США в угоді про корисні копалини вимагають від України доступу до нафти, газу, портів та іншої інфраструктури, - The Telegraph

18 лютого, 2025 вiвторок
01:04

Запропонована США угода про доступ до природних ресурсів України передбачає контроль Вашингтона над мінеральними та нафтогазовими ресурсами, портами та іншою інфраструктурою

Зміст

Про це пише The Telegraph

Британське видання стверджує, що отримало доступ до проєкту угоди, яку пропонує адміністрація президента США. З документа випливає, що вимоги Дональда Трампа виходять далеко за межі контролю США над найважливішими корисними копалинами України. Воно стосується всього — від портів та інфраструктури до нафти та газу. 

Передбачається, що Вашингтон та Київ мають сформувати спільний інвестиційний фонд, щоб гарантувати, що ворожі сторони конфлікту не матимуть вигоди від відновлення України.

Адміністрація Трампа хоче, щоб США забирали 50% від поточних доходів, які отримує Україна від видобутку ресурсів, а також 50% від вартості всіх нових ліцензій на видобуток ресурсів, виданих третім особам. 

В угоді також йдеться, що стосовно всіх майбутніх ліцензій США матиме право переважної купівлі корисних копалин, придатних для експорту.

The Telegraph звертає увагу, що президент України Володимир Зеленський сам запропонував ідею надати США доступу до українських ресурсів. Він, як вважає видання, припускав, що якщо американські компанії почнуть діяльність в Україні, це не дозволить Росії знову напасти, адже деякі родовища корисних копалин знаходяться поблизу лінії фронту.

"Ймовірно, Зеленський не очікував, що зіткнеться з умовами, які зазвичай застосовуються до держав-агресорів, які зазнали поразки у війні. Вони гірші за фінансові санкції, накладені на Німеччину і Японію після їх поразки в 1945 році. Якби проєкт ухвалили, вимоги Трампа склали б більшу частку українського ВВП, ніж репарації, накладені на Німеччину за Версальським договором", - дійшли висновку в The Telegraph.

Обмін українських рідкісноземельних елементів на допомогу США. Що відомо

Раніше президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив, що хоче домовитися з Україною щодо обміну рідкісноземельних елементів на допомогу від США. Канцлер Німеччини Олаф Шольц засудив пропозицію американського лідера.

Нардеп Ярослав Железняк припускає, що заява президента США Дональда Трампа про бажання обміняти українські рідкісноземельні елементи на допомогу була зроблена для американської аудиторії. 

Підполковник ЗСУ, заступник командира 3-ї ОШБр Максим Жорін також висловив свою думку. Військовий переконаний, що важливо не дати "просто вигребти всі ресурси під нуль".

У вівторок, 4 лютого, президент Володимир Зеленський запевнив, що Україна відкрита до американських інвестицій.

12 лютого Зеленський провів у Києві зустріч з американським міністром фінансів Скоттом Бессентом: Україна отримала від Сполучених Штатів Америки перший драфт угоди про партнерство.

Сполучені Штати Америки можуть закрити небо над західними миротворчими військами в Україні в обмін на рідкісноземельні мінерали, пише The Times із посиланням на британських урядовців.

Адміністрація Трампа запропонувала Україні надати США 50% володіння рідкісноземельними мінералами та розмістити американські війська в країні для їх охорони в обмін на угоду з Росією про припинення війни.

16 лютого стало відомо, що США наполягають на контролі над більшим спектром ресурсів України, включаючи рідкісні метали і стратегічні матеріали. Йдеться про літій, графіт та уран, які іноді плутають з рідкісноземельними копалинами.

Теги:
Читайте також:
Київ
+19.3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, неділя
26 липня
21:59
Ексклюзив
прапор, кримскі татари, крим
Як Кремль через Європу просуває фейк про "російський Крим"
21:58
Дмитро Пєсков
США й Україна готують РФ пропозицію миру, Пєсков відреагував, — Reuters
21:31
Ексклюзив
колаж-гривня
Національну валюту почали створювати ще до проголошення незалежності України, - генпродюсерка фільму "Битва за гривню"
21:25
Оновлено
Росія атакувала кілька регіонів України: загинули щонайменше 8 людей, серед них 9-річна дитина, постраждали понад 90
21:10
Ексклюзив
Віталій Портников
Портников: Моя ідея, що Зеленському потрібен фаворит, підтверджується
21:08
Росія завдала ракетного удару по цивільному судну в Чорному морі
Судно GOLDEN LEO, яке РФ атакувала 19 липня, затонуло в Одеській затоці з вантажем кукурудзи на борту
20:27
Wildberries
Wildberries після ударів ЗСУ рятує власну репутацію й гаманець: приховав тег "Все для СВО", ухиляється від компенсацій продавцям і спішно перебудовує логістику
20:01
OPINION
Час проти пошесті. Далматинський спосіб боротьби з епідеміями
20:00
Ексклюзив
Путін на штабній нараді у Курській області РФ (березень 2025 року)
Макфол: мобілізація може серйозно похитнути владу Путіна
19:32
Інтерв’ю
Дмитро Щебетюк
За термінами не повинна губитися людина: Дмитро Щебетюк — про життя після травми, доступність і безбар'єрність українських міст
19:29
Зеленський провів нараду щодо дипстрайків
Тил РФ більше не прикритий: Зеленський розповів про оновлені цілі дипстрайків і дальність понад 3 тис. кілометрів
19:09
Віктор Янукович
Нове Межигір'я в Сочі, паспорти прикриття та мільйонні статки: ЗМІ виявили, як живе родина Януковича в Росії
18:53
радбез ООН
Радбез ООН збереться на екстрене засідання: Україна закликає світ змусити РФ припинити атаки на судноплавство
18:25
терористи ХАМАС
Ізраїльський удар убив високопосадовця служби безпеки ХАМАС у Газі, — Reuters
18:20
Інтерв’ю
Джон Роберт Болтон
Болтон: Путін заходить у глухий кут, Захід і Україна не повинні втрачати шанс
17:41
Путін готує виклик Британії та НАТО, щоб перевірити прем'єра Бернема і знайти тріщини в Альянсі, — ЗМІ
17:32
Інтерв’ю
Майкл Мак-Фол
Макфол: Путін не здатен перемогти, а Трамп став більш прихильним до України
17:14
Війна з Росією
Бійці 73-го центру ССО захопили човен РФ і взяли в полон 5 росіян, на фронті з початку доби відбувся 61 бій
17:03
OPINION
Розмова Зеленського з Лорою Лумер. Навіщо це було?
17:01
Ексклюзив
протез
Україна входить в епоху довічного протезування: чи готова до цього держава
16:30
Оновлено
Михайло Драпатий
Акаунт головкома Драпатого в Х, з якого оголосили аудит ЗСУ, є фейковим, — речник Генштабу Лиховій
16:12
Українець Данило Явгусишин утретє здобув Кубок Імператора з сумо
Українець Данило Явгусишин утретє здобув Кубок Імператора з сумо
16:04
Володимир Зеленський
Зеленський поїде в США не тільки на зустріч із Трампом, - ЗМІ
15:40
Пожежа в Іспанії
У Франції та Іспанії евакуювали понад 320 тис. людей через лісові пожежі
15:34
Путін під час "прямої лінії" наприкінці 2025 року
Війна проти своїх олігархів: чому Путін почав знищувати власне близьке оточення
15:21
Вес Стрітінг
Європа подякує Трампу за те, що змусив її відмовитися від надмірної залежності від США в обороні, — очільник міноборони Британії
14:50
Александр Стубб
Президент Фінляндії вважає, що позиції України зараз найміцніші з початку війни
14:29
безпілотник, дрон, шахед
Румунія втретє за три дні збила безпілотник у своєму повітряному просторі
14:01
OPINION
Путін відмовив Китаю? Що насправді сказав Токаєв російському диктатору
13:45
Оновлено
У Дніпрі затримали агента, який намагався активувати для росіян понад 1 тис. Starlink. Флеш заявив про своєчасне виявлення
12:25
Віталій Кім Міністерство ветеранів
Відставка Кіма з Мінвету: на майдані нова вимога від ветеранів - чиновник дав собі 1 рік часу
12:17
Володлимир Зеленський
Зеленський: понад половину ракет, якими Росія атакувала Україну за тиждень, становила балістика
11:36
Карпати
Після петиції про захист Карпат Мінекономіки готує закон для охорони Смарагдової мережі
11:13
США - Іран
В Ірані заявили, що продали нафти на $18 млрд за час конфлікту зі США
11:01
OPINION
Розширення війни як шанс на результативні переговори
10:21
У Берліні авто в'їхало в натовп під час ЛГБТ-параду: є загиблий і 16 постраждалих
09:18
погода, серпень, літо
Яка погода в Україні буде сьогодні: прогноз від Укргідрометцентру
09:05
Ексклюзив
Дональд Трамп і Джон Болтон
Війна в Ірані буде тягнутися роками, - Болтон
08:47
Ексклюзив
Віталій Портников
"Вбити всіх зайців": після протесту влада може зменшити призовний вік, і найцікавіше - для цього повернути Федорова на посаду, - Портников
08:31
Оновлено
Війна з Росією
Доба війни: оператори 6-го полку ССО Rangers здійснили рейд на ворожу позицію, на фронті 202 бої та мінус 1440 окупантів
Більше новин