Трамп підписав указ про вихід США з Ради ООН з прав людини, - Reuters

4 лютого, 2025 вiвторок
22:26

У вівторок, 4 лютого, президент США Дональд Трамп підписав указ про вихід Сполучених Штатів із Ради ООН з прав людини

Зміст

Про це повідомляє Reuters.

"Дональд Трамп підписав указ про припинення співпраці США з Радою ООН з прав людини, а також про продовження зупинки фінансування агентства ООН для допомоги палестинським біженцям", - йдеться у повідомленні.

У Білому домі вважають, що Рада ООН з прав людини "не виконала свого призначення і продовжує використовуватися як захисний орган для країн, що здійснюють жахливі порушення прав людини". У Трампа також засудили позицію органу щодо Ізраїлю.

Читайте також: USAID під загрозою: чому Трамп і Маск хочуть закрити програму допомоги та що це означає для України. Пояснюємо

Дональд Трамп підписував подібний указ у 2018 році, під час свого першого президентського терміну.

Останні рішення Трампа. Що відомо

Президент США Дональд Трамп у перший день вступу на посаду ухвалив рішення тимчасово зупинити всі програми зовнішньої допомоги США на 90 днів для проведення перевірок. Він заявив, що жодна подальша зовнішня допомога США не буде надаватися у спосіб, який не буде повністю узгоджений із зовнішньою політикою президента. Це, зокрема, стосувалося й програм USAID.

Згодом медіа повідомили, що Трамп і його команда обговорюють можливість злиття USAID з Державним департаментом. Зрештою стало відомо, що у Вашингтоні 3 лютого закрили штаб-квартиру USAID, співробітникам в електронному листі було наказано залишатися вдома. У результаті Трамп призначив державного секретаря Марко Рубіо виконувачем обов’язків адміністратора USAID.

Поміж тим у Білому домі повідомили про запровадження мита на товари з Канади, Китаю й Мексики. Згодом Трамп попередив американців, що через введені мита на канадські, китайські та мексиканські товари вони можуть відчути "біль". Водночас він запевнив, що запровадить тарифи проти ЄС. 

Державний секретар США Марко Рубіо розповів, що президент Дональд Трамп серйозно налаштований на купівлю Гренландії. Американський лідер має намір здійснити операцію з масової депортації нелегальних мігрантів, припинити допомогу Південній Африці.

Серед інших рішень, Трамп підписав указ про заборону операцій зі зміни статі у дітей, скасував статус тимчасового захисту для понад 300 тис. венесуельців у США, а також підписав документ про створення Фонду державного добробуту.

3 лютого Дональд Трамп заявив, що хоче домовитися з Україною щодо обміну рідкісноземельних елементів на допомогу від США.

Теги:
Читайте також:
Київ
-8.9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.37
    Купівля 41.37
    Продаж 41.9
  • EUR
    Купівля 43.3
    Продаж 43.98
  • Актуальне
  • Важливе
2025, вiвторок
18 лютого
09:01
OPINION
Україна виграє для Європи час
08:59
Ексклюзив
Ситуація дуже важка, ворог близько, - начальник Куп'янської МВА Беседін
08:57
ЧАЕС, Чорнобильська АЕС
Ліквідація пожежі триває: у Міндовкілля розповіли про актуальну ситуацію на ЧАЕС після влучання російського дрона
08:55
Оновлено
Армія РФ атакувала Україну ударними БПЛА: на Кіровоградщині постраждала мама з двома дітьми, в Києві через падіння уламків горіли автівки
08:45
на фото: Оріхів
Окупанти вдарили по Оріхову на Запоріжжі: під завалами знайшли тіло чоловіка
08:34
Організатори ATLAS оголосили дати проведення фестивалю у 2025 році
08:27
Війна з Росією, ЗСУ
Армія РФ просунулась біля трьох населених пунктів на Донеччині, – DeepState
08:22
Ексклюзив
Воїни 24-ї ОМБр показали, як виглядає знищений росіянами Часів Яр на Донеччині
На напрямку почали працювати ворожі дрони на оптоволокні, - начальник Часовоярської МВА Чаус
08:22
Тайвань прапор
Держдеп США видалив з сайту рядок про те, що не підтримує незалежність Тайваню. У Китаї відреагували
08:07
Оновлено
Минулої доби на фронті сталося 139 боїв: Сили оборони зупинили 55 штурмів РФ на Покровському напрямку
08:06
OPINION
Угода Трампа?
07:47
Окупанти в Маріуполі планують відкрити до 9 травня монумент власним воєнним злочинам, - ЦНС
07:37
Інфографіка
знищений російський танк Т-72
РФ за добу війни в Україні втратила 1170 окупантів, 12 танків і 181 БПЛА
07:28
Міноборони, мобілізація, Резерв+, Оберіг
Міноборони: у "Резерв+" понад 10 тис. звернень на укладення "Контракту 18-24"
07:17
окупанти, оркі, російські солдати
Окупанти планують скоїти теракти проти цивільних на ТОТ і звинуватити в цьому партизанів, - "Атеш"
06:59
Пожежа на нафтобазі у Енгельсі
РосЗМІ: з початку року БПЛА атакували щонайменше 16 нафтових об'єктів у РФ
06:45
Ілюстративне фото
Перші 50 переселенців отримали компенсації за знищене житло, - Кулеба
06:42
Ізраїль, ЦАХАЛ
Ізраїль залишив війська на 5 постах у Лівані, попри угоду про їх виведення
06:29
Путін зустрічається з російськими пілотами на авіабазі Хмеймім. 11 грудня 2017
Російську авіабазу "Хмеймім" у Сирії атакували безпілотники
06:21
Понад пів тисячі працівників ДСНС служать у бойових підрозділах
05:35
Оновлено
Delta Airlines
В аеропорту Торонто під час посадки перевернувся літак, постраждали 18 людей
05:26
Оновлено
Сценка з побиттям військового ТЦК у київській школі: поліція й управління освіти почали перевірку, директорка оприлюднила заяву
01:04
транзит газу, газ
США в угоді про корисні копалини вимагають від України доступу до нафти, газу, портів та іншої інфраструктури, - The Telegraph
00:41
Джуд Беллінгем та Ерлінг Холанд (праворуч), "Манчестер Сіті" - "Реал"
Ліга чемпіонів: розклад матчів та трансляцій 1/16 фіналу
00:13
Володимир Зеленський та Емманюель Макрон сидять за столом
Крихке припинення вогню стане прелюдією до нової війни РФ проти України: Зеленський провів розмову з Макроном
2025, понедiлок
17 лютого
23:58
Роберт Левандовські (ліворуч)
"Барселона" відібрала у "Реала" лідерство в чемпіонаті Іспанії
23:27
Оновлено
Емманюель Макрон і Олаф Шольц
Екстрений саміт європейських лідерів у Парижі: що сказали Рютте, Шольц, Туск і Стармер про мирну угоду для України
23:02
Конор Макдевід (на передньому плані), Канада - Фінляндія
Збірна Канади з хокею здолала Фінляндію та вийшла на США у фіналі "Турніру чотирьох націй"
22:16
Ексклюзив
Військово-лікарська комісія, ВЛК
Правозахисниця Денісова пояснила, як людям з інвалідністю отримати висновок ВЛК
22:15
переговори України з Росією
В Офісі президента закликали ЄС якнайшвидше висунути свого представника для мирних переговорів з США і РФ
22:07
Ексклюзив
Армія, Велика Британія
Гарантії безпеки ніяк не пов'язані з миротворчим контингентом у зоні зіткнення, - військовий експерт Самусь
21:48
Зеленський разом з першою леді прибув до Туреччини
Зеленський з першою леді прибув до Туреччини та назвав ключові завдання візиту
21:37
Федір Веніславський
Припинення вогню не означатиме скасування воєнного стану, - Веніславський
21:24
Оновлено
Сергій Лавров
Російська делегація на чолі з Лавровим прилетіла до Ер-Ріяду на перемовини з США
21:05
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
На фоні останніх заяв США ворог активізував атакувальні дії. Колонка Сергія Згурця
20:52
Кіт Келлог
Келлог 19 лютого прибуде до Києва з триденним візитом
20:46
Ексклюзив
США і РФ
"Один з етапів налагодження відносин між Вашингтоном і Москвою": міжнародник Желіховський про зустріч між США та РФ у Саудівській Аравії
20:23
Оновлено
Володимир Зеленський
Зеленський заявив, що не визнаватиме перемовини США й РФ у Саудівській Аравії: держдеп США та Келлог відреагували
20:09
Ексклюзив
ЗАЕС
Щоб відновити роботу ЗАЕС після повернення під контроль України, знадобиться не менше ніж 2 роки, - депутат Запорізької міськради Кирильчук
20:03
Два Івани, або Мова в політиці
Більше новин