
Запуск "Північного потоку" шкодитиме американським національним інтересам, - енергетичний експерт Рябцев
Керівник спеціальних проєктів науково-технічного центру "Психея", експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев не бачить інтересу американської сторони в запуску газопроводу "Північний потік"
Про це він розповів в етері Еспресо.
"Я не бачу жодного інтересу американської сторони в запуску чи перезапуску Північного потоку, ані Блумбергів, ані Лінчів, ані будь-яких інших інвесторів. Вони все що завгодно можуть розповідати про те, що вони розглядають відповідні якісь там варіанти, але вони точно не будуть нічого реального робити, тому що це шкодитиме американським національним інтересам. Поясню чому. Впродовж десятків років Сполучені Штати Америки збільшували видобуток газу на своїй території для того, щоб мати можливість продавати його по всьому світу. Впродовж цих всіх років Сполучені Штати будували на Атлантичному узбережжі термінали зі скраплення цього газу", - зазначив він.
Геннадій Рябцев наголосив, що упродовж цих років Сполучені Штати підтримували, стимулювали фінансову побудову відповідних терміналів на узбережжі Європи для того, щоб якомога більше європейських держав мали змогу отримувати американський газ.
"Але зараз хтось наче збирається відновити чи відновлювати постачання російського газу, який коштує щонайменше на третину дешевше, на європейський ринок. І в мене виникає питання: а хто, власне кажучи, тоді заплатить за те, що побудувала американська спільнота газова? І хто буде виплачувати американським видобувним і транспортним, і логістичним, і всім іншим технологічним компаніям ті недоотримані прибутки, з якими вони не зможуть зустрітися через гіпотетичне відновлення постачання російського газу", - зауважив експерт з питань енергетики.
- 26 березня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що РФ обговорює зі США відновлення постачання російського газу до Європи газопроводами "Північний потік".
Що відомо про підриви "Північних потоків"
У ніч на 26 вересня 2022 року в газопроводі "Північний потік - 2" сталося раптове падіння тиску. Вже 27 вересня стало відомо, що напередодні запуску Балтійського газопроводу до Балтійського моря вилився газ з російського газопроводу "Північний потік - 2".
Експерти з'ясували, що на маршрутах газопроводів "Північний потік" та "Північний потік - 2" у Балтійському морі 26 вересня стався вибух техногенного характеру потужністю близько 700 кг у тротиловому еквіваленті. А генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг назвав інцидент диверсією.
ЗМІ в США та Німеччині провели розслідування аварії на Nord Stream, вбачаючи у них слід проукраїнських сил, проте офіційні особи країн та НАТО радили дочекатися результатів слідства. В Офісі президента спростували причетність України.
14 серпня генеральна прокуратура Німеччини видала перший ордер на арешт українця у справі про підрив газопроводів "Північний потік".
Заступник речника федерального уряду Німеччини Вольфганг Бюхнер заявив, що результати розслідування диверсії на газогоні Nord Stream не зашкодять відносинам між Києвом і Берліном.
Водночас радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заперечив причетність України до підриву "Північних потоків", зазначивши, що країна не отримала жодної переваги від вибухів.
Наприкінці вересня 2024 року речниця міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова заявила, що Росія оголосила досудові претензії Німеччині, Данії, Швеції та Швейцарії через їхню нібито "незацікавленість" у проведені розслідування підриву "Північних потоків" та заявила про намір звернутися до Міжнародного суду ООН.



- Актуальне
- Важливе









