Авіація США завдала ударів по таборах ІДІЛ у Сирії

8 грудня, 2024 неділя
23:16

Американська авіація завдала ударів по щонайменше 75 цілях ІДІЛ у Сирії. Для цього США використали бомбардувальники B-52 і F-15, а також літаки А-10

Зміст

Про це повідомляє CNN.

За словами чиновника США, авіаудари були спрямовані проти "лідерів, бойовиків та таборів ІДІЛ" з використанням численних засобів військово-повітряних сил, зокрема бомбардувальників B-52, винищувачів F-15 та літаків А-10.

"Наразі проводиться оцінка бойових втрат, і немає жодних ознак жертв серед цивільного населення", - сказав офіційний представник ВПС.

Зазначається, що "Центральне командування США разом з союзниками і партнерами в регіоні продовжуватиме проводити операції з послаблення оперативних можливостей ІДІЛ навіть у цей динамічний період в центральній Сирії". Загалом США завдали ударів по більш ніж 75 цілях ІДІЛ, йдеться в заяві.

Що відбувається в Сирії

У Сирії триває масштабна військова операція опозиційних сил проти урядових військ. Сирійська опозиція почала активний наступ уранці 27 листопада і після двох днів зіткнень узяла під контроль 56 населених пунктів у провінціях Алеппо й Ідліб та підійшла до околиць Алеппо.

У суботу, 30 листопада, російська авіація вперше з 2016 року завдала авіаударів по місту Алеппо, до центру якого дійшли сирійські повстанці. Водночас РФ пообіцяла режиму Асада додаткову військову допомогу.

Сирія

Того ж дня Reuters з посиланням на військові джерела повідомило, що сирійські повстанці захопили місто Мараат аль-Нуман в провінції Ідліб, таким чином узявши під свій контроль всю цю провінцію.

Російська влада вирішила відправити у відставку командувача угруповання військ у Сирії Сергія Киселя на тлі втрат і зростання паніки серед російських військових. Ситуація для російського контингенту в Сирії погіршується - повстанські війська наступають на півдні країни, міські бої відбулися в Хамі, Хомсі та Сувейді.

Міністерство закордонних справ України заявило, що відповідальність за деградацію безпекової ситуації в Сирії несуть Росія та Іран. 

4 грудня збройні сили США завдали удару з метою самозахисту проти систем озброєнь у східній Сирії. 5 грудня сирійські повстанці ввійшли в ключове центральне місто Хама. Сили режиму Асада вийшли з міста. Наступного дня МЗС України закликало громадян утриматися від поїздок до Сирії.

Станом на 6 грудня сирійські повстанці, очолювані джихадистським угрупованням "Хайят Тахрір аль-Шам" (ХТС), наблизились до Хомса, третього за величиною міста Сирії. Крім того, підтримуваний США альянс на чолі з сирійськими курдами захопив Дейр-ель-Зор, головне місто на сході Сирії та головний пункт перетину кордону з Іраком.

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган запропонував допомогти сирійському лідеру Башару Асаду в формуванні майбутнього Сирії, однак його пропозиція була відхилена.

7 грудня сирійські опозиційні сили оголосили про взяття під контроль міста Дараа, розташованого на південному заході країни. А вже згодом повстанці заявили, що увійшли в столицю країни Дамаск і оголосили про падіння уряду диктатора Башара Асада. Президент нібито покинув країну.

Крім того, існує дуже висока ймовірність, що президент Сирії Башар аль-Асад міг загинути в авіакатастрофі 8 грудня, коли тікав із країни з наближенням повстанців до столиці. У Росії кажуть, що він сам вирішив покинути країну.

У неділю, 8 грудня, Російська Федерація почала виводити свої військові кораблі з бази у сирійському Тартусі після взяття повстанцями Дамаску.

 

Пізніше прем'єр-міністр Сирії Мухаммед Аль-Джалілі заявив, що країні необхідно провести вільні вибори, щоб надати народу можливість обрати своє керівництво.

Bild писало, що Асад планував передати владу протурецьким силам та виїхати до Росії. Переговори про цю передачу відбувалися в столиці Катару, Досі.

Російські ЗМІ увечері 8 грудня повідомили, що Асад разом зі своєю родиною прилетів до Москви, де Росія нібито надала їм притулок.

Головне управління розвідки МОУ заявило, що Росія запустила дезінформаційну кампанію про авіакатастрофу літака з Башаром Асадом для прикриття операції з його порятунку.

