live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Львові відновили культову мозаїку "Море та риби", знищену забудовником

Забудовник, що зруйнував мозаїку "Море та риби" на колишньому магазині "Океан", майже завершив роботи з відновлення.

Завтра, 7 серпня, навколо місця будівництва знімуть огорожу і львів'яни зможуть побачити знайомих "рибок", повідомив сьогодні на брифінгу заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, передає "Еспресо.Захід".

Роботи з відновлення тривали рік.  "Протягом цього року, з перервами на зиму, велись роботи. Весь процес очолив Орест Патик, мистецтвознавець, який достеменно знає, як тут все було викладено. Було дуже детально вибрано камінці, структуру рельєфу, колористику, використовувались попередні напрацювання", - розповів Андрій Москаленко. 

"На сьогодні завершено всі головні роботи. Залишаються ще незначні роботи, які завершать разом з об'єктом. Ви бачите, деяких камінців немає, оскільки буде ще робитися гідроізоляція. Зараз це вже фінішна стадія", - додав високопосадовець.

Керував роботами мистецтвознавець та син автора мозаїки Володимира Патика Орест. За його словами, відновлене полотно майже на 100% відповідає оригіналу. 

"Є ескіз, збережений стовідсотково. Тому мозаїка реконструйована на 99%", - наголосив художник.

Також він відзначив, що камінці для відновлення шукали по всій Україні.  

"Складно було з матеріалом. Ми шукали старий матеріал – оригінальний, совєцький, його треба було шукати по всій Україні. Тяжко було знайти всі необхідні кольори", - додав Орест Патик. 

Нагадаємо, минулого року "Компанія Ріел-Естейт Груп" розпочала реконструкцію старого радянського магазину. Попри те, що у містобудівних умовах було вказано про збереження мозаїки, забудовник її все ж таки зруйнував. 

Після скандалу, спричиненого руйнуванням, компанія зобов'язалась відновити роботу.  Після цього у Львові також провели інвентаризацію всіх існуючих мозаїк, всього їх у місті є 236. 

 

новини партнерів

25 вересня, 2020 п'ятниця

25 вересня, 2020 п'ятниця

24 вересня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати