СБУ: РФ готує провокацію з вагнерівцями для більшого втягнення Білорусі в повномасштабну війну проти України

4 серпня, 2023 п'ятниця
13:35

СБУ викрила план РФ провести теракт на нафтопереробному заводі в Білорусі, щоб звинуватити Україну і спровокувати війну. Російська ДРГ, яка складається з кадрових військових, має бути під прикриттям вагнерівців та українських диверсантів

Зміст

Про це інформує Служба безпеки України.

СБУ отримала розвіддані, які підтверджують плани росіян організувати велику провокацію під чужим прапором на об’єкті Білорусі – Мозирському НПЗ.

За даними правоохоронців, теракт на нафтопереробному заводі готують кадрові військові ЗС РФ та агенти російських спецслужб, які приїхали до Білорусі як "вагнерівці". Ця російська ДРГ планує виступити українськими диверсантами і влаштувати провокацію на НПЗ.

Повідомляється, що РФ хоче звинуватити Україну у цьому і спробувати залучити Мінськ до повномасштабної війни проти нашої країни.

"Інформацію про запланований у Білорусі теракт співробітники Служби безпеки отримали з кількох джерел. Зокрема, зі свідчень військовослужбовця ЗС РФ, якого українські захисники взяли у полон на Запорізькому напрямку. Також кіберфахівці СБУ відновили та проаналізували інформацію на мобільному телефоні полоненого рашиста", – пояснюють в пресслужбі.

На фото: документи

Фото: Служба безпеки України

Встановлено, що російський військовий раніше брав участь у боях проти Сил оборони на півдні, а потім отримав наказ перебратися до Білорусі під прикриттям приватної військової компанії Вагнера. На новому місці служби він дізнався про спеціальну місію на Мозирському НПЗ.

Кіберфахівці СБУ вилучили з його телефону видалене листування з іншими учасниками, фотографії об’єкта та додаткову інформацію про операцію.

На фото: картаНа фото: карта
На фото: картаНа фото: картаНа фото: карта

Фото: Служба безпеки України

СБУ застерігає армію Білорусі від участі у повномасштабній війні проти України: "Кожен загарбник, який перетне кордон нашої держави, буде знищений нашими Силами безпеки та оборони".

Як вагнерівці опинилися в Білорусі

Після заколоту ватажка ПВК Вагнера Євгена Пригожина, який відбувся наприкінці червня, у Кремлі повідомили про передислокацію найманців до Білорусі.

27 червня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підтвердив прибуття до країни Євгена Пригожина. За його словами, вагнерівці, які прибули разом із ним, не охоронятимуть розміщену там російську тактичну ядерну зброю. Проте Лукашенко наголосив, що очікує від найманців допомоги в обороні Білорусі. Щоправда, від кого має намір оборонятися Білорусь, диктатор не уточнив.

29 червня супутник зафіксував зведення наметового табору неподалік Осиповичів у Могильовській області Білорусі, а 3 липня росЗМІ опублікували фото ймовірного табору для вагнерівців.

11 липня в міноборони Білорусі заявили, що вагнерівці навчатимуть армію РБ воювати.

14 липня повідомлялося, що під Осиповичами (Білорусь) проходять заняття з підрозділами територіальних військ, де інструкторами з деяких військових дисциплін виступають бійці ПВК Вагнера.

Уранці 15 липня в Білорусі було помічено велику колону легкових та вантажних автомобілів на номерах так званих ДНР і ЛНР. Ймовірно, це були найманці ПВК Вагнера. У Держприкордонній службі підтвердили цю інформацію.

У неділю, 16 липня, моніторингова група Беларускі Гаюн повідомила, що на контрольно-пропускному пункті на кордоні між Білоруссю та РФ встановили два прапори - Росії та ПВК Вагнера.

Вагнерівці оголосили, що 30 липня буде закрита головна база ПВК у РФ - вона знаходиться у населеному пункті Молькіно, що у Краснодарському краї.

19 липня фінансист ПВК Вагнера Євген Пригожин виступив у Білорусі перед вагнерівцями, назвав ситуацію на фронті "ганьбою" та закликав найманців "дочекатися моменту, щоби проявити себе по повній".

Пізніше, 23 липня, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про бажання розміщених у його країні найманців з російської ПВК Вагнера "сходити на екскурсію" до Польщі. Після цього, того ж дня, стало відомо, що до Білорусі прибула десята колона вагнерівців, в якій щонайменше десять одиниць техніки.

В Інституті вивчення війни заявили, що немає жодних ознак того, що вагнерівці у Білорусі мають важке озброєння, необхідне для серйозного наступу на Україну або Польщу

25 липня, до Білорусі прибула 11-та колона вагнерівців, цього разу з бронеавтомобілями. У колоні щонайменше 29 одиниць автомобільної техніки. Також стало відомо, хто очолив вагнерівців у Білорусі.

27 липня повідомлялось, що підрозділи приватної військової компанії Вагнера шукають в Білорусі осіб, готових воювати проти Литви та Польщі. Також цього дня Гаюн повідомив, що до Білорусі прибула 12-та за рахунком колона ПВК Вагнера, у якій нарахували щонайменше 50 одиниць техніки.

28 липня у Центрі національного спротиву попередили, що вагнерівці готують провокації на кордоні Білорусі з ЄС. Також цього дня у Білорусі зафіксували 13-ту колону найманців.

31 липня стало відомо, що ПВК Вагнера призупинила "на невизначений термін" роботу своїх регіональних центрів із набору найманців. Також за наказом фінансиста Євгена Пригожина вони мають до 5 серпня прибути до таборів у Республіці Білорусь. 

