live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені створили насадку на смартфон, яка виявляє рак


фото: nano.ece.illinois
Американські вчені розробили сумісний зі смартфоном спектроскоп для паралельного аналізу декількох зразків крові на предмет онкомаркерів

Результати роботи представлені у журналі Biosensors and Bioelectronics.

У новій роботі вчені представили спектрометр, який здатний одночасно обробляти вісім проб біоматеріалу. Пристрій є насадкою на смартфон і працює за методом ELISA - цей імунологічний метод заснований на специфічній реакції антиген-антитіло.

Зокрема, спектрометр аналізує зразки крові на наявність інтерлейкіну-6 (IL-6), який може діяти як протизапальний цитокін і стимулює імунну відповідь.

Тести показали, що точність такої діагностики сягає 99%. Вона може застосовуватися для оперативного аналізу біоматеріалу на предмет маркерів раку печінки, молочної залози, простати, легенів.

За словами дослідників, спектрометр вже застосовується на практиці, але поки сумісний тільки з iPhone 5. Наступним кроком стане адаптація технології до будь-якого смартфону.

Автори вже подали заявку на патент.

"Спектрометр буде особливо корисний у клініках і лікарнях з великою кількістю зразків, але не таких, які не мають лабораторій. Також розробка буде актуальна для лікарів, які практикують за кордоном або у віддалених районах", - повідомив співавтор роботи Лей Лі.

Все по темі

новини партнерів

20 жовтня, 2017 п'ятниця

19 жовтня, 2017 четвер

19 жовтня, 2017 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати