Україна вже застосовувала зброю США для ударів по території РФ, - AP

5 червня, 2024 середа
21:05

Сенатор США й західний чиновник на умовах анонімності заявили, що Україна вже використовувала американську зброю для ударів по цілях у Росії

Зміст

Про це вони повідомили Associated Press.

За словами західного чиновника й американського сенатора, в останні дні Україна застосовувала зброю, надану США, для ударів по цілях на території РФ. Водночас співрозмовник не уточнив, куди саме бив Київ.

Водночас цю інформацію підтвердив член комітету сенату у справах збройних сил, сенатор-республіканець Майк Раундс.

Видання додає, що дозвіл Білого дому на обмеження використання американської зброї для ударів по РФ, аби захистити Харків, не змінює політику Штатів. Вона передбачає заборону Києву на застосування американських ATACMS чи ракет великої дальності для ударів за межами України.

Які держави дозволили Україні бити своєю зброєю по території РФ

2 травня міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон заявив, що Україна має право використовувати британську зброю для ударів по території РФ. У відповідь Росія пригрозила ударами по військових об'єктах Великої Британії.

26 травня міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що Україна може використовувати зброю, яку надає Стокгольм, аби бити по цілях на території Росії.

27 травня стало відомо, що Парламентська асамблея Північноатлантичного альянсу закликала уряди всіх держав-членів НАТО дозволити Україні бити західною зброєю по території Росії.

Пізніше президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Україна має право на удари по військових об’єктах на території Росії.

Згодом заступник міністра оборони Польщі Цезарій Томчик заявив, що його країна підтримує право України використовувати західну зброю для ударів по цілях на території Росії.

Також дозвіл на використання своєї зброї за межами України надали Латвія, Литва, Нідерланди, Естонія, Чехія та Фінляндія.

29 травня очільниця МЗС Канади Мелані Жолі заявила, що країна, надаючи Києву зброю, не ставила жодних умов щодо її застосування.

Водночас США й надалі обмежують Україну в тому, де застосовувати надану їй зброю.

30 травня Норвегія заявила, що західні країни повинні дозволити Україні бити їхньою зброєю по території Росії, аби прискорити перемогу Києва.

Цього ж дня міністр закордонних справ Данії Ларс Люкке Расмуссен повідомив, що Україна зможе застосовувати данські винищувачі F-16 для завдання ударів по військових об’єктах на території Росії.

30 травня міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський повідомив, що його країна "не має проблем" щодо використання Києвом наданих Прагою боєприпасів для ударів по території Росії.

Також стало відомо, що Латвія не накладає жодних обмежень на використання своєї зброї для ударів по території Росії, але не обговорює відправку військових в Україну.

31 травня стало відомо, що держсекретар США Ентоні Блінкен підтвердив, що президент Джо Байден таємно дозволив Україні завдавати ударів по об’єктах на території Росії американською зброєю. Український лідер Володимир Зеленський заявив, що відповідний меседж був зі сторони Штатів та назвав таку дію союзника "кроком уперед". Водночас представник Ради нацбезпеки США прокоментував межі РФ, на які поширюється американський дозвіл.