 

Теги:
Читайте також:
Київ
+18°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.52
    Купівля 41.52
    Продаж 42.1
  • EUR
    Купівля 47.86
    Продаж 48.58
  • Актуальне
  • Важливе
2025, субота
21 червня
16:16
Аналітика
фортифікаційні споруди на південному сході України
Нові “Змієві вали”: чи ефективні наші фортифікаційні споруди?
16:01
Петер Мадяр
Лідер опозиції Угорщини Мадяр заявив про "повний провал" голосування Орбана щодо вступу України в ЄС
15:41
Президент Франції Еммануель Макрон
Макрон закликав президента Ірану Пезешкяна звільнити заручників і відмовитися від ядерної зброї
15:33
Вассім аль-Асад
У Сирії затримали двоюрідного брата Асада, що відповідав за його наркомережу
15:25
Ангела Меркель
Атаки Ізраїлю на Іран не суперечать міжнародному праву, тоді як РФ порушила світовий порядок нападом на Україну, - Меркель
15:22
Міноборони допустило до експлуатації у війську безпілотний наземний комплекс TERMIT
15:20
Огляд
Михайло Мудрик, Челсі, Ліга конференцій
Нові факти з допінг-скандалом Мудрика, історичне золото ЧЄ з фехтування: огляд новин спорту за тиждень
15:12
Ексклюзив
ЄС США
Маємо справу з довготривалою тенденцією виходу США з Європи, - екснардеп Стецьків
14:58
Олексій Чернишов
"У нього два завдання": Зеленський прокоментував перебування віцепрем’єра Чернишова за кордоном
14:47
Володимир Зеленський
За тиждень росіяни просунулися у бік Сум на 200 метрів, - Зеленський
14:45
Займалась сутенерством та організацією місць розпусти: у Сумах викрили 33-річну жительку Київщини
14:35
РФ передала 20 тіл загиблих росіян під виглядом українських військових, серед них ізраїльський найманець, - Зеленський
14:27
Пресреліз
Проєкт для шкіл Leave no one behind partnership
Тайвань інвестував 1 мільйон доларів у комп’ютеризацію українських шкіл
14:25
Ексклюзив
Путін та Сі Цзіньпін
Йде процес перетравлення Китаєм Росії, - російський опозиціонер Яковенко
14:23
телевізор телебачення
На держтелебаченні Франції вночі стався блекаут
13:56
Кіт Келлог
Кіт Келлог зустрівся з Лукашенком у Мінську
13:50
верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї
Верховний лідер Ірану Хаменеї обрав потенційних наступників на випадок своєї загибелі, - NYT
13:02
Оновлено
Росія вночі 21 червня атакувала дронами Україну: на Запоріжжі, у Сумах та Кременчуці є поранені
12:52
Балістика, ракета, шахед, дрон, атака
Росія щомісяця виробляє майже 200 ракет і до 170 дронів щодня, - ГУР
12:51
Руслан Кравченко
Зеленський підписав указ про призначення Кравченка генеральним прокурором
12:27
Джорджо Армані
Вперше за кар'єру: модельєр Армані пропустить Тиждень моди в Мілані через стан здоров’я
11:47
155-мм снаряд
Постачання зброї на фронт: Княжицький про те, що треба змінити в закупівлях та управлінні
11:45
долар євро валюта обмін
Курс валют на 21 червня: скільки коштує євро та долар в Україні
11:30
Ексклюзив
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
РФ перебуває в стані, далекому від того, щоб відкривати нові фронти, - журналіст зі США Ігнатіус
11:22
Дональд Трамп
Уряд Пакистану висунув Трампа на Нобелівську премію миру
10:48
РФ примусово мобілізує трудових мігрантів з Центральної Азії та використовує їх як гарматне м'ясо в Україні, - ГУР
10:46
Ексклюзив
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Для одночасної атаки 800-1000 БПЛА Shahed росіянам потрібна підготовка від 5 до 7 днів, - авіаційний експерт Долінце
10:36
ЗСУ, ППО
Нічна атака РФ: сили ППО знешкодили 260 з 280 ворожих ракет і дронів
10:34
путін
Путін вимагає від України визнання "референдумів" на ТОТ і шантажує новою війною
10:23
Ексклюзив
Найближчими днями слід очікувати повторення атаки росіян на Київ, вони змінили тактику ударів, - майор запасу НГУ Гетьман
10:08
Сергій Наєв
Наєв завершив свою каденцію на посаді командира тактичної групи "Вугледар"
10:01
Ексклюзив
ЗСУ прапор
У нас є всі шанси відкинути Росію і деокупувати території, якщо збережемо єдність, - командир полку безпілотних систем "Ахіллес" Федоренко
09:49
Огляд
Netflix, Новеченто й заткнута пелька - 5 книг про таємниці успіху
09:35
Ексклюзив
Дональд Трамп
Переговори у Стамбулі - вистава на замовлення одного глядача, - російський опозиціонер Яковенко
09:20
Огляд
Карта бойових дій за 10-20 червня
Карта бойових дій за період 10-20 червня: ворог розриває фронт між Покровськом і Костянтинівкою
08:54
Відображатиметься як таймер на екрані смартфона: у застосунку "Київ цифровий" з’явилося оновлення про хвилину мовчання
08:07
OPINION
Про мову, інституції та відповідальність
08:06
Оновлено
ЗСУ
За добу на фронті сталося 188 боїв: Сили оборони відбили 53 штурми окупантів на Покровському напрямку
07:34
Організація Об'єднаних Націй, ООН
Ізраїль не припинить атаки на Іран, доки не буде ліквідована ядерна загроза, - посол країни в ООН
07:00
Аналітика
артилерійський снаряд
Де Україні брати боєприпаси
Більше новин