Огляд

Мудрик зіграв свій перший фінал за "Челсі", РФ остаточно викинули з МОК, а плей-офф ЛЧ набирає обертів. Головні новини світового спорту за тиждень

Дмитро Марценишин
26 лютого, 2024 понедiлок
10:00

З 19 до 25 лютого головними подіями у світовому спорті стала перемога "Ліверпуля" над "Челсі" у фіналі Кубка англійської ліги, рішення CAS про позбавлення росіян членства у МОК та матчі 1/8 фіналу Ліги чемпіонів

"Челсі" та "Ліверпуль" зіграли у фіналі Кубка англійської ліги

25 лютого "Челсі" та "Ліверпуль" розіграли перший англійський футбольний трофей 2024 року. Вони зустрілися у фіналу Кубка ліги у Лондоні на "Вемблі".

Для Михайла Мудрика це був перший фінал за час виступів за лондонців, які його купили за 100 млн євро у "Шахтаря" у січні 2023 року. Українець розпочав матч у запасі та вийшов на заміну лише на 90-й хвилині, коли добігав завершення основний час зустрічі.

"Ліверпуль" вирвав перемогу на 118-й хвилині, коли вже здавалася неминучою серія післяматчевих пенальті. Вирішальний гол забив Вірджіл Ван Дейк. Команда Юргена Клоппа перемогла 1:0 та здобула свій перший титул нинішнього сезону. Михайло Мудрик програв свій перший фінал у "Челсі".

"Ліверпуль" оновив власний рекорд за кількістю перемог у Кубку ліги - він здобув трофей удесяте. Другий за цим показником із 8 титулами -"Манчестер Сіті". У "Челсі" 5 таких перемог.

CAS відхилив апеляцію Росії щодо відновлення членства у МОК

Олімпіада-2022, збірна Росії

23 лютого Спортивний арбітражний суд відхилив апеляцію олімпійського комітету Росії стосовно рішення МОК про припинення членства РФ в організації.

У CAS дійшли висновку, що Міжнародний олімпійський комітет не порушив принципи законності, рівності, передбачуваності, коли відсторонив ОКР.

МОК призупинив членство росіян через те, що вони включили до складу ОКР регіональні підрозділи з тимчасово окупованих територій України. Там опинилися олімпійські комітети "ДНР", "ЛНР", а також загарбаних частин Херсонської та Запорізької областей.

Водночас рішення CAS не вплине на допуск спортсменів з РФ до Олімпіади-2024. За рішенням МОК вони там зможуть виступити в особистих змаганнях у нейтральному статусі.

"Арсенал" програв "Порту", а "Інтер" переміг "Атлетико" у Лізі чемпіонів

Лаутаро Мартінес (попереду), Інтер - Атлетико

Лаутаро Матінес, "Інтер" - "Атлетико", Фото: Getty Images

20 та 21 лютого відбулося ще чотири перші матчі 1/8 ЛЧ. "Інтер" переміг "Атлетико" з рахунком 1:0. У Мілані господарі повели у рахунку на 79-й хвилині. Після удару Лаутаро Мартінеса голкіпер "Атлетико" Ян Облак здійснив сейв, але першим на добиванні виявився Марко Арнаутович, який спрямував м'яч у сітку мадридців.

Нідерландський ПСВ та німецька "Борусія" зіграли внічию 1:1. У Ейндховені дортмундців на 24-й хвилині вперед вивів Донніел Мален. ПСВ відігрався невдовзі після перерви, коли Люк де Йонг реалізував пенальті.

Іспанська "Барселона" та італійський "Наполі" також звели зустріч унічию 1:1. У Неаполі "Барселону" на 60-й хвилині вивів вперед Роберт Левандовські. "Наполі" відігрався на 75-й хвилині зусиллями Віктора Осімхена.

"Порту" переграв "Арсенал" з рахунком 1:0. У Португалії український футболіст "Арсеналу" Олександр Зінченко не потрапив у заявку лондонців на матч через травму. "Порту" вирвав перемогу над англійцями у компенсований час - гол забив Галену.

Повторні матчі у парах "Барселона" - "Наполі" та "Арсенал" - "Порту" відбудуться 12 березня. "Атлетико" - "Інтер" та ""Борусія" - ПСВ визначать чвертьфіналістів 13 березня.

Визначилися учасники 1/8 Ліги Європи та Ліги конференцій

Анатолій Трубін

Анатолій Трубін, Фото: Getty Images

22 лютого відбулися повторні матчі 1/16 фіналу Ліги Європи. Головну сенсацію створив азербайджанський "Карабах", який пройшов португальську "Брагу". "Карабах" у першій грі переміг 4:2, але у повторній зустрічі поступився на своєму полі 0:2. У додатковий час азербайджанці у меншості виграли 2:1 та вийшли до 1/8 фіналу.

Несподіванка сталася і в Празі, де "Спарта" розтрощила зірковий турецький "Галатасарай" 4:1. Фаворитом вважалися стамбульці, які у першій грі виграли 3:2. Проте, у Чехії на 68-й хвилині за рахунку 1:1 вони залишилися у меншості та пропустили тричі.

У найстатуснішому протистоянні цієї стадії ЛЄ італійська "Рома" та нідерландський "Феєнорд" обидва матчі звели унічию 1:1. Хто пройде далі з`ясовувалося у Римі в серії післяматчевих пенальті, яку вправніше виконали господарі.

