Ексклюзив

Соціолог Шульга розповів, як російська влада намагається керувати внутрішньою стабільністю в РФ

5 січня, 2025 неділя
21:13

Доктор соціологічних наук, керівник Інституту конфліктології та аналізу Росії Олександр Шульга розповів, як російська влада намагається керувати внутрішньою стабільністю в РФ, зміщуючи акценти у ЗМІ

Зміст

Про це він розповів в етері Еспресо. 

"Ми готуємо звіт щодо основних тем в російських соціальних мережах. По телебаченню ми також зробимо, але там все більш прогнозовано. Так от, якщо подивитися по темам, то головною темою, яка найбільшу кількість переглядів зібрала, це були, міграційна криза, пов'язані з цим також видворення мігрантів, пов'язані з ними злочини, наприклад, "Крокус". Тобто 7, 7 мільярда переглядів. І це, дійсно, можна сказати, що в середньому найвища цифра. І всі інші відстають. На другому місці умовно це Курщина - 1,6 мільярда переглядів. І тільки потім, на третьому місці, провали в Сирії, в Молдові та в Абхазії", - сказав він.

За словами Олександра Шульги, зміщення акцентів у інфопросторі РФ відбувається за допомогою збільшення кількості публікацій на "потрібні" теми. 

"А от якщо подивитися, власне, інфляцію, то цій темі там 100 тисяч публікацій релевантних, наприклад, в Телеграмі і 603 мільйона переглядів. Але, от якщо ми подивимося по, власне, цих трьох темах, тобто міграційна криза, Курська операція і, власне, провали. Так от, якщо ми подивимося, скільки всього було публікацій, і скільки цих публікацій зроблено так званими пов'язаними з державою акторами, тобто каналами державними або прокремлівськими каналами, то тут їх якраз в п'ять, в шість разів більше, ніж публікації про інфляцію, про послаблення економіки і про, власне, всі негативні ці тенденції, про які ми з вами говорили", - зазначив він.

Соціолог зауважив, що окрім інфляції уникають також теми російської війни в Україні. 

"За рахунок управління кількістю публікацій і з намаганням змістити акцент на це, ну, тобто: "Всі говоримо про "Крокус". Всі говоримо про мігрантську кризу. А тепер ми ще нові закони прийняли. А тепер більше без суду можемо мігрантів етапувати назад і депортувати. А тепер ми ще одну облаву зробили", - тобто таким чином. І що цікаво, "спеціальна військова операція", як вони називають війну, вона також набагато менше уваги, порівняно з цими темами, про які ми сказали, набирає. Ну, тобто Курська операція - це одна історія, тому що це на російській території, там багато інших проблем. А Покровськ, наприклад, там в сім-вісім-десять разів менше, ніж ці теми. Тобто, бачите, вже не війною намагаються від холодильника, а іншими темами. І це от дуже цікава тенденція 24-го року, подивимося в 25-го, як буде, але зміщення уваги - це дійсно намагання Кремля, власне, ну, от внутрішньою стабільністю якось керувати", - додав Олександр Шульга.

  • 1 січня викладач бізнес-школи УКУ Пекар розповів, що економіка Росії перебуває в жахливому стані. Хоча вона не розпадеться за лічені тижні, друга половина 2025 року принесе їй серйозні виклики, з якими вона не буде готова впоратися.
  • Очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов вважає, що Росія ще здатна продовжувати війну проти України в тих обсягах, в яких воює зараз.

Теракт у "Крокус Сіті холі": що відомо

Під час концерту в ТРЦ "Крокус Сіті хол" під Москвою у п'ятницю, 22 березня, невідомі в камуфляжі вчинили стрілянину, внаслідок якої загинули 145 осіб. ФСБ затримала понад 10 підозрюваних, серед них – четверо таджиків.

Більш ніж за два тижні до теракту уряд США попереджав російських чиновників, що цей ТРЦ є потенційною мішенню терористів.

У Головному управлінні розвідки переконані, що стрілянина в московському ТРЦ - це свідома провокація режиму Путіна, а у МЗС заявили, що світ має рішуче відкинути брехливі російські звинувачення в нібито причетності України. Причетність України відкинув і Білий дім. 

23 березня Путін виступив зі зверненням щодо теракту. За словами російського диктатора, Україна "готувала вікно", аби прийняти терористів, що влаштували теракт у Підмосков'ї. Представник ГУР Андрій Юсов назвав цю заяву абсолютно брехливою та абсурдною.

Після теракту керівник фракції "Єдина Росія" Володимир Васильєв заявив, що у держдумі розглянуть та "глибоко пропрацюють" питання повернення смертної кари.

Увечері 23 березня президент України Володимир Зеленський уперше відреагував на теракт під Москвою. За його словами, Путін та інші покидьки просто намагаються звалити відповідальність на когось іншого.

Аналітики з Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що до теракту в "Крокус Сіті холі" в Підмосков’ї причетне терористичне угруповання "Ісламська держава".

Рада національної безпеки (NSC) США в неділю, 24 березня, однозначно відкинула спроби РФ звинуватити Україну в організації теракту в ТРЦ "Крокус Сіті хол".

10 квітня слідчий комітет РФ заявив, що до теракту в "Крокус Сіті холі" нібито причетна українська нафтогазова компанія Burisma Holdings.

