live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Перевести валютну іпотеку в гривневу вже погодились 13 банків, - Гонтарева

Меморандум з реструктуризації валютних іпотечних кредитів вже підписали 13 банків

Про це заявила голова Національного банку України Валерія Гонтарєва під час представлення у Верховній Раді вето Президента на закон №1610, передає РБК-Україна.

"НБУ продовжує активну роботу для створення механізмів щодо реструктуризації валютних кредитів на основі вільного договору. Результатом стала розробка меморандуму щодо врегулювання споживчих кредитів в іноземній валюті", - сказала Гонтарєва.

За її словами, активними учасниками діалогу з напрацювання цього меморандуму стали банки, в портфелях яких знаходяться 90% від обсягу кредитів в іноземній валюті.

"Повідомляю про тих ключових положеннях, які зараз розглядає НБУ в рамках підготовки меморандуму, який узгоджується НБУ, громадською радою та банками. Це можливість реструктуризації заборгованості кредитів в іноземній валюті по іпотеці, якщо залишок основної частини на 1 січня 2015 не перевищував 2,5 млн грн ", - сказала глава НБУ.

Також, за її словами, в меморандумі передбачається переведення валютних кредитів за курсом гривні на день реструктуризації.

Ще один критерій - по кредиту не повинна бути не погашеної кредитна заборгованість станом на початок 2014 р.

"При цьому, це повинен бути кредит на придбання житла, яке є єдиним житлом позичальника", - підкреслила Гонтарєва.

Вона зазначила, що пропонується передбачити процедуру списання 50% для соціального житла, площею не більше 60 кв. м квартир і 120 кв. м для будинків. За іншими кредитами банкам пропонується здійснити процедуру списання не менше 25% заборгованості.

Також передбачено списання банками неустойки, що виникла. А також передбачено обмеження відповідальності позичальника тільки угодою з кредитування іпотеки, а також фіксації відсоткової ставки в гривні на три роки.

"Зазначений меморандум вже підписали 13 банків. Ми також далі працюємо з банками. Банки добровільно погодилися взяти на себе такі зобов'язання, частину збитків. Прямі збитки цих банків з найбільшими портфелями складуть близько 15 млрд грн або 40% від усього обсягу валютних кредитів", - заявила Гонтарєва.

новини партнерів

14 липня, 2020 вівторок

14 липня, 2020 вівторок

13 липня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати