З тимчасово окупованої Луганщини повернули підлітка, який став сиротою

8 червня, 2023 четвер
11:05

На підконтрольну Україні територію з тимчасово окупованої російськими військами Луганської області повернули 14-річного хлопця, який став сиротою і перебував у притулку

Зміст

Про це інформує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

У квітні Анастасія звернулася до Мінреінтеграції з проханням допомогти повернути її 14-річного брата Павла з тимчасово окупованої території Луганщини. Сестра раніше переїхала з Лисичанська до Дніпра, а хлопець залишився вдома.

"Нещодавно хлопець став круглим сиротою. Його помістили у притулок в Луганську", - розповідають у пресслужбі.

Дівчина дізналася про ситуацію і вирішила забрати брата якнайшвидше. Вона оформила опіку за спрощеною процедурою, яка діє в Україні під час воєнного стану.

Повідомляється, нещодавно Анастасія та Павло повернулися до України. Цей процес зайняв близько місяця.

Фото: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій

Якщо ви стали свідком незаконного переміщення дітей на тимчасово окуповану територію або територію РФ, повідомляйте про це профільному фахівцю Мінреінтеграції Наталії Ємець за номером (050) 562-03-13 або на гарячу лінію Національного інформаційного бюро 16-48.

Що відомо про депортацію українських дітей

17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна. Його підозрюють у примусовій депортації українських дітей.

27 квітня Парламентська Асамблея Ради Європи визнала геноцидом депортацію загарбниками жителів тимчасово окупованих територій України до РФ і привітала видачу Міжнародним кримінальним судом ордерів на арешт Путіна і російської дитячої омбудсменки Марії Львової-Бєлової.

Того ж дня президент Володимир Путін підписав указ про можливість депортації українців за відмову брати паспорти РФ.

У спеціальному звіті, який представила ОБСЄ 4 травня йдеться, що примусове вивезення Росією українських дітей може бути визнано злочином проти людяності.

14 травня стало відомо, що на тимчасово окупованих територіях України російські загарбники примусово паспортизують дітей від 14 років, погрожуючи їхнім батькам. 

29 травня в Росії внесли зміни до закону "Про військовий стан", які зокрема легалізують депортацію мешканців тимчасово окупованих територій і проведення так званих виборів.  

Під час проведення медоглядів на тимчасово окупованих територіях росіяни ставлять дітям фейкові діагнози - після цього батьків змушують надати згоду на їх вивезення на так зване лікування чи реабілітацію до Росії. 

30 травня ЗМІ ворога повідомляли про затримання українки у Москві. Жінка нібито намагалася оформити там опікунство над двома дітьми з тимчасово окупованого Генічеська.

Уповноважений із прав людини Дмитро Лубінець: Україна має підтвердження, що територією Білорусі за участі влади цієї країни відбувалося примусове переміщення українських дітей і військовополонених. 

1 червня віцепрем'єр-міністерка - міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук заявила, що у РФ змінюють імена та дати народження незаконно депортованим дітям.

