
Переможний фінал, розгром "Барселони" і драма у Львові: 10 матчів українських команд у єврокубках, які варто передивитись на карантині
Українські футбольні клуби зіграли чимало неймовірних матчів у єврокубках, найдраматичніші з них - обов’язково потрібно передивитись на карантині
У деяких наші команди з тріском провалювались, певні зустрічі запам'ятались видовищними перемогами, а інші поєдинки можна сказати, "ну були й були". Еспресо.TV пропонує пригадати десятку найбільш знакових протистоянь в історії незалежної футбольної України.
"Динамо" - "Барселона" 3:1, 1/16 фіналу Ліги чемпіонів 1993/94
(футболісти "Динамо" намагаються відібрати м'яч у Ромаріо)
Одразу в 1/16 фіналу "Динамо" довелось зіграти проти славетної "Барселони", яку тренував Йохан Кройф. У першому матчі команда Михайла Фоменка зуміла впевнено здолати іспанців завдяки дублю Віктора Леоненка і забитому м'ячу Павла Шкапенка. За "Барсу" відзначився нинішній тренер збірної Нідерландів Рональд Куман, який у тому сезоні став найкращим бомбардиром турніру.
Хоч кияни і програли у матчі-відповіді з рахунком 1:4 і не пройшли в 1/8 фіналу, домашній поєдинок проти "Барселони" назавжди запам'ятається фанатам.
"Динамо" – "Спартак" 3:2, груповий етап Ліги чемпіонів 1994/95
(гравці "Динамо" перед початком матчу)
Київське "Динамо" провалило груповий раунд Ліги чемпіонів у 1994-му році - українці закінчили розіграш на останній сходинці, маючи в активі лише одну перемогу, проте яку! У першому турі на "Республіканському" стадіоні "Динамо" здолало московський "Спартак" з рахунком 3:2. Це була перша зустріч українських і російських команд у єврокубках, тому перемога у матчі є знаковою і принциповою.
Після першого тайму кияни програвали з рахунком 0:2 і мали в пасиві нереалізоване пенальті Дмитра Михайленка. У перерві головний тренер українців Йожеф Сабо провів мотиваційну бесіду з футболістами і результат не примусив себе довго чекати. На 48-й і 76-й хвилинах матчу за киян відзначився Віктор Леоненко, а на 86-й юний Сергій Ребров приніс динамівцям перемогу.
"Барселона" - "Динамо" 0:4, груповий етап Ліги чемпіонів 1997/98
(футболісти "Динамо" святкують забитий м'яч Андрія Шевченка)
У 1997-му році "Барса" провалила груповий етап Ліги чемпіонів, де тричі програла і пропустила 14 (!) голів. Всьому причина те, що іспанці грали в одній групі з київським "Динамо" Валерія Лобановського, де запалювали Андрій Шевченко і Сергій Ребров.
У домашньому матчі кияни перемогли іспанців з рахунком 3:0 і поставили на вуха всю футбольну Європу. Проте остаточно команда Луї ван Гала зганьбилась у своєму домашньому протистоянні 4-го туру ЛЧ на "Камп Ноу". "Динамо", завдяки хет-трику Андрія Шевченка і вишуканому голу Сергія Реброва, знищило суперника з рахунком 4:0. Що ж, це потрібно бачити!
"Динамо" - "Реал" 2:0, чвертьфінал Ліги чемпіонів 1998/99
(юний Олександр Шовковський)
У 1999-му році київське "Динамо" було найближче до перемоги у Лізі чемпіонів за часи незалежної України. У чвертьфіналі українцям довелось зіграти проти мадридського "Реалу" Джона Тошака. Перший матч в Іспанії завершився з рахунком 1:1 і залишив "Динамо" непогані шанси на вихід далі.
У Києві команда Валерія Лобановського впевнено здолала мадридський "Реал" з рахунком 2:0. Двічі відзначився Андрій Шевченко, який міг забивати і втретє, проте не реалізував пенальті на 63-й хвилині. У одинадцятиметровій дуелі Бодо Іллгнер був переможцем. Проте це була єдина "перемога" "Реалу" у протистоянні з "Динамо" - у півфіналі грали українці.
"Динамо" - "Баварія" 3:3, півфінал Ліги чемпіонів 1998/99
(Сергій Ребров бориться за м'яч з Томасом Лінке)
У півфінальній дуелі на киян чекала мюнхенська "Баварія". За результатом жеребкування, перший матч команди грали у Києві. Команда Валерія Лобановського була близька до того, щоб впевнено перемогти. Станом на 50-ту хвилину Віталій Косовський зробив рахунок 3:1, перед цим дублем відзначився Андрій Шевченко. Проте "Динамо" не витримало і пропустило двічі. Спершу на 78-й, а потім на 88-й хвилині. Дуель завершилася з рахунком 3:3 і залишила кращі шанси на прохід у фінал для німців.
У матчі-відповіді у Мюнхені був забитий лише 1 м'яч. На 35-й хвилині за "Баварію" відзначився Маріо Баслер, який дозволив команді Оттмара Хітцфельда вийти у фінал Ліги чемпіонів 1998/99, де пізніше німці у легендарному матчі - дивом програли МЮ.
