Близько 800 працівників Єврокомісії засудили фон дер Ляєн за її "проізраїльську" позицію, - Politico

21 жовтня, 2023 субота
10:29

Майже 800 співробітників структур Євросоюзу підписали листа із засудженням позиції голови Європейської Комісії Урсули фон дер Ляєн стосовно війни між Ізраїлем і ХАМАС - начебто вона у своїх публічних виступах не згадує підтримку Палестини

Зміст

Про це пише Politico.

Зазначається, що співробітники ЄС тиснуть фон дер Ляєн і звинувачують її у невиправданій упередженості щодо Ізраїлю в конфлікті.

"Зовнішня політика визначається державами-членами, Радою. Решта, з повною повагою, є особистими думками, вони можуть бути дуже легітимними, але вони не представляють позицію Європейського Союзу як таку. Позиція ЄС полягає у відновленні близькосхідного мирного процесу як єдиного можливого вирішення цього питання", – сказав один із чиновників ЄС.

Текст листа, з яким видання ознайомилось у п’ятницю, підписали 798 співробітників, які працюють у Брюсселі та посольствах ЄС по всьому світу.

"Ми стурбовані безумовною підтримкою з боку Комісії, яку ви представляєте, однієї з двох сторін. Ця підтримка виражається в неконтрольованій формі, наприклад будівлі Єврокомісії освітлюються ізраїльським прапором", – написали вони.

Оскільки в Комісії працює понад 30 000 співробітників, деякі чиновники припустили, що лист не отримав великої підтримки. Голова профспілки "Оновлення і демократія", що представляє інтереси працівників ЄС, Крістіано Себастьяні також не підтримав відкритого листа.

"Я повністю поважаю ці зусилля, вони вірять, що роблять щось корисне. Але я не згоден, тому що разом з колегами, які звернулися до мене за поясненнями, я вважаю це досить незбалансованим і орієнтованим в і так складному контексті", - наголосив Себастьяні.

Водночас у внутрішній записці, надісланій усім співробітникам Комісії, говориться, що в неділю з 12 вечора до 6 вечора близько 10 000 демонстрантів на підтримку палестинців повинні були зібратися біля кільцевої розв’язки Шумана, де розташовані будівлі ЄС.

"Поліція не виключає присутності жорстоких демонстрантів", - йдеться в повідомленні.  

Війна в Ізраїлі

7 жовтня палестинські збройні формування ХАМАС та "Ісламський джихад" відразу в кількох місцях з повітря та на суходолі розпочали масовану атаку на державу Ізраїль. Очільник збройного крила ХАМАСу Мухаммед ад-Дейфа заявив, що його бойовики розпочали операцію "Повінь Аль-Акси". За його словами, ці дії покликані захистити мечеть Аль-Акса у Єрусалимі. Палестинці випустили по території Ізраїлю 2-3 тис. ракет й одночасно захопили 7 громад на півдні.

Прем’єр-міністр Беньямін Нетаньягу виступив з заявою щодо вторгнення бойовиків ХАМАСу в Ізраїль та заявив, що країна перебуває "у стані війни". Уряд країни застосував так званий пункт 40 Алеф, офіційно оголосивши про стан війни від 06:00 7 жовтня. Востаннє це ставалося 50 років тому, під час Війни Судного дня 1973-го. 

Вранці 8 жовтня ліванська Хезболла оголосила про приєднання до сил ХАМАС і взяла на себе відповідальність за обстріл ракетами та мінометами бази ЦАХАЛ на півночі Ізраїлю. Палестинський Ісламський джихад також заявив, що його бойовики приєдналися до нападу ХАМАСу на Ізраїль. 

Через ситуацію на Близькому Сході Рада Безпеки ООН скликала екстрене засідання. Проте після нього не було вжито жодних дій та ніяких рішень. Водночас уряд Великої Британії заявив, що буде підтримувати Ізраїль у його боротьбі з терористами та готовий надати йому всю необхідну допомогу.

