На заміну МСЕК: МОЗ визначило заклади, де працюватимуть експертні команди

17 грудня, 2024 вiвторок
11:23

В Україні визначили перелік лікарень, в яких працюватимуть експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи й визначення інвалідності

Зміст

Про це повідомили в пресслужбі Міністерства охорони здоров'я України.

До переліку, який визначили розпорядженнями керівників військових адміністрацій за погодженням з МОЗ, увійшли 286 закладів охорони здоров’я. Вони охоплюють усі регіони країни і, як запевнили в МОЗ, відповідають сучасним стандартам якості медичних послуг. На базі цих лікарень працюватимуть експертні команди, що проводитимуть фахове оцінювання повсякденного функціонування та визначатимуть інвалідність.

У міністерстві додали, що заклади відбирали, зокрема, за критерієм наближеності – щоб вони були якомога ближчими до людей в усіх регіонах. Для відбору склали чеклист забезпечення закладів, розрахунок потреб в експертних командах залежно від кількості справ МСЕК у черзі, вимоги до формування експертних команд і шаблони для їх формування. 

Експертні команди працюватимуть у новій електронній системі. Доступ до неї матимуть усі лікарі. Вони створюватимуть у цій системі електронне скерування на оцінювання повсякденного функціонування для своїх пацієнтів. Систему вже почали тестувати з пілотними закладами, а з 1 січня вона має запрацювати в усіх лікарнях.

Читайте також: Торговці інвалідністю: як корупційні скандали у МСЕК призвели до скликання РНБО і ліквідації структури

"Електронна система, яку ми створюємо, допоможе позбутися зайвих паперів і гарантує прозорість та підзвітність у прийнятті рішень експертними командами. У ній буде фіксуватися кожна дія і кожен документ, щоб ніхто не міг заднім числом змінити діагноз чи рішення. Упродовж наступного року будемо розширювати можливості системи та інтегруємо її з ЕСОЗ, щоб іще полегшити роботу лікарям", – зазначила заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

Більшість лікарень уже визначилися з першим переліком лікарів, які проводитимуть оцінювання. На сьогодні це понад 4300 лікарів, тоді як у МСЕК працювало майже 1300.

"Загалом зараз створено 1348 експертних команд. Найбільше – за профілем "загальнохірургічна", "загальна", "хірургічна" та "травматологічна". Серед інших профілів команд – кардіоневрологічна, офтальмологічна, онкологічна, фтизіатрична, гематологічна та психіатрична. Таким чином, оцінювати повсякденне функціонування людини зможуть фахівці з відповідною кваліфікацією", – додали в МОЗ. 

Переліки лікарів і контактну електронну пошту медзаклади розміщують на своїх сайтах. Також на сайті МОЗ розміщено дашборд із командами закладів. Переліки оновлюватимуть.​

Також МОЗ затвердило положення про Центр оцінювання функціонального стану особи, який має забезпечити експертну підтримку й перегляд обґрунтованості рішень, оскарження рішень пацієнтами. Керівник центру затвердив перелік лікарів, які братимуть участь у його роботі. 

Протягом грудня справи, які мали бути розглянутими 2025-го або наприкінці цього року, передають від МСЕК до закладів з експертними командами. Заклади мають поділити справи за профілем (загальний, кардіоневрологічний, хірургічний, травматологічний, онкологічний, гематологічний, офтальмологічний, психіатричний, фтизіопульмонологічний) і розпочати внесення інформації про ці справи до електронної системи, щоб забезпечити повноцінне оцінювання з 1 січня 2025 року​​.

Що передувало

ДБР 4 жовтня  викрило керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи  Тетяну Крупу на незаконному збагаченні у великих розмірах, до якого можуть бути причетні інші члени родини. Під час обшуків знайшли готівку в еквіваленті $6 млн. При цьому  Тетяна Крупа намагалась викинути у вікно майже пів мільйона доларів.

Головний редактор інформаційно-аналітичного порталу "ЦензорНет" Юрій Бутусов, із посиланням на власні джерела, заявив про пів сотні прокурорів Хмельниччини зі статусом інваліда II групи. Кожного з них назвав поіменно.

У підсумку керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник (теж начебто інвалід) звільнився з посади, а Офіс генерального прокурора України розпочав розслідування.

Як установило попереднє розслідування громадського "Центру протидії корупції", фальшиву інвалідність з подальшою постійною виплатою пенсій мають прокурори не лише на Хмельниччині, а й на Харківщині, Сумщині, Дніпропетровщині.

22 жовтня президент Володимир Зеленський підписав указ №732/2024, яким з 31 грудня 2024 року медико-соціальні експертні комісії будуть ліквідовані.

25 жовтня уряд затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед медико-соціальних експертних комісій.

28 жовтня в уряді спростували чутки про те, що план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням у МСЕК вплине на виплати з інвалідності.

Наступного дня Верховна Рада України на засіданні ухвалила в цілому законопроєкт №11225 щодо вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко 1 листопада розповів, що замість окремих 328 МСЕКів в Україні працюватимуть команди практикуючих лікарів, склад яких формуватиме система за випадковим принципом.

4 листопада Кабмін підготував і вніс до Верховної Ради законопроєкт щодо ліквідації медико-соціальні експертні комісії.

Верховна Рада України 20 листопада підтримала цей законопроєкт у першому читанні.

