Армія Ізраїлю розгорнула сили в буферній зоні на кордоні з Сирією

8 грудня, 2024 неділя
09:47

Після того як 8 грудня сирійські повстанці оголосили про захоплення Дамаска, армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) розгорнула свої підрозділи в буферній зоні та в кількох "інших місцях" на кордоні з Сирією

Зміст

Про це йдеться в повідомленні ЦАХАЛу.

"Відповідно до оцінки ситуації після нещодавніх подій у Сирії, включаючи вхід озброєного персоналу в буферну зону, ЦАХАЛ розгорнув сили в буферній зоні та в кількох інших місцях, необхідних для її оборони, щоб забезпечити безпеку громад Голанських висот і громадян Ізраїлю", – йдеться в повідомленні.

Ізраїльські військові додали, що не втручатимуться у внутрішні події в Сирії та продовжуватимуть діяти стільки, скільки буде необхідно, щоб зберегти буферну зону та захистити Ізраїль та його цивільне населення.

Що відбувається в Сирії

У Сирії триває масштабна військова операція опозиційних сил проти урядових військ. Сирійська опозиція почала активний наступ уранці 27 листопада і після двох днів зіткнень узяла під контроль 56 населених пунктів у провінціях Алеппо й Ідліб та підійшла до околиць Алеппо.

У суботу, 30 листопада, російська авіація вперше з 2016 року завдала авіаударів по місту Алеппо, до центру якого дійшли сирійські повстанці. Водночас РФ пообіцяла режиму Асада додаткову військову допомогу.

Того ж дня Reuters з посиланням на військові джерела повідомило, що сирійські повстанці захопили місто Мараат аль-Нуман в провінції Ідліб, таким чином узявши під свій контроль всю цю провінцію.

Російська влада вирішила відправити у відставку командувача угруповання військ у Сирії Сергія Киселя на тлі втрат і зростання паніки серед російських військових. Ситуація для російського контингенту в Сирії погіршується - повстанські війська наступають на півдні країни, міські бої відбулися в Хамі, Хомсі та Сувейді.

Міністерство закордонних справ України заявило, що відповідальність за деградацію безпекової ситуації в Сирії несуть Росія та Іран. 

4 грудня збройні сили США завдали удару з метою самозахисту проти систем озброєнь у східній Сирії. 5 грудня сирійські повстанці ввійшли в ключове центральне місто Хама. Сили режиму Асада вийшли з міста. Наступного дня МЗС України закликало громадян утриматися від поїздок до Сирії.

Станом на 6 грудня сирійські повстанці, очолювані джихадистським угрупованням "Хайят Тахрір аль-Шам" (ХТС), наблизились до Хомса, третього за величиною міста Сирії. Крім того, підтримуваний США альянс на чолі з сирійськими курдами захопив Дейр-ель-Зор, головне місто на сході Сирії та головний пункт перетину кордону з Іраком.

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган запропонував допомогти сирійському лідеру Башару Асаду в формуванні майбутнього Сирії, однак його пропозиція була відхилена.

7 грудня сирійські опозиційні сили оголосили про взяття під контроль міста Дараа, розташованого на південному заході країни. А вже згодом повстанці заявили, що увійшли в столицю країни Дамаск і оголосили про падіння уряду диктатора Башара Асада. Президент нібито покинув країну.