У Білорусі виявили ще одну локацію приватної військової компанії Вагнера поблизу Осиповичів, найманці використовують склади.

Теги:
Читайте також:
Київ
+20.3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, вiвторок
23 червня
23:00
Українські аси вперше показали, як нищать ворога КАБами власного виробництва, а на фронті відбулося 204 бої
22:53
Ексклюзив
У центрі Тернополя на кілька днів частково перекриють рух транспорту
Компанії великого будівничого картелю розібрали підряди на 11 млрд грн: Данилюк-Ярмолаєва про розслідування ГО "Наші гроші"
22:45
Дональд Трамп
Трамп вражений успіхами України щодо далекобійних ударів, - FT
22:14
Ексклюзив
російські окупанти на території Запорізької АЕС
Росіяни не можуть здійснювати наступальні дії на території Приазов'я, - Андрющенко
22:09
Володимир Зеленський
Уже більшість у Росії висуває претензію Путіну щодо війни, - Зеленський
21:59
Оновлено
Кріштіану Роналду, ЧС-2026
Португалія з дублем Роналду здобула першу перемогу на ЧС-2026: результати та розклад матчів 23-24 червня
21:24
Куйбишевський НПЗ
Через українські удари про НПЗ у Росії на чверть впало виробництво бензину, - Reuters
21:04
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
Угорщина відклала крок до відкриття решти кластерів для України та Молдови, - Politico
20:57
Оновлено
Полк "Скеля": "Бабель" оприлюднив одне з найрезонансніших військових розслідувань. У штурмовому підрозділі відреагували
20:43
Фрідріх Мерц
Саміт G7 за довгий час продемонстрував єдність щодо підтримки України, - Мерц
20:42
Ексклюзив
Нема нічого неможливого: виконавчий директор NAUDI Гончаров про "перспективи" Кримського мосту
20:15
Ексклюзив
Володимир Зеленський
Климпуш-Цинцадзе: Рішення Зеленського не їхати до Гданська - серйозна помилка
20:01
Спікер МЗС України Георгій Тихий
У МЗС України заявили, що працюють над зменшенням гострих кутів у відносинах з Польщею
20:00
OPINION
Поле бою — ваша свідомість. І ви за нього несете повну відповідальність
19:31
Оновлено
пожежа на ТЕЦ у Керчі
ССО знищили залізничний міст у Крим, а СБС відзвітували про понад 60 відпрацьованих цілей
19:30
OPINION
Не Орлом єдиним: російські боти, притомні голоси та бром
19:19
Алан Гаглоев
Очільник самопроголошеної Південної Осетії Гаглоєв пішов у відставку заради посади радника Путіна
19:00
OPINION
Кремль шукає фюрера в дзеркалі
18:44
Путін на зустрічі з Кадировим у Кремлі (травен 2026 р.)
Путін доручив "звести до нуля" наслідки ударів ЗСУ по Криму
18:34
резервуари зрідженого природного газу в Росії
ЄС за травень придбав російської нафти та газу на 2,3 млрд євро: хто основні покупці
18:26
російський диктатор Володимир Путін
Путін заявив, що Росія нібито готова до мирних переговорів з Україною "на базі стамбульських домовленостей"
18:15
У Софії Київській встановили датчики для фіксації прольотів ракет
18:10
Оновлено
удар по Кривому Рогу 23.06.2026
Ударом Іскандера-М РФ убила трьох людей у Кривому Розі, там оголошено день жалоби, а дроном - жінку на пляжі в Одесі
17:45
Огляд
Крим без бензину, світла і туристів: яким є життя на півострові після ударів по інфраструктурі окупантів
17:40
Правоохоронці затримали посередника у справі про підготовку замаху на Юсова
17:30
Конференція з відбудови України у Римі
Гданська конференція з відбудови України: які результати очікувати
17:20
Оновлено
Рух "Солідарність" закликав Зеленського "стиснути зуби" та приїхати на конференцію з відбудови у Гданську
17:12
Молдова
У Молдові затримали росіянина, який збирав інформацію про Придністров’я
17:04
Російські хакери
РФ планує запустити мережу фейкових "Вікіпедій", - Bloomberg
17:01
OPINION
Чи піде Путін на серйозні переговори, щоб покласти край нинішній війні?
16:44
ВАКС заарештував майно віцепрем'єра Олексія Кулеби на майже 5 млн грн
16:07
пошкоджені резервуари АЗС
В Україні можуть з'явитись підземні сховища пального, аби створити мінімальні запаси нафти і нафтопродуктів
16:05
ВПК КНДР (Північної Кореї)
Південна Корея готова забрати з українського полону військових КНДР
16:04
Економіка рф
Попри виснаження, військова економіка РФ не очікує на швидкий колапс, - The Economist
15:21
Привласнення лікарні та 21 га землі в Києві: ексзаступнику секретаря РНБО Сівковичу оголосили нову підозру
15:04
Білий дім
Готувалися дронами здійснити вбивства у Білому домі. ФБР затримало ще двох підозрюваних
14:57
Зустріч Трамп Зеленський G7
Трамп неофіційно підтримав посилення тиску України на Путіна, - Kyiv Independent
14:01
OPINION
Бенчмарки, скринінг, кластер… Про євроінтеграцію людською мовою
13:52
нафтопровід "Дружба"
Росія наростила експорт трубопровідної нафти на 22% за місяць завдяки поставкам до Словаччини та Угорщини через "Дружбу"
13:51
СБУ затримала дезертира, який коригував російські удари по позиціях у Запоріжжі
Більше новин