Теги:
Читайте також:
Київ
+19.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, неділя
28 червня
22:23
Оновлено
ЗСУ
Україна презентувала в Парижі морський дрон для десантних операцій, а на фронті було майже 200 боїв. Підсумки роботи Сил оборони ввечері 28 червня
22:16
Ексклюзив
окупація
Росія створює умови на ТОТ, за яких демонструвати українськість стає небезпечно, - експредставник української делегації у ТКГ Гармаш
22:13
Оновлено
Володимир Путін
Путін визнав паливну кризу в РФ і заявив про можливість повної заборони на експорт дизпального
22:02
Оновлено
Наслідки одного з ударів по Харківщині 28 червня
РФ атакувала Харківщину: у Зміївській громаді загинула жінка, під час евакуації населення смертельно поранено 25-річного поліцейського
21:40
Оновлено
Володимир Кононніков
Командира 154-ї окремої механізованої бригади полковника Володимира Кононнікова знайшли мертвим
21:30
Інтерв’ю
Роман Безсмертний
Безсмертний: Застосування ядерної зброї або проведення мобілізації - неможливі сценарії для Росії
21:20
Ексклюзив
Андрій Магера
"У тексті Конституції не повинно бути жодних різночитань": Магера про права, які не можна обмежувати навіть під час воєнного стану
20:43
Інтерв’ю
Пьотр Кульпа
Кульпа: Україна вже диктує нову реальність поля бою
20:14
Ексклюзив
У Відні українців, загиблих у Другій світовій, позначають як "російських солдатів" – і це неправильно, – Олександр Алфьоров
20:02
OPINION
Коли банан – не просто банан
19:30
Ексклюзив
Конституція України
"Чинна Конституція не встигає за всіма процесами": Магера про те, чому Основний Закон потребує модернізації
19:29
російські "зелені чоловічки" в Криму 2014 рік
Польська розвідка попередила про можливі провокації РФ із "зеленими чоловічками" проти країн Балтії
19:03
Інтерв’ю
Ярослав Кендзьор
За кожне слово, кому, крапку доводилося боротися: Ярослав Кендзьор про ухвалення Конституції України
18:30
Збірна України з волейболу поступилася Болгарії в Лізі націй-2026 після серії перемог
18:02
Оновлено
Удар РФ по Запоріжжю 28 червня
РФ атакувала Україну ракетами, дронами та КАБами: у Запоріжжі загинули двоє людей, серед поранених - діти
17:53
Зеленський
Зеленський вніс у Раду законопроєкти про Український національний пантеон та нову нагороду – орден Європи
17:10
катастрофа літака у Франції 28 червня 2026
Загинули пілот, 5 інструкторів і 5 учасників навчального стрибка: у Франції розбився літак з парашутистами
17:04
OPINION
блог Ігор Гулик
Чому Мерц відмовився бути миротворцем для Навроцького із Зеленським
16:12
Оновлено
Конференція Гданськ
Мільярдні угоди та спільні оборонні проєкти: підсумки дводенної конференції з відбудови України в Гданську
16:05
Ексклюзив
Україна Польща
Для нас наші вбиті це не елемент політики, наші вбиті – це наші янголи, – Алфьоров про українсько-польську історію
15:52
Андрій Сибіга
Сибіга: Будь-який мирний план без України приречений, як "дух Анкориджа"
15:41
Оновлено
погруддя Івана Мазепи на території Києво-Печерської лаври
У Києво-Печерській лаврі встановили погруддя Івана Мазепи
15:35
полтава - плакати до дня міста
Чотири історії до Дня міста: в Полтаві запустили інформкампанію про її роль в українській культурі та державотворенні
15:24
Оновлено
Сили оборони атакували Слов'янський НПЗ на Кубані
Сили оборони ударили по НПЗ РФ на Кубані та в Ярославлі й залізничному мосту в Криму: деталі від Генштабу
14:23
Ексклюзив
У Києві пройшов Забіг Честі імені "Рекрута"
У Києві пройшов Забіг Честі імені "Рекрута" — 3 500 учасників зібрали 2,5 млн грн на ЗСУ
13:51
Ексклюзив
У Києві презентували книгу "Заповітний Дім" про загиблу захисницю України Аміну Окуєву
У Києві презентували книгу "Заповітний Дім" про загиблу захисницю України Аміну Окуєву
13:50
Конституція України
Конституції України — 30 років: як нардепи за ніч ухвалили Основний Закон держави
13:24
Валерій Залужний
"Сила нашої Конституції в людях, які не тільки вірять, а й відчувають, що держава це вони самі", — Залужний
12:42
OPINION
Звідки в Криму взялися "русскіє"
12:10
Ексклюзив
Створення українського пантеону передбачає низку нюансів, яких в інших країнах просто немає, – Алфьоров
12:00
ЗРК С-400 РФ
Фонд доньки Путіна в центрі Москви захистили комплексом С-400, — Радіо Свобода
11:32
Інфографіка
ЧС-2026
ЧС-2026: де та коли дивитися стартовий матч плейоф
11:20
Ексклюзив
москва, кремль
На Заході розгортається боротьба за майбутнє Росії, - польський політичний експерт Кульпа
11:18
Майя Санду
Виведення військ РФ з Придністров'я може увійти до переговорів про мир в Україні за участі ЄС, — Санду
11:14
Інфографіка
Ліонель Мессі, збірна Аргентини, ЧС-2026
ЧС-2026 з футболу: який вигляд мають усі пари 1/16 фіналу та сітка плейоф
10:44
Оновлено
землетрус
У Венесуелі сталися два найпотужніших за понад сто років землетруси: вже 1 430 загиблих, рятувальна операція триває
10:27
Інфографіка
Чемпіонат світу 2026 з футболу, ЧС-2026 з футболу
Визначилися усі учасники плейоф ЧС-2026: Який вигляд мають підсумкові турнірні таблиці
10:15
землетрус
Японію сколихнув землетрус магнітудою 6,1
09:23
Оновлено
Дрон "Лелека"
Україна представила морський дрон MOBIDIK та нові можливості ударних БПЛА, на фронті — 241 бій та мінус 1 250 окупантів. Підсумки роботи СОУ на ранок 28 червня
09:22
Оновлено
Ліонель Мессі, ЧС-2026
Мессі забив 6-й гол на ЧС-2026, а Португалія з Роналду не подужала Колумбію: результати заключних матчів 3-го туру
Більше новин