Уночі та вдень того ж дня збройні сили Ізраїлю атакували сектор Гази. Головними цілями стали командні пункти, будинки командирів, бойовиків та рядових солдатів терористичної організації ХАМАС. 9 жовтня армія Ізраїлю повернула під контроль всі райони на кордоні із сектором Гази. Ізраїль також оголосив про повну енергетичну та продовольчу блокаду сектора Гази.

Лідери США, Великої Британії, Німеччини, Франції та Італії оприлюднили спільну заяву, в якій висловили єдину підтримку Ізраїлю і засудили дії ХАМАСу. Байден заявив, що Ізраїль має знищити терористичне угруповання ХАМАС, проте потрібно зберегти палестинську державу і владу.

17 жовтня бойовики ХАМАСу заявили, що Ізраїль завдав авіаційного удару по лікарні в Газі, унаслідок чого загинули щонайменше 500 людей. ЦАХАЛ розпочав розслідування. 18 жовтня  Байден прибув до Ізраїлю й провів зустріч з Нетаньягу. За словами Байдена, удар по лікарні "Аль-Ахлі" у Газі завдав не ЦАХАЛ.

18 жовтня Байден заявив, що США направлять $100 млн як гуманітарну допомогу цивільним особам у Газі й на Західному березі. Він також планує звернутися до конгресу з проханням ухвалити новий "безпрецедентний" пакет підтримки Ізраїлю у сфері оборони.

20 жовтня міністерство оборони та Армія оборони Ізраїлю оголосили, що розпочнуть евакуацію жителів із північного міста Кір’ят-Шмона, яке розташоване на кордоні з Ліваном. ХАМАС звільнив двох заручників - американські громадянки Джудіт і Наталі Раанан повернулися в Ізраїль і мали возз’єднатися зі своїми родичами на військовій базі.

Наступної ночі армія оборони Ізраїлю завдала ракетних ударів по військових об'єктах і пусковій установці протитанкових ракет "Хезболли" на півдні Лівану. А представник армії Ізраїлю генерал Даніель Хагарі заявив, що зараз ЦАХАЛ готується до чергового етапу війни, операція проти ХАМАСу може тривати ще багато тижнів.

