
Президента Південної Кореї Юн Сок Йоля звільнили з-під варти
У суботу, 8 березня, відсторонений від посади президент Південної Кореї Юн Сок Йоль вийшов із в'язниці після того, як суд скасував його арешт
Про це повідомляє Yonhap.
Як зазначають у виданні, Юн Сок Йоль, махаючи прихильникам, вийшов із Сеульського слідчого ізолятора через 52 дні після арешту за звинуваченням у підбурюванні до заколоту. Втім, процес імпічменту та кримінальні судові розгляди проти нього триватимуть.
Повідомляється, що після звільнення, він прибув до своєї офіційної резиденції у центрі Сеула.
"Я ціную мужність і рішучість суду у виправленні незаконності", - сказав президент Південної Кореї у своїй заяві.
У виданні додали, що тепер Юн Сок Йоль зможе постати перед судом без фізичного утримання під вартою.
Напередодні, 7 березня, Yonhap повідомляло, що південнокорейський суд ухвалив рішення про звільнення Юн Сок Йоля з-під варти, задовольнивши його клопотання про скасування арешту, що пов'язаний із короткочасним запровадженням воєнного стану.
Зазначалося, що президента Південної Кореї утримували в слідчому ізоляторі в Уйвані, на південь від Сеула. Його доставили туди 15 січня.
Центральний окружний суд Сеула заявив, що задовольнив прохання Юн Сок Йоля про звільнення після того, як визначив, що обвинувальний акт від 26 січня за звинуваченням у заколоті надійшов із запізненням – після того, як початковий термін утримання закінчився.
"Суд також став на бік Юна, поставивши під сумнів законність розслідування Управління з розслідування корупції серед високопосадовців щодо його ймовірного заколоту, яке виходить за межі його компетенції", - йшлося у матеріалі.
Своєю чергою прокуратура наполягала, що обвинувальний акт подали у встановлений термін, аргументуючи це тим, що кримінально-процесуальний кодекс визначає терміни в днях, а не в годинах чи хвилинах, як стверджує команда адвокатів Юн Сок Йоля.
Що відомо про арешт президента Південної Кореї
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня 2024 року оголосив у країні надзвичайний воєнний стан, звинувативши опозицію в "антидержавній діяльності". Парламент проголосував за резолюцію з вимогою скасувати його, а згодом військові вдерлися до лідерів опозиції з метою арешту. Натомість кабінет міністрів схвалив клопотання про скасування воєнного стану, який тривав близько 6 годин.
Представники опозиції країни закликали президента Юн Сок Йоля негайно піти у відставку. У разі відмови вони пригрозили йому імпічментом.
Міністр оборони Південної Кореї Кім Йон Хьон заявив, що це він запропонував президенту оголосити воєнний стан у країні, і попросив пробачення у громадян за "плутанину". Уже згодом його заарештували в рамках розслідування справи про можливу державну зраду.
5 грудня 2024 року поліція Південної Кореї розпочала розслідування за звинуваченнями президента в державній зраді через оголошення ним воєнного стану. Наступного дня проти президента Південної Кореї порушили кримінальну справу. Сам Юн Сок Йоль під час свого звернення до народу перепросив за оголошення воєнного стану в країні. Парламент Південної Кореї згодом не зміг схвалити імпічмент президента.
Пізніше президенту оголосили підозру за звинуваченням у державній зраді. Приводом до цього стали численні скарги. Крім того, Лі Чже Мьон, лідер опозиційної Демократичної партії Південної Кореї, оголосив про намір своєї партії наполягати на повторному голосуванні за імпічмент президента.
Також Юн Сок Йолю заборонили виїзд з країни, а керівна партія Південної Кореї оголосила, що обговорює можливість відставки президента у лютому та проведення дострокових виборів у квітні або травні.
Пізніше парламент Південної Кореї підтримав законопроєкт про імпічмент президента, проте він пообіцяв "боротися за своє політичне майбутнє".
16 грудня 2024 року конституційний суд Південної Кореї розпочав слухання у справі про імпічмент президента. Слідчі заявили, що планують допитати його. Однак Юн проігнорував повістку на допит. Також він не з'явився на допит за викликом і 25 грудня.
3 січня південнокорейські слідчі увійшли до резиденції президента, щоб виконати ордер на його арешт. Утім після протестів спробу арешту зупинили. Після цього стало відомо, що влада країни готується до повторної спроби арешту Юн Сок Йоля. Політик вчергове проігнорував виклики на допит і забарикадувався у своїй резиденції.
Уже 15 січня слідчі Південної Кореї, вперше в історії, заарештували тимчасово відстороненого президента Юн Сок Йоля. Він відмовився давати свідчення щодо рішення від 3 грудня про запровадження в країні воєнного стану. Натомість уже 18 січня Юн Сок Йоль відвідав слухання в суді Сеула, щоб заперечити рішення щодо свого можливого арешту.
Суд Сеула в п'ятницю, 24 січня, відхилив запит прокуратури щодо продовження терміну утримання під вартою президента Південної Кореї Юн Сок Йоля.



- Актуальне
- Важливе














