Перші несподіванки на Євро-2024, рекорд Роналду та нове досягнення Дюплантіса. Головні новини світового спорту за тиждень

Дмитро Марценишин
17 червня, 2024 понедiлок
11:20

Впродовж минулого тижня у Німеччині стартував Євро-2024, португальський футболіст Кріштіану Роналду побив світовий рекорд за кількістю матчів, а шведський стрибун з жердиною Арман Дюплантіс став триразовим чемпіоном Європи з легкої атлетики

Зміст

На Євро-2024 сталися перші несподіванки

Перший несподіваний результат на Євро-2024 було зафіксовано вже в стартовій грі турніру. 14 червня Німеччина у Мюнхені розбила міцну Шотландію з рахунком 5:1.

Господарі ЧЄ швидко вийшли вперед. Вже до 19-ї хвилини голами відзначили Флоріан Вірц та Джамал Мусіала.

Наприкінці першого тайму шотландці залишились у меншості. Раян Портеус грубо зіграв проти Ілкая Гюндогана та отримав червону картку, а у ворота Шотландії поставили пенальті, який реалізував Кай Гаверц.

На 68-й хвилині Ніклас Фюллькруг зробив рахунок 4:0. Після цього німецький центрбек Антоніо Рюдігер забив автогол - після рикошету головою відправив мʼяч у власні ворота. Остаточний результат на 93-й хвилині встановив Емре Джан.

Німеччина перемогла Шотландію 5:1 та здобула свою найбільшу перемогу на чемпіонатах Європи. Крім цього, вона виявилася найбільшою у матчах-відкриттях Євро. У іншій грі групи A Швейцарія перемогла Угорщину - 3:1.

Джамал Мусіала, збірна Німеччини, збірна Шотландії, Євро-2024

Джамал Мусіала (праворуч), Фото: Getty Images

15 червня збірна Іспанії на диво легко перемогла Хорватію, яка на ЧС-2022 здобула бронзові медалі. Усі голи іспанці забили у першому таймі - відзначились Альваро Мората, Фабіан Руїс та Даніель Карвахаль. Іспанці перемогли хорватів з рахунком 3:0.

У іншій грі групи B албанці неочікувано створили проблеми чинним чемпіонам Європи -  італійцям. Вже на 1-й хвилині Недім Байрамі вивів Албанію вперед. Перевагу балканці втримати не змогли - за 10 хвилин Алессандро Бастоні зрівняв рахунок. Переможний мʼяч на 16-й хвилині забив Ніколо Барелла. Італія перемогла Албанію 2:1.

У групі С півфіналіст Євро-2020 Данія втратила очки у грі з одним з аутсайдерів турніру - Словенією. На гол Крістіана Еріксена в першому таймі словенці відповіли точним ударом Еріка Янжі на 77-й хвилині. Нічия 1:1. А от один з головних претендентів на перемогу на ЧЄ Англія прогнозовано переграла Сербію - 1:0. Єдиний гол забив на початку зустрічі Джуд Беллінгем.

Роналду побив світовий рекорд за кількістю матчів

Кріштіану Роналду, збірна Португалії, Євро-2024

Кріштіану Роналду (праворуч), Фото: Getty Images

11 червня форвард збірної Португалії та "Аль-Насра" із Саудівської Аравії Кріштіану Роналду встановив новий рекорд за кількістю зіграних матчів на найвищому рівні.

11 червня дубль Роналду допоміг збірній Португалії перемогти в товариській зустрічі Ірландію - 3:0.

Цей матч став 1226-м для португальця на топрівні в кар'єрі. Він побив рекорд колишнього воротаря "Сан-Паулу" бразильця Рожеріо Сені, який зіграв 1225 матчів.

Роналду провів 698 матчів у національних лігах, 220 - у міжнародних клубних турнірах, 76 - у національних кубкових змаганнях, 25 - в інших кубках та суперкубках ліг та 207 - за збірну.

39-річний Роналду покращуватиме ці показники. 18 червня Португалія грою з Чехією стартує на Євро-2024, де її суперниками по групі F також будуть Туреччина та Грузія.

Мессі розповів, у якому клубі завершить кар'єру

Ліонель Мессі (праворуч)

Ліонель Мессі (праворуч), Фото: Getty Images

12 червня аргентинський футболіст Ліонель Мессі заявив, що завершить кар'єру в своєму нинішньому клубі - "Інтер Маямі" зі США.

"Інтер Маямі" буде моїм останнім клубом… Люблю грати у футбол, мені це все більше подобається, бо усвідомлюю, що часу стає все менше і менше", - сказав Мессі та таким чином дав зрозуміти, що, попри сподівання фанів, не збирається повертатися до аргентинського "Ньюеллс Олд Бойз", в якому розпочинав кар'єру.

Контракт Мессі з "Інтер Маямі" розрахований до грудня 2025 року. Він виступає за клуб, власником якого є колишній англійський футболіст Девід Бекхем, з літа минулого року. У нинішньому сезоні Мессі зіграв 15 матчів, забив 14 голів та віддав 11 результативних передач.

36-річний Ліонель Мессі у 2003 - 2021 роках грав за іспанську "Барселону", після чого два сезони провів у французькому ПСЖ. Він є восьмиразовим володарем "Золотого м'яча".

Дюплантіс став триразовим чемпіоном Європи з легкої атлетики

Арман Дюплантіс

Арман Дюплантіс, Фото: Getty Images

12 червня швед Арман Дюплантіс втретє у кар'єрі виграв чемпіонат Європи з легкої атлетики у стрибках із жердиною, але не зміг побити власний світовий рекорд.

У Римі швед гарантував собі перемогу спробою на 5,92 м. Потім він стрибнув на 5,97 м та встановив новий рекорд ЧЄ - 6,10 м.

Вже у статусі чемпіона Арман Дюплантіс штурмував власний світовий рекорд - 6,24 м. Дюплантіс був близький, аби подолати планку на висоті 6,25 м у першій спробі, проте не так вдало виконав дві останні та не зміг встановити нове світове досягнення.

24-річний Дюплантіс є восьмиразовим рекордсменом світу, олімпійським чемпіоном та чемпіоном світу.

Збірна України виграла на чемпіонаті Європи у Римі шість нагород. Золото в стрибках у висоту нашій команді принесла Ярослава Магучіх, а Ірина Геращенко стала третьою. Серед чоловіків у цій дисципліні срібло здобув Владислав Лавський, а Олег Дорощук отримав бронзу. Людмила Оляновська фінішувала третьою в ходьбі на 20 км. А Михайло Кохан піднявся на третю сходинку п'єдесталу в метанні молота.

Перемогу в загальному медальному заліку ЧЄ-2024 здобула Італія, яка виграла 11 золотих, 9 срібних та 4 бронзові нагороди.

МОК обрав господарів Олімпійських ігор 2030 та 2034 років

олімпіада 2024

12 червня виконавча рада Міжнародного олімпійського комітету рекомендувала провести зимову Олімпіаду-2030 у Франції, а Ігри-2034 у США

Виконком МОК запропонував сесії організації обрати французькі Альпи господарем зимових Олімпійських і Паралімпійських ігор 2030 року, а Солт-Лейк-Сіті – 2034 року.

Для остаточного затвердження столиць Ігор МОК повинен отримати гарантії від Франції.

У 2026 році зимова Олімпіада відбудеться в італійських: Мілані та Кортіна-д'Ампеццо. Цьогоріч літні Ігри прийматиме Париж, у 2028 році - американський Лос-Анджелес, а у 2032-му - австралійський Брисбен.