Як Асад та генерали РФ тікали з Сирії: подробиці від ГУР та ЗМІ
Росія запустила дезінформаційну кампанію про авіакатастрофу літака з сирійським диктатором Башаром Асадом для прикриття операції з його порятунку
Про це повідомляє Головне управління розвідки.
Згідно з даними ГУР, дезінформацію про падіння літака з Асадом Кремль використав для прикриття своєї операції з його порятунку та обмеженого кола наближених до нього осіб.
"Втрата сигналу літака Асада з радарів, ймовірно, повʼязана з діями екіпажу, який виконував інструкції росіян та здійснював політ під їхнім керівництвом", - припускають у розвідці.
Крім цього, як пише ГУР, залишки російського угруповання в Сирії "продовжують похапцем пакуватися і відчалювати морем і небом".
Як повідомляється, першими втекли високопосадовці російської армії. Зокрема, услід за генералом Сергієм Кісєльом територію близькосхідної країни залишив новопризначений командувач угруповання військ РФ в Сирії генерал Олександр Чайко.
Українська розвідка встановила, що для вивозу залишків свого озброєння, техніки та особового складу росіяни залучили додаткові кораблі, зокрема зі складу балтійського флоту РФ.
РФ просить допомогу з евакуацією, - ЗМІ
За даними джерел Clash Report, Кремль звернувся до Туреччини з проханням про підтримку для безпечного виведення російських військ з Сирії.
Крім цього, Росія нібито планує контрабанду зброї через сирійські порти на борту цивільних суден, щоб непомітно переправити її через Босфор. Для цього використовуються риболовецькі та комерційні судна.
Згідно з Конвенцією Ментре, яка регулює морський рух між Чорним та Середземним морями цими протоками, військовим кораблям заборонено перетинати протоки під час військових дій, якщо вони не належать чорноморським країнам, що робить цивільні судна потенційною альтернативою для таємного транспортування.
Що відбувається в Сирії
У Сирії триває масштабна військова операція опозиційних сил проти урядових військ. Сирійська опозиція почала активний наступ уранці 27 листопада і після двох днів зіткнень узяла під контроль 56 населених пунктів у провінціях Алеппо й Ідліб та підійшла до околиць Алеппо.
У суботу, 30 листопада, російська авіація вперше з 2016 року завдала авіаударів по місту Алеппо, до центру якого дійшли сирійські повстанці. Водночас РФ пообіцяла режиму Асада додаткову військову допомогу.
Того ж дня Reuters з посиланням на військові джерела повідомило, що сирійські повстанці захопили місто Мараат аль-Нуман в провінції Ідліб, таким чином узявши під свій контроль всю цю провінцію.
Російська влада вирішила відправити у відставку командувача угруповання військ у Сирії Сергія Киселя на тлі втрат і зростання паніки серед російських військових. Ситуація для російського контингенту в Сирії погіршується - повстанські війська наступають на півдні країни, міські бої відбулися в Хамі, Хомсі та Сувейді.
Міністерство закордонних справ України заявило, що відповідальність за деградацію безпекової ситуації в Сирії несуть Росія та Іран.
4 грудня збройні сили США завдали удару з метою самозахисту проти систем озброєнь у східній Сирії. 5 грудня сирійські повстанці ввійшли в ключове центральне місто Хама. Сили режиму Асада вийшли з міста. Наступного дня МЗС України закликало громадян утриматися від поїздок до Сирії.
Станом на 6 грудня сирійські повстанці, очолювані джихадистським угрупованням "Хайят Тахрір аль-Шам" (ХТС), наблизились до Хомса, третього за величиною міста Сирії. Крім того, підтримуваний США альянс на чолі з сирійськими курдами захопив Дейр-ель-Зор, головне місто на сході Сирії та головний пункт перетину кордону з Іраком.
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган запропонував допомогти сирійському лідеру Башару Асаду в формуванні майбутнього Сирії, однак його пропозиція була відхилена.
7 грудня сирійські опозиційні сили оголосили про взяття під контроль міста Дараа, розташованого на південному заході країни. А вже згодом повстанці заявили, що увійшли в столицю країни Дамаск і оголосили про падіння уряду диктатора Башара Асада. Президент нібито покинув країну.
Крім того, існує дуже висока ймовірність, що президент Сирії Башар аль-Асад міг загинути в авіакатастрофі 8 грудня, коли тікав із країни з наближенням повстанців до столиці. У Росії кажуть, що він сам вирішив покинути країну.
У неділю, 8 грудня, Російська Федерація почала виводити свої військові кораблі з бази у сирійському Тартусі після взяття повстанцями Дамаску.
Пізніше прем'єр-міністр Сирії Мухаммед Аль-Джалілі заявив, що країні необхідно провести вільні вибори, щоб надати народу можливість обрати своє керівництво.
Bild писало, що Асад планував передати владу протурецьким силам та виїхати до Росії. Переговори про цю передачу відбувалися в столиці Катару, Досі.
Російські ЗМІ увечері 8 грудня повідомили, що Асад разом зі своєю родиною прилетів до Москви, де Росія нібито надала їм притулок.
- Актуальне
- Важливе