Секрети смачної кави вдома: найдоступніші способи приготування

4 серпня, 2024 неділя
14:18

Існує безліч способів приготування кави вдома, які не тільки є доступними, але й дозволяють насолодитися неймовірним ароматом та смаком

Зміст

Кава — це не лише енергетичний напій, а й справжній ритуал, який обожнюють мільйони людей у всьому світі. Сьогодні на ринку представлено безліч моделей та виробників домашніх кавоварок та машин, однак вартість таких приладів коливається від кількох тисяч до десятків тисяч гривень. А якщо ще додати вартість обслуговування, запчастин та інші додаткові витрати, тоді загальна сума може ще суттєво збільшитися.

Якщо ви хочете насолодитися смачною кавою без значних витрат, Еспресо зібрало для вас декілька найбільш доступних способів приготування кави вдома, які не потребують значних капіталовкладень.

На що варто звернути увагу, перш ніж готувати каву вдома?

Основний інгредієнт для будь-якого кавового напою — це кава. Найкраще вибирати свіжообсмажені зерна або молоту каву високої якості. Для отримання найкращого смаку та аромату експерти рекомендують молоти зерна безпосередньо перед приготуванням. Про різні види кави, а також як її обрати та приготувати, щоб отримати максимальну користь та бадьорість, Еспресо вже писало раніше.

Існують два основних типи кавомолок: ротаційні та жорнові. Жорнові варіанти забезпечують рівномірний помел і менше перегрівають зерна, що позитивно впливає на смак кави. Якщо у вас вдома немає такого пристрою, тоді краще купувати змелені зерна, однак аромат кави тоді не буде таким насиченим.

Купуючи каву, звертайте увагу на крупність помелу, адже це має значний вплив на смак і якість приготованого напою, пишуть в Кавопошта. Для електричних кавоварок або машин рекомендують середній помел зерен. Це дозволяє воді рівномірно проходити через кавову гущу і забезпечує оптимальну екстракцію аромату і смаку.

Вимоги до помелу для гейзерних кавоварок трохи інші, зазвичай потрібен грубіший помел. Це пов'язано з тим, що вода під тиском проходить через кавову гущу. Для приготування кави в джезві (турці) використовується найдрібніший помел. Це дозволяє каві добре розчинятися у воді, створювати густий і ароматний напій.

Якість води також грає важливу роль у приготуванні кави. Краще використовувати фільтровану воду або бутильовану, яка не має зайвих домішок та запахів. Температура води для заварювання кави також має значення: ідеальним є значення 92-96°C. Тобто, вода має спочатку закипіти, а потім злегка охолонути.

Не бійтеся експериментувати з різними сортами кави, помелом і методами приготування, щоб знайти ідеальний для себе варіант.

Фото: Freepik

Бюджетні способи приготування кави вдома

Існує безліч бюджетних способів, які дозволяють насолоджуватися якісною кавою, не завдаючи удару гаманцю. Розглянемо найпопулярніші з них, які забезпечать чудовий смак і аромат вашого улюбленого напою без значних витрат.

Заварювання кави у чашці

Заварювання кави у чашці – це один із найпростіших і найдоступніших способів приготування кави вдома. Для цього вам не потрібно спеціальне обладнання, лише чашка, мелене зерно і гаряча вода. Хоча цей метод може здаватися елементарним, він має свої особливості, які варто знати, щоб отримати максимальне задоволення від напою.

Зазвичай на кожні 100 мл води потрібно додати приблизно 6 г кави. Тобто, якщо стандартна чашка 250 мл, тоді вам знадобиться 15 г меленого зерна. Потім ви зможете відкоригувати кількість інгредієнтів відповідно до своїх смакових уподобань.

Доведіть воду до кипіння і дайте їй трохи охолонути декілька хвилин (приблизно до 93-95°C), після чого залийте каву в чашці. У жодному разі не наливайте кип'яток, щоб уникнути надмірної гіркоти.

Дайте напою настоятися 4 хвилин. Перемішайте і зачекайте ще трохи, за цей час мелене зерно осідатиме на дно чашки. Потім напій стане готовим до вживання. Оскільки мелена кава осідає, намагайтеся не пити до самого дна, щоб уникнути осаду.

  • Переваги: простота та легкість приготування.
  • Недоліки: мелена кава осідає на дні чашки, що може бути неприємно деяким людям.

Френч-прес

Френч-прес — це популярний інструмент для заварювання кави, простий і ефективний. Цей метод популярний серед любителів кави завдяки легкості приготування та можливості зберігати всі смакові і ароматичні якості зерен.

Спосіб приготування. Прогрійте френч-прес окропом, щоб уникнути швидкого охолодження кави. Для цього просто налийте в прес гарячу воду, а потім вилийте її. Насипте мелену каву (25 г) в очищений френч-прес і налийте 50 мл води. Перемішуйте протягом 30 секунд, а потім налийте ще 550 мл води.

Накрийте посудину з кавою кришкою, але не натискайте на поршень. Дайте напою настоятися 3-3.5 хвилини. Тривалість настоювання можна регулювати в залежності від ваших уподобань щодо міцності кави. Після настоювання акуратно натисніть на поршень, щоб відокремити гущу від рідини. Налийте каву в чашки і насолоджуйтеся напоєм.

  • Переваги: швидке приготування, контроль міцності напою.
  • Недоліки: треба добре мити френч-прес після кожного використання.

Фото: Freepik

Дріп та воронка

Дріп або кава у дріп-пакеті – це один з найзручніших і найпопулярніших способів приготування кави вдома. Процес приготування напою за допомогою таких фільтр-пакетиків дуже простий, їх можна брати на природу, відпочинок за містом або в походи.

Гаряча вода просочуються через мелену каву, яка знаходиться в паперовому фільтрі. Вода стікає краплями, проходячи через гущу, а готовий напій концентрується в чашці. Кава приготована таким чином має дуже насичений та яскравий аромат.

Спосіб приготування. Розкрийте дріп-пакет відповідно до позначок. Розправте мішок і вставте його у вибрану чашку. Доведіть воду у чайнику спочатку до кипіння, а потім дочекайтесь, щоб вона охолола до температури 92-95°C. Налийте у дріп води приблизно на половину, почекайте 20 секунд та залийте пакетик доверху.

Дочекайтеся, поки вся вода стече з фільтра. Повторіть процес заливання води ще двічі, щоб забезпечити повну екстракцію смаку і аромату кави.

  • Переваги: просто, зручно, швидко та мобільно.
  • Недоліки: постійне використання паперових фільтрів.

Приготування через воронку або кава пуровер (англ. pour over — лити зверху) – це один із методів приготування фільтр-кави, однак має дещо іншу конструкцію. Процес заварювання аналогічний минулому: гаряча вода повільно просочується через мелену каву, яку викладають у паперовий фільтр. Однак, для цього методу вам доведеться придбати воронку, чайник для заварювання (або високу чашку) та спеціальні паперові фільтри.

Фото: Freepik

Спосіб приготування. Воронку для пуровера, яка має конусоподібну форму, прогрівають та встановлюють на чайник для заварювання. Далі поміщають фільтр у воронку та промочують гарячою водою (воду потім зливають). У фільтр насипають меленої кави (2 ст. л. кави на чашку води - 180 мл).

Повільно наливайте гарячу воду на каву, доки вона не покриє її повністю та зупиніться на 15-30 секунд. Цей процес називають "змочуванням". Потім, починаючи з центру фільтра, налийте гарячу воду тонким струменем по спіралі до країв воронки. Продовжуйте заливати воду до тих пір, поки не використаєте всю необхідну кількість. Дайте каві повільно стекти в посудину під воронкою.

Цей метод забезпечує чистий і насичений смак кави, надаючи можливість досягти бажаного рівня екстракції і аромату.

  • Переваги: яскравий та насичений смак.
  • Недоліки: тривалий процес, додаткове обладнання.

Кожен з цих методів має свої особливості, тому ви можете вибрати той, який найбільше відповідає вашим уподобанням і бюджету. Насолоджуйтесь домашньою кавою і відкривайте нові смаки!

Теги:
Читайте також:
Київ
-0.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 42.27
    Купівля 42.27
    Продаж 42.9
  • EUR
    Купівля 43.46
    Продаж 44.21
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
15 січня
11:12
OpenAI
У ChatGPT тестують функцію нагадування про події
10:59
Володимир Зеленський
Зеленський прибув до Польщі: у нього запланована низка зустрічей
10:54
Ексклюзив
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
Ворог намагається зробити плацдарм і розвинути наступ: речник ОСУВ "Хортиця" про Куп'янський напрямок
10:48
Обстріл Краматорська 15 січня
Росіяни зранку вдарили по Краматорську: є поранені, серед них - дитина
10:43
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 15 січня: скільки коштують євро та долар у банках
10:38
Роберт Фіцо
У Словаччині школяр із синьо-жовтою стрічкою відмовився тиснути руку президенту. Фіцо заявив, що "комусь потрібні три ляпаси"
10:30
PR
Плюси доставки піци в Києві від мережі піцерій Monoпіца
10:24
Правоохоронці затримали члена КРАІЛ за підозрою в підтримці онлайн-казино, власниками якого є росіяни
10:21
Оновлено
Борис Філатов
Філатов прокоментував заочний вирок у РФ: "Це гордість і визнання моїх заслуг"
10:15
Володимир Зеленський
Армія РФ запустила по Україні понад 40 ракет і 70 БПЛА: Зеленський відреагував на масовану атаку
10:04
OPINION
Китай виснажує Росію в Україні
10:00
PR
Теплиці майбутнього: як AgroGloryTime змінює агросектор України
09:59
Ексклюзив
Кім Чен Ин інспектує війська КНДР
КНДР не визнаватиме своїх військовослужбовців, яких взято в полон, - правозахисник Павліченко
09:44
новини Львівщини
В Антонівці на Херсонщині через російський обстріл загинула медсестра
09:29
Дмитро Лубінець
У 2024 році до омбудсмена 16 973 рази зверталися щодо захисту прав військових
09:23
Оновлено
Крилата ракета
Масована ракетна атака РФ: на Львівщині та Прикарпатті пошкоджені об'єкти критичної інфраструктури
09:22
Георгій Гахарія
У Грузії напали на експрем'єра та чинного лідера опозиційної партії Гахарію
09:12
Оновлено
пожежа, Хрещатик 15
У центрі Києва зайнялася електрична підстанція: рятувальники локалізували пожежу
09:08
Оновлено
ЗСУ
На фронті за добу сталося 170 боєзіткнень: Сили оборони відбили 70 атак на Покровському напрямку та 24 - на Курщині
09:05
Оновлено
електроенергія, відключення
Через масовану атаку РФ в Україні застосували превентивні обмеження електроенергії
08:35
Ексклюзив
У Торецьку більшість багатоквартирної забудови контролює ворог, - начальник МВА Чинчик
08:29
Донецька область, стела
Поблизу лінії фронту на Донеччині залишаються 40 тис. жителів, - ОВА
08:04
OPINION
Гарантії роз'єднання України: головне з пресконференції Лаврова
07:43
Ілон Маск
Купівля Twitter Маском: Комісія з цінних паперів і бірж США подала до суду на мільярдера
07:37
втрати окупантів
Армія РФ за добу на фронті втратила 1580 військових та майже 400 одиниць техніки
07:28
на фото: винищувачі НАТО
Польща підняла винищувачі та заявила про готовність до негайного реагування через атаку РФ по Україні
07:24
Христя Фріланд
Христя Фріланд готується балотуватися на очільницю Ліберальної партії Канади, - CBC News
07:03
TikTok і RedNote
На тлі можливої заборони TikTok: китайський додаток RedNote став найпопулярнішим у США
06:32
Даніель Дюбуа
"Ніколи не вірте його словам": Дюбуа про заяву Ф'юрі щодо завершення кар'єри
05:55
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Росія запустила ударні дрони по Україні у ніч на 15 січня: на Львівщині працювала ППО
05:42
Кая Каллас
Каллас: рішення щодо України не може бути досягнуто без України
05:30
Верфі ЄС попри санкції ремонтують російські арктичні танкери для перевезення газу, - FT
03:57
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль
У Південній Кореї слідчі заарештували президента Юн Сок Йоля
02:54
Куба
Байден скасував декілька обмежень США стосовно Куби
01:26
Франсуа Байру
У Франції ультраліві депутати ініціювали вотум недовіри новому уряду Франсуа Байру
01:02
Дрони атакували спиртзавод у Тамбовській області РФ, поруч є військовий полігон
00:44
"Люди ділилися наболілим": заступник генсека ООН приїхав на Куп'янщину
00:02
Андрій Єрмак
Єрмак: ​​Бразилія може стати ключовим партнером у поверненні дітей, яких депортувала РФ
2025, вiвторок
14 січня
23:39
Піт Хегсет
Війні треба покласти край, але якомога вигідніше для українців, - майбутній очільник Пентагону
23:25
На війні в Україні ліквідовано індійця, який воював в армії РФ
Більше новин