"Шахтар" – "Вердер" 2:1, фінал Кубка УЄФА 2008/09
(Даріо Срна святкує перемогу у фіналі Кубка УЄФА)
Сезон 2008/09 виявився найуспішнішим для українських клубів у єврокубках. В 1/8 фіналу останнього в історії Кубка УЄФА опинились одразу три українські команди. Проте харківський "Металіст" вилетів на цій стадії турніру, за іронією долі - від "Динамо". А у півфіналі "Динамо" програло "Шахтарю", на жаль українського фіналу не вийшло...
Проте вийшов напівукраїнський і українськопереможний: у вирішальному поєдинку проти "Вердера" "Шахтарю" вдалось дотиснути німецького суперника під час овертайму. На 97-й бразильський хавбек "гірників" Жадсон забив переможний гол і подарував українським вболівальникам неймовірну футбольну радість!
"Карпати" – "Борусія" (Дортмунд) 3:4, груповий етап Ліги Європи 2009/10
(футболісти "Карпат" перед другим таймом з "Борусією")
Це був дебютний матч для "Карпат" у груповому раунді Ліги Європи. Львів'янам не вдалось показати найкращий результат у турнірі і команда закінчила розіграш лише з 1 заліковим балом, хоча усі поєдинки українського колективу вийшли насправді видовищними.
У домашній зустрічі проти дортмундської "Борусії" "Карпати програвали з рахунком 0:2 вже на 27-й хвилині матчу, проте за мить до кінця першого тайму Олег Голодюк скоротив відставання і дав вболівальникам надію на успішний другий тайм. Так і сталось! Спершу Михайло Кополовець зрівняв рахунок, а на 78-й хвилині Денис Кожанов вивів львів'ян вперед. Проте "Борусія" все таки дотиснула "Карпати" на класі... Спершу Лукас Барріос забив на 87-й хвилині, а на останніх секундах зустрічі Маріо Гьотце вивів німців вперед.
"Шахтар" – "Рома" 3:0, 1/8 фіналу Ліги чемпіонів 2010/11
(футболісти "Шахтаря" святкують забитий м'яч)
У 2011-му році донецький "Шахтар" вперше у своїй історії вийшов у чвертьфінал найпрестижнішого турніру Європи - Ліги чемпіонів. Груповий раунд команда Мірчі Луческу завершила на першій сходинці: вони 5 раз перемогли і лише 1 програли. Суперниками "гірників" були лондонський "Арсенал", португальська "Брага" і белградський "Партизан".
В 1/8 фіналу на "Шахтар" чекав серйозний іспит в особі італійської "Роми". Українці двічі забили "вовкам" по три м'ячі (щоправда у першому матчі на виїзді "Ромі" вдалось забити двічі), проте в Донецьку команда Вінченцо Монтелли не мала жодних шансів. "Шахтар" переміг 3:0. У чвертьфіналі "гірники" грали з "Барселоною" і з тріском програли на виїзді 1:5, а вдома 0:1.
"Олімпіакос" - "Металіст" 1:2, 1/8 фіналу Ліги Європи 2011/12
(гравці "Металіста" після забитого м'яча)
Харківський "Металіст" справедливо вважають однією з найбільш запальних і технічних команд в історії України. Аргентинсько-бразильська "діаспора", якою керував Мирон Маркевич, показувала естетичну і яскраву гру і тішила українських і європейських вболівальників. Таким вийшов і матч 1/8 фіналу Ліги Європи у 2012-му році.
Команда Мирона Маркевича програла грекам у Харкові з рахунком 0:1 і була зобов'язана перемагати в Афінах. "Олімпіакос" вийшов вперед вже на 15-й хвилині, і вихід "Металіста" в чвертьфінал ЛЄ здавався ілюзією. Проте не для Крістіана Вільягри - на 81-й хвилині правий захисник вразив ворота суперника і подарував надії українським вболівальникам. Ще за декілька хвилин "Металіст" вийшов вперед, відзначився Марко Девіч.
У чвертьфіналі Ліги Європи, попри впевнену гру, "Металісту" не вдалось пройти лісабонський "Спортінг". Команда ще декілька років нагадувала про себе в Європі, а потім ви самі знаєте...
"Дніпро" - "Севілья" 2:3, фінал Ліги Європи 2014/15
(Євген Селезньов плаче після фінального свистка у фіналі Ліги Європи)
Символічно, що після "Металіста" мова піде про "Дніпро", який теж очолював Мирон Маркевич. Попри всі свої фінансові проблеми у 2015-му році дніпровський клуб зумів показати неймовірну гру і вийшов у фінал Ліги Європи. На своєму шляху "Дніпро" здолав грецький "Олімпіакос", нідерландський "Аякс", бельгійський "Брюгге" і потужний італійський "Наполі" у півфіналі.
У варшавському фіналі на українців чекала іспанська "Севілья", де "Дніпро" показав видовищну гру - двічі забив, але все таки програв. На жаль не вистачило сил: бразильський хавбек Матеус навіть на декілька хвилин знепритомнів, було помітно, що українці віддали все. Срібна медаль "Дніпра" варта двох золотих. А що було далі, ви як і з "Металістом", знаєте...
- Актуальне
- Важливе






