка вантажів: Український робот Vepr допустили до бойового застосування
14:37
Олександр Сирський
Після перевірки Сирського вісім частин втратили право навчати мобілізованих
14:28
Птахи Мадяра вполювали російський сторожовий корабель та ЗРГК "Панцир-С1" в окупованому Криму
14:16
Митрополит Будапештський та Угорський РПЦ Іларіон (Григорій Алфеєв)
Поліція Чехії підтвердила, що знайшла у Іларіона кокаїн. РПЦ відправила митрополита у "заслання" до Бразилії
14:00
OPINION
Про математику, НМТ і відсутність дискусії в суспільстві, яка є глобальною загрозою для держави
13:38
Олександр Лукашенко
В ОП попередили про наслідки, якщо з Білорусі по Україні знову полетять дрони та ракети
13:37
"Сто тисяч хробаків за рік": "Мадяр" про втрати ворога за рік роботи Сил безпілотних систем
13:22
ЗАЕС
Залежить безпека ЗАЕС: Запорізька ТЕС потрапила під сильний обстріл, – МАГАТЕ
Більше новин