live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

До апокаліпсису далеко: 9 фактів про те, як мільярди людей стали жити краще

Здавалося б, що світ котиться все нижче: поки стихійні лиха знищують цілі острови та квартали міст, політики грозять одне одному ядерним знищенням. Але якщо зробити крок назад, ми побачимо більш обнадійливу картину того, куди прямує людська раса - принаймні, з точки зору суспільної охорони здоров'я і якості життя

Цей матеріал є адаптованим перекладом матеріалу Кріс Веллер для видання Business Insider.

Виявляється, в питаннях смертності, голоду, і хвороб життя для людей набагато покращилось. І ось приклади цього глобального прогресу.

Крайня бідність повільно вимирає

Людей у статусі "крайньої бідності" характеризує життя менш ніж на 1,90 доларів США в день.
Близько 150 років (між 1820 і 1970 роками) кількість людей за цією межею продовжувала зростати. До кінця 1970-х років понад 2 мільярди людей були класифіковані як вкрай бідні.

"Мабуть, люди все ще думають, що світ стає гірше, але дані показують, що кількість людей в за межею крайньої бідності наразі скоротилося до 705 мільйонів від цих 2 мільярдів", - йдетья у листі Мелінди та Білла Гейтсів.

Людство майже знищило поліомієліт

В останні 17 років показник нових випадків поліомієліту не сильно знизився - головним чином тому, що він вже і так близький до нуля.

Протягом 64 років з тих пір, як Джонас Сальков розробив першу вакцину проти поліомієліту, багато країн об'єднали зусилля з вакцинації людей. В Китаї останні випадки хвороби були в середині 1990-х років, в Індії -  близько 20 років тому.

У 2016 році у всьому світі було зареєстровано менше 40 нових випадків. В даний час тільки чотири країни ще не ліквідували поліомієліт.

Контрацептиви використовуються частіше, ніж будь-коли

Одним з найбільш ефективних методів забезпечення економічного і соціального успіху в країні є розширення прав і можливостей жінок. У своєму листі 2015 року Гейтс зазначив, що інвестиції в здоров'я жінок призводять до зростання чисельності робочої сили і економіки в цілому.

Протизаплідні засоби допомагають розбити цикл високої народжуваності і дитячої смертності, дозволяючи жінкам більше орієнтуватися на себе особисто і свої родини. Приблизно 300 мільйонів жінок в 69 найбідніших країнах використовували певну форму контролю над народжуваністю в 2016 році - а це стрибок на 30 мільйонів з 2012 року.

Смертність від ВІЛ падає

Світ зробив величезні успіхи в боротьбі з ВІЛ / СНІД, в тій мірі, коли при правильному лікуванні ВІЛ-позитивна людина може жити стільки ж, як і її здоровий сусід.

Станом на 2015 рік у всьому світі налічувалося 36,7 мільйонів ВІЛ-позитивних людей, приблизно 1,8 мільйона з яких були дітьми у віці до 15 років.

Сьогодні рівень смертності від ВІЛ становить близько 0,14 людини на 1000 населення, що нижче рівня 0,30 на початку 2000-х років.

Менше дітей помирає до свого 5-річчя

З 1990 року смертність дітей до 5 років скоротилася вдвічі - з 12,1 млн. до 5,8 млн за 2015 рік.
Це багато в чому пов'язано з інвестиціями в прості, недорогі заходи в країнах, що розвиваються, включаючи мережі ліжок для запобігання малярії і буріння свердловин для доступу до чистої води.

Всесвітня організація охорони здоров'я вважає, що передчасні родові ускладнення і недоїдання грають вирішальну роль в тому, як діти живуть в перші роки життя.

Санітарія неухильно поліпшується

За останні 25 років частка людей, які живуть в небезбечних антисанітарних умовах впала з 57 до 33 відсотків.
Частково до цього мають стосунок створення безводних туалетів та інвестування в очистку стічних вод, щоб зробити їх придатними для пиття.

Мільярди людей отримують доступ до свіжої продукції

З огляду на труднощі, пов'язані з доставкою і зберіганням свіжих продуктів, вигоди у всесвітньому споживанні можуть виступати в якості проксі для доступу до здорових джерел їжі.

Станом на 1961 рік людина споживала в середньому 83 фунти фруктів на рік, і цей показник зріс до 172 фунтів в 2013 році, тобто зріс більш ніж на 100 відсотків.

Ця сума як і раніше нижча таких країн як Китай, США і Колумбія, що означає, що існує безліч країн, які не мають регулярного доступу до здорової їжі. Але прогрес в області охолодження і глобальної допомоги дозволяє збільшувати вище зазначений показник.

Країни відмовляються від практики дитячої праці

Як в розвинених, так і в країнах, що розвиваються трудове законодавство, що передбачає мінімальний вік для роботи, дозволило знизити рівень дитячої праці протягом більш ніж сторіччя.

В Італії, наприклад, приблизно 64 відсотки дітей займали стійкі робочі місця в 1881 році. До 1961 року цей показник знизився до менш як 4 відсотків.

Ця ж історія розігралася в США, де дитячу працю практично ліквідовано, за винятком випадків незаконної експлуатації. Однак, як і в 1890 році, приблизно один з 10 дітей працює. У країнах, що розвиваються цей показник знаходиться на рівні 17 відсотків.

Люди харчуються краще

Одним з великих досягнень у сфері охорони здоров'я за останнє сторіччя була здатність надавати їжу людям в тій кількості, якої вони потребують.

Згідно всьому світу, на всіх континентах люди їдять більше (і краще) в порівнянні з минулими поколіннями, згідно з даними, які аналізував Макс Розер в "Нашому світі в даних".

У 1961 році середньостатистична людина споживала 2200 калорій на день. До 2013 року цей показник збільшився до 2900 на день.

новини партнерів

28 травня, 2020 четвер

28 травня, 2020 четвер

27 травня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати