У Грузії протестувальники закидали яйцями будівлю парламенту

25 листопада, 2024 понедiлок
15:18

Протестувальники в Грузії закидали яйцями будівлю парламенту під час першого засідання після виборів

Зміст

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

У засіданні брали участь лише депутати від керівної партії "Грузинська мрія", яка за результатами ЦВК перемогла на парламентських виборах. Вони визнали повноваження всіх 150 депутатів, а також переобрали спікером Шалву Папуашвілі й обрали голів комітетів.

Також відомо, що опозиція бойкотувала засідання парламенту та закликала іноземних дипломатів не легітимізувати новий парламент своєю присутністю на першому засіданні.

Зазначено, що відповідно до конституції Грузії, перше засідання парламенту повинне відбутися впродовж 10 днів після офіційного оприлюднення результатів виборів - також його має призначити президент.

Однак грузинська лідерка Саломе Зурабішвілі відмовилася призначати засідання й внесла позов до Конституційного суду з вимогою анулювати вибори через порушення.

Вибори в Грузії 26 жовтня 2024 року: що відомо

У суботу, 26 жовтня 2024 року, в Грузії відбулося голосування на виборах до парламенту. Центрвиборчком країни визнав переможцем керівну проросійську партію "Грузинська мрія" (54%), що побудувала свою кампанію на відмові від членства в ЄС і НАТО, які буцімто загрожують Грузії війною. На "підтвердження" білборди та відеоматеріали "Мрії" містили кадри зруйнованих українських міст.

З-поміж лідерів іноземних держав та урядів чинну грузинську владу привітали з "перемогою" поки що лише Віктор Орбан (Угорщина), Нікол Пашинян (Вірменія) та Ільхам Алієв (Азербайджан).

Водночас президент Європейської ради Шарль Мішель відреагував на оприлюднений 27 жовтня звіт спостерігачів з ЄС, що 26 жовтня вивчали перебіг голосування на  виборах у Грузії. Зокрема, він закликав ЦВК Грузії розслідувати та виправити порушення під час підрахунку голосів.

Президентка країни Саломе Зурабішвілі ввечері 27 жовтня виступила зі зверненням, у якому наголосила на "тотальній фальсифікації та конфіскації голосів".

Увечері 28 жовтня у столиці Грузії розпочалися протести після оприлюднення результатів парламентських виборів. Близько 15 тис. осіб вийшли до будівлі парламенту в центрі міста.

Прокуратура Грузії 30 жовтня розпочала розслідування за фактом імовірної фальсифікації парламентських виборів з ознаками злочину. У межах слідства президентку Зурабішвілі викликали на допит, проте вона відмовилася. Наступного дня стало відомо, що прокуратура розслідує 47 справ за фактами ймовірних злочинів, скоєних у передвиборчий період і в день виборів. Зокрема, правоохоронці затримали двох людей за підозрою у вкиданні бюлетенів.

Опозиційні партії Грузії анонсували проведення другої акції протесту проти визнання результатів парламентських виборів. Експерт-міжнародник, учасник акції протесту у Грузії Гіоргій Іналішвілі розповів про акцію протестів у Грузії, яка зібралася 4 листопада. 

Згодом апеляційний суд Грузії скасував рішення щодо анулювання результатів голосування на кількох дільницях. 

7 листопада апеляційний суд Грузії скасував рішення судді щодо анулювання результатів голосування на кількох дільницях через порушення таємниці голосування на виборах до парламенту.

Депутати опозиційних коаліцій у Грузії відмовились від своїх мандатів на знак протесту проти результатів парламентських виборів.

17 листопада грузинська опозиційна передвиборча коаліція "За зміни" організувала 24-годинну акцію протесту біля будівлі Тбіліського державного університету. Протестувальники встановили близько трьох десятків наметів. Ніч з неділі на понеділок минула спокійно, влада та поліція жодних заяв не робили. 18 листопада ввечері опозиція заявила, що продовжить протест.

Теги:
Читайте також:
Київ
+20.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.5
    Купівля 41.5
    Продаж 42.02
  • EUR
    Купівля 48.51
    Продаж 49.19
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
16 липня
02:12
Фінляндія
Фінляндія заборонила купівлю та інші операції з нерухомістю для росіян та білорусів
01:07
Сибіга візьме участь у засіданні Люблінського трикутника: про що говоритимуть
00:43
Оновлено
БПЛА, шахед, дрон
Росія атакує Україну дронами: у Харкові влучання, є постраждалі, у Києві спрацювала ППО, у Кривому Розі блекаути
00:23
Оновлено
Трофей Ліги чемпіонів, Кубок чемпіонів
Ліга чемпіонів: результати й розклад повторних матчів 1-го кваліфікаційного раунду
2025, вiвторок
15 липня
22:51
Оновлено
З початку доби на фронті відбулося 148 боїв, 41 з них зафіксували на Покровському напрямку
22:42
Петр Фіала
Чехія не купуватиме в США зброю для України в межах ініціативи Трампа, – премʼєр Фіала
22:15
Ліндсі Грем
"Якщо Путіну цікаво, що станеться на 51-й день, порадив би зателефонувати Аятолі": сенатор Грем про погрози Трампа щодо РФ
21:56
Ексклюзив
Валерій Чалий
"Так робити - себе не поважати": Чалий про оголошення кандидатури Умєрова на посаду посла в США до одержання офіційного погодження
21:53
Майкл Волц
Ексрадник Трампа з нацбезпеки Волц пояснив, чому США згорнули роботу "Голосу Америки" й "Радіо Свобода"
21:43
Олена Івановська
Кабмін призначив Олену Івановську на посаду мовного омбудсмана
21:24
Ексклюзив
Дональд Трамп
"Це перевірка": Безсмертний щодо слів Трампа про удар по Москві
21:24
президент США Дональд Трамп
"Я на боці людства": Трамп заявив, що Зеленський не має бити по Москві
21:14
Оновлено
Шабунін
Справа керівника ЦПК Віталія Шабуніна: суд обрав запобіжний захід
20:49
Олександр Усик
"Допомагає вбивати українців": Усик дорікнув Фʼюрі за дружбу з росіянином Кремльовим
20:26
Ексклюзив
Денис Шмигаль
"Шмигаль був не до кінця свій": Чаленко про кадрові зміни в уряді
20:07
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте та президент США Дональд Трамп проводять зустріч в Овальному кабінеті Білого дому 13 березня 2025 р.
Американська зброя, яку НАТО придбає для України, готова до відправки, - NYT
20:01
OPINION
Сімоньян як "бєзумная Касандра"
19:54
Ексклюзив
Андрій Магера
Не буває навпаки, що спочатку ініціювання, а потім ухвалення рішення про відставку уряду, - юрист Магера
19:53
Правоохоронці припинили роботу низки інтернет-ресурсів
Правоохоронці припинили роботу низки інтернет-ресурсів, що використовувались для розповсюдження дитячого порно, наркотиків та відмивання коштів
19:36
Ексклюзив
ЗРК Patriot
"Питання не в кількості, а в джерелах": Defence Express про заяву Трампа надати Україні 17 систем Patriot
19:25
Україна США
Україна та США шукають адміністратора для Інвестиційного фонду відбудови
19:05
фейк
"Український FPV-дрон атакував жінок біля одного з будинків на Сумщині": ЦПД попередив про фейк РФ
18:59
Ексклюзив
Ірина Геращенко
Один уряд національних провалів зміниться на новий уряд національних провалів, - Геращенко
18:51
кібератака
ГУР паралізувало мережеву та серверну інфраструктуру одного з найбільших виробників БПЛА у РФ, - ЗМІ
18:47
Прапор США
Співзасновники WhatsApp, PayPal, власник OnlyFans: 4 українців увійшли до рейтингу найбагатших іммігрантів у США за версією Forbes
18:41
Ексклюзив
Роман Безсмертний
"Зміна тактики, не стратегії": Безсмертний щодо позиції Трампа
18:31
Олександр Усик і Даніель Дюбуа
Дюбуа кричав на Усика під час дуелі поглядів
18:22
Олександр Мережко
"Це стратегічна поразка і Путіна, і Росії": нардеп Мережко про створення Спецтрибуналу щодо злочину агресії
18:17
Ексклюзив
ЗРК Patriot
"Це замало": експерт Сунгуровський припустив, скільки систем Patriot отримає Україна
18:17
Трамп путін
"Економіка РФ орієнтована на війну": Путін продовжуватиме бойові дії проти України попри погрози Трампа щодо санкцій, - Reuters
18:08
Оновлено
Екс-прем'єр Фіцо
Єврокомісія запропонувала Словаччині гарантії щодо газу в обмін на голосування за новий пакет санкцій проти РФ, - Фіцо
18:03
OPINION
Трамп — наш слон?
17:53
Зйомки серіалу "Гаррі Поттер": HBO уперше показав Ніка Фроста в ролі Геґріда
17:40
В Індії з фільму "Супермен" вирізали сцену поцілунку. Кіноспільноту обурила консервативна цензура
17:25
Віталій Шабунін
Справа Шабуніна: понад 60 ГО закликали Зеленського, Офіс генпрокурора й ДБР не допускати політичних розправ і переслідувань
16:53
"Стійкість у нашій ДНК": Одеський міжнародний кінофестиваль презентував гасло і постер
16:51
Володимир Зеленський
Зеленський підписав закони про множинне громадянство, ратифікацію угоди про створення Спецтрибуналу щодо РФ і вихід з Оттавської конвенції
16:42
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
16:38
PR
Аврора передала 2 780 000 грн для дітей Героїв
16:34
Оновлено
на фото Верховна Рада України
Рада ратифікувала угоду про створення Спецтрибуналу щодо злочину агресії проти України
Більше новин