Теги:
Читайте також:
Київ
+16.1°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.23
    Купівля 41.23
    Продаж 41.76
  • EUR
    Купівля 47.71
    Продаж 48.41
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
18 червня
00:03
Оновлено
Анатолій Трубін у воротах "Бенфіки" у матчі клубного ЧС проти "Боки Хуніорс"
Клубний ЧС-2025: "Бенфіка" з Трубіним зіграла внічию з "Бокою Хуніорс". Результати усіх матчів 17 червня
2025, вiвторок
17 червня
23:52
єврейська громада україни
Операція Ізраїлю проти Ірану "не закінчиться без пошкодження ядерного об'єкта", - радник з питань безпеки Ізраїлю
23:49
Оновлено
Наслідки атаки РФ на Київ, 17.06.2025
РФ атакувала Україну "шахедами" і ракетами: у Києві відомо про 16 загиблих, понад 100 постраждалих. В Одесі є жертви та поранені
22:48
Володимир Зеленський
"Єдина реальна зміна в поведінці РФ після зміни президента США", - Зеленський про збільшення кількості дронів в атаках росіян
22:40
Ексклюзив
Путін
"У Путіна один глядач": політик Рибачук про удари РФ по Україні
22:21
Євген Селезньов
"Все, що є у моїх силах, я роблю для перемоги України": ексфорвард збірної Селезньов про мовний скандал із 16-річним футболістом
22:18
Ексклюзив
Роман Костенко
"Не вважаю, що це є гідною відповіддю": нардеп Костенко про балістичну ракету "Сапсан"
21:31
Тайвань прапор
Тайвань уклав угоду на постачання програмного забезпечення БПЛА, що випробували в Україні, - Reuters
21:06
школа, урок
Мінветеранів і Міносвіти затвердили рекомендації щодо працевлаштування ветеранів на посади вчителів "Захисту України"
20:42
Володимир Зеленський і Марк Карні
Зеленський зустрівся з канадським прем’єром Карні на полях саміту G7. Про що говорили
20:41
Ексклюзив
Відразу викликати саперів: Defence Express про металеві кульки, які люди можуть знаходити у Києві після ракетної атаки 17 червня
20:29
Ексклюзив
Руслан Кравченко
"Кравченко не належить до політичної команди президента": політолог Фесенко про нового генпрокурора
20:02
підвал катівня
На Херсонщині встановили понад 1,5 тис. людей, які зазнали катувань від рук росіян
20:02
OPINION
Государєві людішкі — витратний матеріал
19:55
Кирило Нестеренко, Олександрія
Віцечемпіон УПЛ "Олександрія" презентувала нового тренера
19:51
Дональд Трамп
"Ми не збираємося його вбивати поки що": Трамп назвав верховного лідера Ірану "легкою мішенню"
19:48
"Як продемонструвати те, чого немає?" DeepState проаналізував ситуацію з фортифікаціями на Сумщині
19:22
Дональд Трамп
"Тепер ми маємо повний і тотальний контроль над небом Ірану", - Трамп
19:21
Радбез ООН
Україна скликає засідання Радбезу ООН через масований російський обстріл 17 червня
19:16
Загрози навіть для країн, які раніше з цим не стикалися: WWP про загрози для України в умовах змін клімату та їх вирішення
19:13
Ексклюзив
шахед
Це найбільша атака за кількістю задіяних засобів повітряного ураження: Defence Express про удар РФ 17 червня
19:10
санкції
Канада оголосила про пакет військової допомоги Україні на $1,5 млрд і нові санкції проти РФ
19:03
Ексклюзив
Дональд Трамп
"Всі ці події наклали відбиток": дипломат Хандогій про достроковий від’їзд Трампа із саміту G7
18:55
Михайло Федоров
"Фундамент для нових AI-продуктів": Україна розробляє власну мовну модель, - Федоров
18:18
Укрзалізниця вперше за 6 років підвищує ціни на напої в поїздах
18:02
У Житомирі сталася стрілянина: свідки кажуть про двох загиблих
18:02
Огляд
Руслан Кравченко
Руслан Кравченко - новий генпрокурор: історія та обіцянки головного держобвинувача країни
18:02
OPINION
Політика здорового глузду
18:00
Російська дезінформація
"Міноборони відмовляється виплачувати компенсації сімʼям загиблих військових": ЦПД попередив про новий фейк РФ
17:55
наслідки ворожої атаки на Київ 17.06.2025
Путін свідомо наказав обстріляти Київ під час саміту G7: у МЗС України пояснили, з якою метою
17:34
У ЄС продовжили угоду щодо "транспортного безвізу" з Україною до кінця 2025 року
17:32
Верховна Рада
Рада підтримала в цілому законопроєкт про посилення відповідальності за корупцію
17:31
OPINION
блог Дмитро Снєгирьов
Рівень втрат на Покровському напрямку є критичним для армії РФ
17:17
Огляд
дрон, ЗСУ
Як дрони стають частиною ППО та ПРО
17:16
прапор, Євросоюз
У ЄС оновлюють правила скасування безвізу для громадян третіх країн
17:15
Унаслідок атаки РФ на Одесу руйнувань зазнав собор Різдва Христового ПЦУ
17:10
суд, санкції
Трьох агентів ГРУ, які підірвали автівку з воїном ЗСУ, засудили до 15 років вʼязниці
16:52
на фото прем'єр-міністр України Денис Шмигаль
"Рішення прийняте: Шмигаля звільнять", – Железняк про зміну премʼєр-міністра
16:43
Анонс
: у Львові відбудеться благодійний забіг з митрополитом Борисом Ґудзяком
Біжи разом з УКУ: у Львові відбудеться благодійний забіг з митрополитом Борисом Ґудзяком
16:40
Каньє Вест
Каньє Вест не змінював ім'я вдруге, Ye Ye зʼявилося через плутанину з заповненням онлайн-форми
Більше новин