Теги:
Читайте також:
Київ
+25.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
10 червня
15:46
поліцейський
У ВР ухвалили законопроєкт щодо підвищення зарплат поліцейським і рятувальникам
15:15
ЗСУ, ППО
Україні вдалося знайти засоби ППО, включаючи ракети, термін придатності яких закінчується, - МЗС
15:08
Оновлено
У Криму горіла панорама "Оборона Севастополя". Панно у ній жодної історичної цінності не має, — Портников
14:57
Ексклюзив
У Києві попрощалися із 12-річним хлопчиком, який загинув через ДТП в Соломʼянському районі
14:56
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
14:43
Оновлено
У Підмосков'ї ліквідовано посадовця міноборони, а в Москві вибухнув електромобіль. Затримали двох підлітків
14:38
Система ППО Patriot
Україна випробувала власну ракету, дешевшу за Patriot, - Financial Times
14:28
Волинська область, Волинь
На Волині встановлять антидронові сітки
14:26
Володимир Зеленський і Валерій Залужний
У КМІС назвали трьох діячів зі сфери оборони, які популярніші за Зеленського
14:01
OPINION
Чому у нас не бояться порушувати ПДР
13:52
Володимир Зеленський та Михайло Федоров
Зеленський, Терехов, Федоров: соціологи назвали політиків із найвищим рейтингом довіри
13:43
ДШВ запустили систему "Прометей" для управління артилерією в режимі online
13:19
Кір Стармер
"Солідарність з Україною залишається нашою головною метою". Стармер відповів Туску
13:15
мікросхема, чіп, електроніка
Палата представників заборонила передачу американських технологій для виробництва "шахедів"
12:58
Ексклюзив
Рефат Чубаров
Чубаров: успішна атака на Чонгарський міст завдала сильного удару по логістиці РФ у Криму
12:30
Верховна Рада, ВР
Верховна Рада збільшила видатки на безпеку і оборону на 1,56 трлн грн
12:26
Оновлено
Чонгарський міст повністю зруйновано. Маріупольський порт не працює. Підсумки роботи Сил оборони на полудень 10 червня
12:02
Ексклюзив
Ігор Рейтерович
Вимоги Угорщини запровадити квоти для нацменшин у Раді суперечать Конституції України, - Рейтерович
12:00
Оновлено
Наслідки удару по Чебоксарам, Чувашія
Зеленський підтвердив, що Flamingo влучили у воєнний завод у Чебоксарах, який забезпечує окупантів ракетами
11:46
Огляд
Чого слід чекати, якщо не оцифрувати трудову книжку до 10 червня, та як це зробити самостійно
11:30
OPINION
Україна-Польща. У політиці емоції — поганий радник
11:09
Торік у ДТП загинули понад 3 тис. людей: у Раді назвали основну причину смертей на дорогах
11:04
OPINION
Польська істерія і стратегічна ціна
11:02
Дмитро Кулеба
Зеленський написав відкритого листа Путіну, бо переговори через Абрамовича не спрацювали, як треба, - Кулеба
10:52
Ексклюзив
Путін в Кремлі
Діагноз режиму: Долінце про антидронові сітки біля резиденції Путіна на Валдаї
10:46
відключення світла, блекаут, генератор, енергетика
Через російські обстріли є знеструмлення у шести областях: стан енергосистеми 10 червня
10:33
ДТП у Києві
Смертельна ДТП у Солом'янському районі Києва: у Bolt підтвердили, що водій у момент аварії виконував замовлення
10:06
Ексклюзив
санкції проти рф
Політолог Телешун пояснив, як санкції ЄС можуть створити загрозу для режиму в Росії
10:02
Іван Вигівський
РФ почала вербувати дівчат для вбивств військових, - Вигівський
10:00
валюта
Курс валют на 10 червня: вартість долара в банках перетнула позначку 45 грн
09:19
Оновлено
Рятувальники
Росія атакувала Україну понад сотнею дронів: вдарила по Харкову та Одесі, є постраждалі та руйнування
08:51
зброя США
США завдають ударів по Ірану за збитий гелікоптер
08:49
патріарх Кирил
Патріарх Кирил, Мединський, Алекперов: ЄС готує проти поплічників Путіна санкції, які раніше блокував Орбан
08:45
Ексклюзив
Карта бойових дій за березень-травень
Росіяни воюють між собою через проблеми з комунікацією: Третій армійський корпус про Лиманський напрямок
08:03
OPINION
Україна не вступить в ЄС у 2027 році. Чи варто з цього робити трагедію?
07:57
Дмитро Лубінець
Лубінець розповів про дзвінок Єрмака після звільнення, щоб підписати "меморандум"
2026, вiвторок
9 червня
22:56
Ексклюзив
грицак
Я хочу помилятися, але ця війна надовго, - історик Грицак
22:30
безпілотник, дрон
РФ перейшла на нові відеочастоти на "Молніях", детектори можуть їх пропустити, — Флеш
22:25
Ексклюзив
Криза навколо Тайваню найімовірніше припаде на кінець осені, — політолог Саакян
22:02
Усик
Чемпіон світу з боксу Усик увійшов до рейтингу найвпливовіших людей у спорті за версією TIME
Більше новин