Теги:
Читайте також:
Київ
+23.6°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, вiвторок
14 липня
22:12
Оновлено
Наслідки атаки РФ 14.07.2026. Дніпровщина
Росіяни завдали ударів по регіонах України й цивільних суднах: є загиблі та поранені
22:01
оборонні технології
Екзоатмосферний перехоплювач: Європа створюватиме антибалістичний щит на основі досвіду України
21:59
Оновлено
Урсула фон дер Ляєн у Єврокомісії (Брюссель, 17.08.2025)
Єврокомісія підтвердила візит Урсули фон дер Ляєн до Києва 15 липня
21:45
Ромулуш Русін-Сенді
"Ми зачиняємо двері перед росіянами": міністр оборони Угорщини про нові підходи до безпеки
21:16
велосипедист
Паливна криза у РФ набирає обертів: російським чиновникам рекомендують пересідати на велосипеди
20:50
ЗАЕС
Запорізька АЕС вдесяте цього року втратила зовнішнє електроживлення, — Енергоатом
20:44
Ексклюзив
Азовська Чорнобаївка
Азовське море перетворюється на "море мертвих кораблів", - Коваленко
20:40
Ексклюзив
Віталій Портников
Портников: У Кремля є окремі рішення, але на них не готовий піти навіть Путін
20:37
військові навчання в Арктиці
Росія і Китай нарощують присутність в Арктиці: Німеччина попередила про загрозу постачанню й безпеці Європи
20:17
Ексклюзив
на фото Михайло Федоров
"Накал був такий високий, що дійшов до точки "або ... або": Осадчук про конфлікт, який може стати причиною відставки Федорова
20:05
танкер нафта
Дефіцит пального змусив Росію переробляти нафту в Індії та ховати її походження через перевалку в морі, — ГУР
20:01
OPINION
Ротації в уряді: коли керівник звільняє підлеглого, він пояснює причини
19:47
Оновлено
Дональд Трамп
Трамп заявив, що союзники винні США "відшкодування" за захист Ормузької протоки
19:30
Cистема ППО Patriot
"Перемога належить розумнішому": NYT про те, як Україна компенсує брак Patriot ударами вглиб Росії
19:16
окупанти, оркі, російські солдати
Мощі Невського не доїхали на ТОТ Донеччини: ЗСУ знищили "секретний вантаж" РФ
18:59
Україна Польща
У Польщі чоловік напав на перехожого, вважаючи його українцем — постраждалий отримав важкі травми
18:55
Александар Вучич
Сербський президент Вучич планує відвідати саміт "Україна – Південно-Східна Європа" й зустрітися із Зеленським
18:52
Ексклюзив
Михайло Федоров
Від конфлікту з Сирським до ревнощів Зеленського: кореспондентка Еспресо з кулуарів ВР про ймовірність відставки міністра оборони Федорова
18:49
Дмитро Пєсков
Пєсков поскаржився на "репресії" після санкцій ЄС проти російського месенджера Max
18:41
протез
Складність у підготовці протезу та неякісні гільзи: військовослужбовець про проблеми державного протезування
18:27
Дональд Туск
Туск розповів, скільки ракет до Patriot Польща передала Україні весною
18:17
Ярослав Качинський
"Допомога Україні безумовно потрібна": голова "ПіС" Качинський розкритикував власного кандидата у прем'єри Чарнека
17:49
Оновлено
Ізумруд
Українські моряки знищили прикордонний "Ізумруд" російської ФСБ, а на фронті армія РФ 84 рази атакувала позиції Сил оборони
17:22
Відпустки, лікування, декретні: Рада усунула правову нерівність для військових з числа умовно-достроково звільнених
17:19
Оновлено
Володимир Зеленський і Емманюель Макрон
Україна отримає від Франції ліцензію на виробництво ракет Aster для систем SAMP/T, винищувачі Rafale, радари й ракети
17:13
путін
Путін відправив до Ірану "літак судного дня"
17:02
OPINION
Зміна уряду: а в чому логіка?
16:55
Військовий літак Іл-20М КООТ-А
Польські винищувачі перехопили над Балтійським морем російський Іл-20
16:50
Міжнародний олімпійський комітет
Рішення на користь Росії може позбавити МОК фінансування: дев'ять країн ЄС звернулися до Єврокомісії
16:41
Владислав Косіняк-Камиш
"Мов очманілі": міністр оборони Польщі жорстко розкритикував антиукраїнських політиків
16:30
Щоб відновити світло в Криму, окупанти розбирають насосні станції Північнокримського каналу, - "Атеш"
16:24
Оновлено
Mirage2000 пілотували українсько-французькі екіпажі: Зеленський взяв участь у заходах з нагоди Дня взяття Бастилії у Парижі
16:09
У Києво-Печерській лаврі відкрили для паломників дальні печери
16:07
Оновлено
Свириденко
ВРУ проголосувала за відставку Свириденко: кому пророкують крісла у новому уряді
15:58
Дефіцит бензину в Росії
Киргизстан на тлі проблем із паливом у Росії безстроково заборонив експорт бензину та дизеля
15:57
Україна та Туреччина
Рада ратифікувала угоду про вільну торгівлю з Туреччиною, підписану ще до повномасштабного вторгнення РФ
15:36
Сі Цзіньпін і Путін
Пекін поставив Москві ультиматум: переговори щодо газопроводу "Сила Сибіру-2" зайшли в глухий кут
15:32
Герман Сметанін
Гендиректор Укроборонпрому Сметанін оголосив, що йде з посади
15:22
Оновлено
Суд обирає запобіжний захід екскомбригу Лучанову
Вбивство двох цивільних з Київщини: Суд відправив екскомбрига Лучанова під варту на 60 днів без можливості застави
15:13
Верховна Рада, ВР
В Україні запровадили нову держнагороду "Орден Європи"
Більше новин