Теги:
Читайте також:
Київ
+28.3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, субота
27 червня
19:30
Україна наближає удар по Кримському мосту, знищуючи пороми і послаблюючи ППО у Керчі, — британська розвідка
18:56
Данило Донченко та Теодор Берггрен (ліворуч), UFC, змішані єдиноборства
Український боєць UFC переміг нокаутом та згадав Зеленського із Макроном
18:24
Огляд
Книжковий огляд 27.06.2026
Український Геракл, рок-вірші та уламки свободи – 5 книг, де історії надають людського обличчя
18:11
Нафта
Дешева нафта після відкриття Ормузу завдає Росії більше шкоди, ніж українські дрони, — DW
17:55
Ексклюзив
Український Крим під російською окупацією
Захищати Крим простіше, ніж на нього наступати, - військовий історик Жирохов
17:39
Юлія Свириденко
Понад 100 млн євро і п'ять країн-партнерів: Україна запустила міжнародний напрям оборонних інновацій Brave1
17:19
OPINION
Якщо Науседі вдасться виступити в ролі посередника між Навроцьким та Зеленським, це буде іронією долі
17:06
Бундесвер
Добровольців не вистачає, Росія загрожує НАТО: Німеччина може повернути обов'язковий призов
16:50
криптовалюта
В Україні арештовані криптоактиви хакерів вперше передали державі
16:45
Ліонель Мессі, ЧС-2026
Роналду грає за перемогу в групі, а Мессі йде за новими рекордами: розклад заключних матчів 3-го туру ЧС-2026
16:44
Дрон "Лелека"
Українські дрони "Лелека" і "Булава" отримали дистанційне керування, а на фронті відбулося 57 боїв
16:28
Дональд Трамп і Джон Болтон
Кримінальні справи проти опонентів Трампа: ексрадник президента США Болтон визнав провину
16:03
В Україну повернулися семеро цивільних, яких Росія незаконно утримувала з 2022 року
В Україну повернулися семеро цивільних, яких Росія незаконно утримувала з 2022 року
15:46
Літак врізався в найвищу будівлю Пекіна: деталі інциденту
15:41
Інфографіка
Чемпіонат світу 2026 з футболу, ЧС-2026 з футболу
Визначилися 28 учасників плейоф ЧС-2026: Який вигляд мають підсумкові таблиці після 3-го туру
15:36
Володимир Зеленський і Кароль Навроцький
Третина поляків вважає, що рішення Навроцького забрати орден у Зеленського зміцнило позицію Польщі, — опитування
15:14
Канада
Канада вперше в історії отримала право приєднатися до Євробачення
15:00
Усман Дембеле, Норвегія - Франція, ЧС-2026
Франція із хет-триком Дембеле розтрощила Норвегію, а Кабо-Вербе увірвалося до плейоф: результати матчів 3-го туру ЧС-2026
14:45
Кароль Навроцький
Погрожував Навроцькому смертю в мережі: у Польщі затримали громадянина України
14:33
світ Південна Корея США КНДР військові новини
З десяток літаків Росії та Китаю були зафіксовані у зоні ППО Південної Кореї
14:27
Анонс
Фестиваль Ту Стань
Ту Стань. Шлях Героя: у серпні на Львівщині відбудеться фестиваль середньовічної культури
14:23
Литва Латвія Естонія
Ормуз відкрито, аргументів більше немає: Балтія вимагає від ЄС заборонити нафту з Росії, — FT
14:19
Ердоган переговори
Туреччина заявила, що готова прийняти переговори між Україною та Росією, бо "дипломатію треба пожвавити"
14:19
Огляд
Від Мессі до Кабо-Верде: ЧС-2026 вже увійшов в історію, встановивши низку рекордів – і продовжує їх переписувати
14:09
літак МІГ-29
На Полтавщині втрачено винищувач МіГ-29, - Повітряні Сили ЗСУ
14:04
OPINION
Перевернутий монетарний дизайн: про що говорить монетарна політика НБУ
13:58
Радослав Сікорський
Росія виснажена Україною, але саме тому готує провокацію проти НАТО, — Сікорський
13:52
Дмитро Лубінець
Україна та РФ обмінялися списками зниклих безвісти військових
13:29
Оновлено
Олександр Усик
Усик відмовився від усіх чемпіонських титулів. Президент WBC зазначив, що "гроші змінюють все, але він особливий"
13:20
Дрони СБУ уразили АТ Петербурзький нафтовий термінал
Українські дрони перевантажують російську ППО, - WSJ
12:50
OPINION
Чому формула Івана Павла ІІ "Прощаємо і просимо прощення" є єдино правильною для Києва та Варшави
12:18
безпілотник, дрон, шахед
Росія атакувала АЗС у Запоріжжі та на Харківщині та об'єкти "Нафтогазу" на Полтавщині
12:13
Оновлено
Випробування крилатої ракети "Фламінго"
Ракети "Фламінго" уразили завод артсистем у Волгограді, а СБУ вдарила по станції, яка забезпечує пальним Москву
11:54
OPINION
Битва за Лиман: чому заяви окупантів про захоплення міста є черговим фейком
11:15
Пентагон
Пентагон не встиг закупити зброю для України на майже мільярд доларів
10:35
Віктор Орбан
Адвокат затриманих українських інкасаторів просить арештувати Орбана, - ЗМІ
10:00
OPINION
В Україні є і знання, і воля
09:37
OPINION
"Історичні землі" Путіна: чому цей аргумент не має жодної сили в міжнародному праві
09:23
Фінляндія
Фінляндія дозволила транзит ядерної зброї своєю територією
09:16
Ексклюзив
Роман Безсмертний
Є моменти, які потребують віртуозної роботи: Безсмертний щодо ймовірних ударів по двох білоруських НПЗ
Більше новин