До 1/8 фіналу також вийшла португальська "Бенфіка", ворота якої захищає українець Анатолій Трубін. Лісабонці в першій грі перемогли французьку "Тулузу" 2:1 та відстояли перевагу в повторній зустрічі - 0:0.

А от останній представник України у єврокубках припинив боротьбу. Після нічиєї 2:2 у першій грі 1/16 ЛЄ "Шахтар" програв "Марселю" у Франції у повторній 1:3 та вибув з турніру.

23 лютого за підсумками жеребкування 1/8 ЛЄ "Марселю" у суперники дістався іспанський "Вілярреал". "Бенфіка" зустрінеться з шотландським "Рейнджерс".

У Лізі конференцій головну несподіванку створило загребське "Динамо", яке вибило іспанський "Бетіс". Хорвати перемогли у Севільї 1:0, та відстояли перевагу в Загребі - 1:1.

Неочікувано з проблемами зіткнувся "Аякс", який провалює нинішній сезон та в чемпіонаті Нідерландів йде лише п'ятим. У ЛЄ він вдома не зміг переграти норвезький "Буде Глімт" - 2:2. Основний час другої зустрічі також завершився внічию - 1:1. Амстердамці дотисли суперника лише в овертаймі - 1:0.

У 1/8 фіналу перед "Аяксом" буде набагато складніше завдання - він зустрінеться з англійською "Астон Віллою".

"Баварія" вирішила звільнити головного тренера Тухеля

"Баварія", Томас Тухель

Томас Тухель, Фото: Getty Images

21 лютого німецький футбольний клуб "Баварія" оголосив, що після завершення нинішнього сезону розірве контракт з головним тренером Томасом Тухелем.

Мюнхенський клуб домовився з Томасом Тухелем про дострокове припинення співпраці після завершення нинішнього сезону, хоча угода була розрахована до літа 2025 року.

Тухель тренує "Баварію" з березня 2023 року, коли він замінив на посаді головного тренера Юліана Нагельсманна. Минулого сезону фахівець привів мюнхенців до перемоги у Бундеслізі.

Про майбутнє звільнення Тухеля було оголошено після трьох поспіль поразок "Баварії", яка поступилася "Баєру" (0:3) та "Бохуму" (2:3) в чемпіонаті Німеччини і програла італійському "Лаціо" (0:1) у першому матчі 1/8 фіналу Ліги чемпіонів. Лише після цього "Баварія" перервала жахливу серію та перемогла у Бундеслізі "Лейпциг" - 2:1. Мюнхенці йдуть в чемпіонаті країни другими та відстають від лідера - "Баєра" - на 8 очок. Крім цього, вони вилетіли з Кубка Німеччини, де поступилися "Саарбрюккену" з третього дивізіону.

50-річний Томас Тухель також тренував німецькі "Аугсбург", "Майнц", "Борусію" з Дортмунду та французький ПСЖ. З 2021 до 2023 року очолював "Челсі", з яким у перший свій сезон в лондонському клубі виграв Лігу чемпіонів.

Помер автор переможного голу ЧС-1990 Андреас Бреме

Андрес Бреме

Андреас Бреме, Фото: Getty Images

20 лютого помер колишній футболіст збірної Німеччини Андреас Бреме. Йому було 63 роки.

Бреме грав на позиціях лівого оборонця та півзахисника. На клубному рівні він виступав за німецькі "Баварію", "Кайзерслаутерн", "Бармбек-Уллерхорст", "Саарбрюккен",  іспанську "Сарагосу" та "Інтер".

З "Баварією" та "Кайзерслаутерном" Андреас Бреме вигравав чемпіонат Німеччини, Кубок та Суперкубок країни, разом з мюнхенцями доходив до фіналу Кубка європейських чемпіонів.

З "Інтером" німець виграв Серію А, Суперкубок Італії та Кубок УЄФА. У складі "Сарагоси" став володарем Кубка Іспанії.

У 1990 році Андрес Бреме став чемпіоном світу в складі збірної Німеччині. У фіналі проти Аргентини він забив з пенальті переможний гол. Разом з національною командою також був фіналістом ЧС-1986 та Євро-1992.

Дані Алвеса засудили на 4,5 роки за зґвалтування

Дані Алвес

Дані Алвес, Фото: Getty Images

22 лютого колишнього футболіста іспанської "Барселони" та збірної Бразилії Дані Алвеса засудили до чотирьох з половиною років у справі про зґвалтування.

У січні 2023 року заяву до поліції на Алвеса написала жінка, яка звинуватила його у сексуальному насиллі в одному з нічних клубів Барселони. Суд в Іспанії відправив бразильця під варту без права внесення застави.

Прокуратура Барселони просила для ексфутболіста 9 років ув'язнення. Дані Алвес відкинув звинувачення та заявив, що статевий акт нібито стався за взаємною згодою. Суд виніс йому вирок у 4,5 роки ув'язнення. Також бразилець має заплатити постраждалій 150 тис. євро.

40-річний Дані Алвес у 2008-2016 та 2021-2022 роках виступав за "Барселону". Також грав за іспанську "Севілью", італійський "Ювентус", французький ПСЖ та бразильський "Сан-Паулу". Останнім клубом Алвеса був мексиканський "Пумас", який розірвав з ним контракт через звинувачення у зґвалтуванні у січні 2023 року.

Алвес зіграв за збірну Бразилії 126 матчів та забив 8 голів. Загалом за кар'єру він виграв 43 титулів та поступається за їхньою кількість лише аргентинцю Ліонелю Мессі, в якого 44 трофеї.