Теги:
Читайте також:
Київ
+20.5°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
22 липня
18:59
кримінал
У Польщі судитимуть жінку за напад на українських підлітків біля басейну
18:53
Володимир Зеленський та Метью Вітакер
Зеленський зустрівся із Послом США при НАТО Метью Вітакером
18:52
Джеффрі Епштейн
У Франції знайшли мертвим пособника Епштейна, який вербував жінок
18:37
Трамп Інфантіно
Трамп хоче зробити голову ФІФА Інфантіно Генеральним секретарем ООН
18:17
США - Іран
США пообіцяли відповісти на атаки Ірану в Ормузькій протоці
17:58
Огляд
Володимир Зеленський призначив Олександра Поклада т.в.о. голови СБУ
Хто такий новий керівник СБУ Олександр Поклад і які ризики містить його призначення
17:52
Аналітика
Національний банк України
Під підозрою навіть фірми з надто молодими керівниками: банки отримали від НБУ нові критерії ризиків для фінмоніторингу бізнес-клієнтів
17:43
МВФ
В Україні можуть почати підвищувати тарифи на світло і газ уже з 2027 року, - МВФ
17:40
Оновлено
Атаки РФ 22 липня: на Одещині загинула жінка, на Київщині, у Харкові та Запоріжжі є поранені, на Чернігівщині знеструмлення
17:25
Війна з Росією
Швидкий "ХОТ ДОГ": новий перехоплювач вже збив 300 ворожих цілей. На фронті 79 боїв
17:05
OPINION
блог Тарас Шамайда
Чи поверне Зеленський Федорова у Міноборони
16:53
У Києві прощаються з журналістом "Українського радіо" Олександром Куцаком
16:35
Михайло Драпатий
Найближчим часом новий головнокомандувач розпочне кадрові зміни, - військовий аналітик Гетьман
16:30
Балістична ракета FP-7
Біля берегів Норвегії знайшли ймовірні уламки російської ракети
16:12
Новини компаній
blago стала генеральним партнером Lviv Fashion Wee
blago стала генеральним партнером Lviv Fashion Week: компанія підтримуватиме розвиток української модної індустрії
15:26
новини Закарпаття
У Києві оголосили підозру директору товариства через привласнення коштів на захист енергооб'єкта
15:13
Зеленський
Офіційно: Зеленський звільнив Сирського, Драпатого і Гнатова та призначив на нові посади Драпатого і Скибюка 
14:57
Віктор Орбан
Орбан оголосив боротьбу з "автократичним режимом" партії прем'єра Угорщини
14:47
прапор, кримскі татари, крим
Фундаментальна наука замість пропаганди: “Історію кримських татар” Возгріна перекладуть англійською
14:37
ілюстрація - соціологія, опитування
Опитування Rating Group: Залужний очолив рейтинг довіри українців, Федоров за тиждень наростив підтримку вдвічі
14:25
Марко Рубіо
Рубіо обговорить з Лавровим війну Росії проти України
14:12
танкер Veronica
Сили безпілотних систем уразили ще 13 суден РФ у межах операції "МоЛоЧКа"
14:01
OPINION
Призначення Драпатого: що далі?
13:48
Новонароджена дитина
У 2026 році в Україні на одного новонародженого припадає чотири померлих, – Опендатабот
13:46
Оновлено
Ігор Скибюк
Новим начальником Генштабу ЗСУ стане Ігор Скибюк. Драпатий зазначив, що це командир, якому можна довіряти в складних обставинах
13:29
5G
У Києві запустили пілотний проєкт 5G. Наступною стане Одеса 
13:14
PR
Онлайн-кредитування в Україні
Онлайн-кредитування в Україні: чому фінансова гнучкість стає важливою для домогосподарств
12:49
росія проти НАТО
Росія готує провокації "під чужим прапором" проти країн НАТО, - ЦПД
12:29
Андрій Гнатов
Росія планує відкрити новий фронт: Гнатов заявив, що ЗСУ готують відповідні заходи
12:09
З чорнетки привітання росіянок від Путіна з нагоди 8 березня
У Кремлі заявили, що РФ готова повернутися до перемовин після захоплення всієї Донеччини, – Bloomberg
12:08
Оновлено
москва, кремль
Таємна зустріч представників РФ і Німеччини в Баку могла створювати підґрунтя для мирних переговорів, - Остапенко
11:58
Ексклюзив
Юрій Луценко
Зеленський переклав відповідальність на Драпатого, а Федорова усунув від бюджету, - Луценко
11:32
ЗСУ
Британська компанія підписала угоду про виробництво гармат L119 в Україні
11:00
OPINION
Призначення Драпатого. "Майдан картонок" може розходитися, щоб зібратися знову
10:53
Оновлено
Wildberries
Зеленський підтвердив удари дронів, унаслідок яких загорілися логістичні центри Wildberries у Краснодарі та Невинномиську й нафтобаза в Армавірі
10:40
Огляд
Нова надія для України і погана новина для Росії: перші реакції на призначення Драпатого головкомом
10:33
OpenAI
OpenAI заявила про безпрецедентну кібератаку, яку здійснив ШІ-агент під час тестування
10:12
Ексклюзив
ексзаступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант Ігор Романенко
Кадрову кризу потрібно завершити вже цього тижня: Романенко закликав владу зосередитися на війні
10:07
США Україна
Україна та США підписали угоду про експорт українських БПЛА для випробувань у Штатах, – "Радіо Свобода"
10:00
PR
програма лояльності АТБ  зі S.T.A.L.K.E.R
Програма лояльності АТБ вийшла у фінал престижної нагороди European Loyalty Awards
Більше новин